מחמוץ מתוק: איך מתמודדים עם תחושת ההחמצה של יום גלישה?

זו הרגשה שאין לכם עליה שליטה וההתמודדות איתה היא קשה. המחשבה על כך שיש גלים ואתם תקועים באיזה פקק בדרכים, באירוע משפחתי או בעבודה תהפוך לכם את הקיבה, תנקר בראשכם בלי הפסקה, תוציא אתכם משלוותכם ואפילו מדעתכם! באנגלית זה נקרא FOMO ראשי תיבות של Fear of Missing Out ובעברית "חרדת החמצה" - חרדה חברתית שבה אדם חושש להחמיץ חוויות מהנאות שאחרים חווים - ובמקרה שלנו, כשכולם גולשים. אז איך מתמודדים עם הידיעה שיש גלים, שכולם גולשים ורק אתם לא יכולים?

מאת יואב נקש ינואר 07, 2017

מתיחות ולעמוד: 5 תרגילים לגולשים שיושבים הרבה על הכסא

הגיע הזמן לקום מהמושב / כיסא / ספה ולחלץ קצת עצמות. למתוח את השרירים, להזרים חמצן לראות, לפתוח את בית החזה לנשום עמוק, להרגיש איך הזרועות מתארכות, את הרגליים גובהות, למתוח ולהתמתח בכדי להשתחרר. כן אתם חייבים לזוז קצת מהכסא כי ככל שתשבו כך תרד התפוקה הפיזית שלכם. השרירים יתפסו מהר, הגמישות תרד, הכאבים בגב יגברו ובכל פעם שתרצו לגלוש אתם תצטערו שלא שמעתם בקול הכתבה.

מאת יואב נקש דצמבר 07, 2016

מחקר מזהיר: גלישה זה לא תמיד בריא ובמיוחד לאחר גשמים

זה ידוע לרוב, ובתקווה שגם לכם, שלא מומלץ להכנס לים בגשם ראשון או לאחר שטפון. כל הסחי שנערם על יבשה ובתוך צינורות הניקוז זורם אל מי הים ומביא איתו מחלות זיהומיות. צבע הים הוא הסממן הראשון להמנע מטבילה ומרקם ג'יפה של המים הוא כבר תמרור אזהרה אחד ענק. אם סממנים אלו אינם מספיקים לכם אז בארה"ב התנדבו 600 גולשים למחקר שבו הוכח כי גלישה אינה תמיד טובה לבריאות.

מאת יואב נקש אוקטובר 28, 2016

10 טיפים לשינה עריבה לקראת סשן בוקר של גלישה

התחזית בבוקר מנבאת ים מושלם ואתם החלטתם להתעורר מוקדם ולנצל כל שעת אור וקרן שמש ראשונה על הגלים. כיוונתם את השעון המעורר, כיביתם את הטלוויזיה והתכרבלתם במיטה אבל אופס... אתם לא מצליחים להירדם. שינה עריבה היא חלק מאוד חשוב בחיינו שבכוחה להעניק לנו כוח פיזי וחדות מחשבה. בלי שינה טובה אנו לא נפיק את המרב - לא בחיינו ולא ברמת הגלישה שאליה אנו שואפים. מעבר לשמירה על כושר גופני ותזונה נכונה, שינה עריבה היא חלק בלתי נפרד למיצוי מרב הפוטנציאל האישי ולפניכם 10 טיפים איך לגלוש אל המיטה ולישון לאורך כל הגל של הלילה.

מאת יואב נקש מאי 28, 2016

בלי אוויר ועל הפנים: מה גרם לקלי סלייטר להתעלף?

אם היו לכם ספקות, וכאלו כנראה היו מאוד הגיוניות, מצפייה בסרטון הבא אתם יכולים להיות בטוחים שקלי סלייטר הוא בן-אנוש. בפוסט שהעלה האיש והאגדה לאינסטגרם שלו הוא נראה מאבד את ההכרה למשך מספר שניות, ראשו שמוט ונחבט אל הרצפה. אל דאגה, קלי בסדר והוא חזר להכרתו בתוך מספר רגעים אבל מהו הדבר שגרם לו להשאר ללא אוויר?

מאת יואב נקש מאי 17, 2016

אני, את והתרפיה של הים: הדרך להתמודד עם סרטן השד היא לנצחו ביחד!

סרטן השד והשחלה הוא הנפוץ ביותר בקרב נשים. אין בו רק בכדי לסכן חיים או להטיל מום וצלקת פיזית אלא גם להתיש את הנפש ולערער את הבטחון העצמי. דרכי ההתמודדות עם המחלה הם רבים אך אם ישנה תרופה שיכולה לעשות פלאים הרי תהיה זו פעילות ספורטיבית מהנה שנעשית בבמרחבים הכחולים של הים. את הדרך אל הים וההחלמה לא עושים לבד אלא בתמיכה של חברות טובות ששותפות לאותו גורל - כי להיות אישה זה דבר ראשון להיות... וביחד!

מאת ים סלמן אפריל 04, 2016

ליפטינג אינטימי: הגולשת הזו מרימה את הגלשן עם ה.... מה?!

מה ניש? מה נוש? האם גם אתן שבעתן מאותם תרגילים בחדר כושר וממשטר תזונה קפדני של אכילת ווג'י? האם אתן מחפשות דרך נוספת ואחרת לחזק את הסיפוק המיני? קים אנאמי (Kim Anami) בת ה-44 מארה"ב נחשבת לגורו של ממש בתחומה והיא מציעה לכן להצטרף אליה לסדרת אימונים בטכניקה חדשה של הנפת משקולות וואגינאלית. אימון זה שמיועד לנשים (כי לגברים יש משהו אחר) נקרא "קונגו פו נרתיקי" (Vaginal Kung Fu) ובו עושים כפי-פות ומחזקים את שרירי ה... נו, אתם יודעים.

מאת יואב נקש פבואר 13, 2016

חולים עליהם! רופאים בביאריץ רושמים למטופלים גלישה במקום כדורים

אם תגשו לרופא המשפחה ותתלוננו לפניו על כאבים פה וגם שם, הוא בוודאי ימליץ לכם על מנוחה וייתן לכם מרשם באורך מגילה עם כדורים בכל צבעי הקשת שיקהו את החושים שלכם. אבל אם תלכו לאותו הרופא בביאריץ שבצרפת, סביר להניח שבמרשם יהיה כתוב: "חליפה, גלשן ויאללה לך לים". תוכנית רפואית חדשה בבירת הגלישה של צרפת מציעה תחליף תרופתי לבעיותיהם הרפואיות של המטופלים ורושמת להם קורסים בגלישת גלים.

מאת יואב נקש נובמבר 20, 2015

כל הפחדים כולם: סימופוביה - פחד מהים ומהגלים.

איזה פחד? פחד גלישה! ואל תנסו להיות לי אמיצים... לא קיים גולש אחד בעולם שלא חווה את ההרגשה הזו במהלך חייו. כולם חולמים לגלוש על גל גבוה אבל לעיתים הפחד פשוט משתק את המערכות והגוף נכנס למגננה. גלים גבוהים הם דבר יחסי עבור כל אחד מהגולשים, אך הפחד הוא רובד סנטימנטלי שנבנה במהלך השנים ונובע משלל סיבות נוספות הקשורות לכוחם של איתני הטבע וה-H2O בפרט. מהם הפחדים ואיך מתמודדים איתם? בכתבה הבאה.

מאת יואב נקש נובמבר 18, 2015

מה הסיכויים שלכם למות מהספורט שאתם אוהבים לעשות?

מה הסיכויים שלכם לקפח את חייכם וללכת לעולם הבא עם חיוך רחב על פניכם כשחייתם על הקצה (וקצת עברתם אותו) מעיסוקכם בספורט שכה אהבתם? מהי הפעילות המסוכנת מכל והקצרה ביותר למעלה (או למטה)? באיזה תחום תעמדו בתור ארוך של אנשים לקראת פגישתכם עם הבורא? הרשימה הבאה מציגה את הסיכויים למות מפעילויות ספורט שונות ביבשה, בים ובאוויר ויש גם אחוזי מיתה נוספים שקשורים לתאונות אוויריות, השמנת יתר, עישון ואפילו מסיבות ומשחקי מחשב. זה אף פעם לא מזיק לשאול: "דוקטור עוד כמה זמן יש לי לחיות?" ... ושתזכו לחיים ארוכים :-)

מאת יואב נקש ספטמבר 04, 2015
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים