חלודה מחלל אחר: דקלום שגרה בחוף שדות ים

ולפתע, ביום חורף שגרתי בחוף השונית שליד קיבוץ שדות ים, הופיע לו מבנה גלילי וחלוד שנראה כמו עוגת מאפינס עם אוכמניות וכבול בשלשלאות ברזל ענקיות. המראה הטעים בהחלט לא שגרתי אבל הגולשים שחולפים ליד העצם המוזר לא מתעכבים יותר מידי ורצים למים... בכל זאת, יש גלים טובים ... אם ישאר זמן הם יבדקו את זה אח"כ.

מאת דווידס ינואר 08, 2017

טוהר ומידות: תכירו את הגולש בן ה-11 שמספק מים נקיים לאלפי אנשים

לאחרונה הגיעה בקשה אל מערכת אתר "צלם ים" לכתוב על גולשים מפורסמים שיש להם זיקה לפרויקטים סביבתיים וזאת בכדי שאלו יוכלו להעניק השראה בנוסף להערצת יכולותיהם על הגלים. מיד התחלנו להריץ שמות מפורסמים כגון מצ'אדו וסלייטר שלהם אג'נדה מאוד ירוקה בחיים, אלא שאז נתקלנו בגולש צעיר, רק בן 11 ששבה את ליבנו והעניק לנו ים של השראה. תכירו את ווינטר ווינסנט (Winter Vincent), הילד האוסטרלי שמגייס אלפי דולרים במטרה לספק מים נקיים לאלפי אנשים.

מאת יואב נקש ינואר 04, 2017

הקור למען הים: שחה בטמפ' 0°c באנטארקטיקה כשהוא לובש ספידו

לא פעם אנו מוצאים עצמנו משתוממים על תעוזתם של אנשים שהולכים עד קצה גבול יכולתם הפיזית והנפשית למען מטרה נשגבת. השחיין הבריטי לואיס פיו (Lewis Pugh) השתמשמ בטקטיקה ייחודית להעלאת המודעות הסביבתית והצורך בשמירה על האוקיאנוסים כששחה בטמפרטורת קפאון במי אנטארקטיקה - וכל זאת כשהוא לובש לגופו רק בגד ים קטן של ספידו.

מאת יואב נקש ינואר 03, 2017

נשואים? יש טבעת אחרת, מושלמת לגולשים.

לטבעת נישואין משובצת יהלומים או העשויה מתכת פשוטה יש את אותה חשיבות עבור הזוג הנשוי. בטקס הקידושין היא נענדת על האצבע המורה שביד ימין ואינה אמורה לרדת ממנה עד אשר בני הזוג נפרדים (בחייהם או במותם). עם כל הרצון הטוב להוכיח את אהבתנו לבן/בת הזוג שלנו ומכייון שערכה לא יסלוא בפז, לעיתים אנו מתפתים להסירה מן האצבע ואז מאבדים או שוכחים אותה. אז במיוחד לכל אלו שרוצים להמשיך לענוד את טבעת הנישואים שלהם על האצבע בכל פעילות, יש תחליף אחר מושלם ופשוט.

מאת יואב נקש דצמבר 24, 2016

ערה? ככה זה מרגיש כהשחלום הופך למציאות.

לחיות את החלום זה עניין של State of Mind - כך לימדו אותי החיים. החלום שלי היה לחיות במרחק הליכה מהים. בית קטן מלא בגלשנים. ללכת לגלוש עם החבר'ה ולחזור ל"על האש" השכונתי. לראות אחד את השניה מתחתנים ובונים משפחה. אמא גולשת עם בטן הריונית וילדים שהופכים לג'ון ג'ונים הבאים. אז אולי עדיין לא הכל התגשם אבל אני בכל יום משתדלת לחיות את החלום!

מאת שרי להב דצמבר 23, 2016

כשהפיוז משתחרר: לקט אגרו עצבני של תגרות גולשים!

ככה ומידי כמה זמן הפיוז משתחרר, עושה קצר ומדליק את העצבים - כל הזן של הגלישה ורוח האלוהה, מפנה את מקומו לאטרף של "לא רואה בעיניים". ככה ומשום מקום יכול להפוך יום שליו בים לזירת אגרוף שלא היה מבייש את מתאבקי ה-WWF. מישהו הבריז, דיבר לא יפה, עשה תנועה, הסתכל על החברה... יש מספיק סיבות בשביל לפוצץ אתכם במכות. אז נכון מרביתנו שולטים בשדים, משחררים איזה קיטור וממשיכים לגלוש אבל יש כאלו כמו בלקט הבא שהפתיל שלהם קצר והפיצוץ שלהם חזק!

מאת יואב נקש דצמבר 17, 2016

דונלד טראמפולינה וקלי פלסטלינה - אמריקה (לא) גולשת מצחוק :)

זהו, יש לנו נשיא... כלומר לאמריקאים. אבל איזה כייף היה להרגיש בחודשים האחרונים כמו המדינה ה-51? ממש כוכב! אמריקה כאן ואנחנו בשיא יהירותנו דאגנו לדחוף את את עצמנו לצפונה בטוויסטר תקשורתי. אמנם אין לנו זכות בחירה אבל לכל אחד מאיתנו יש דעה - אך מה זה משנה עכשיו? הפור נפל על המליין והעיקר שמלניה הפצצה היא הגברת הראשונה. אז לפניכם קיצור תולדות זמן הבחירות: אמריקה לא בוחרת, היא נבחרת... של גולשים!

מאת יואב נקש נובמבר 09, 2016

העלו תמונה לפייסבוק כשהם 'גולשים' על צב ים ויקנסו ב-20,000 דולרים

שני צעירים תושבי קווינסלנד חשבו שלגלוש על גבו של צב ים זה משהו מגניב. אז הם הצטלמו, העלו את התמונה לפייסבוק והיו בטוחים שיזכו לכמה לייקים וסמיילים... טעות גדולה! למעלה מ-9000 שיתופים נעשו לתמונה ומרביתם היו מלוות בתגובות נזעמות. התמונה המפלילה הגיעה עד לפתחה של הנהלת שמורות הטבע בקווינסלנד ששוקלים לקנוס כל אחד מהשניים בכ-20,000 דולרים על התעללות בבעל חיים חסר ישע.

מאת יואב נקש נובמבר 04, 2016

טלפון חם-חם: מכשיר ה-iPhone 7 התלקח ברכבו של גולש אוסטרלי

במהלך החודשים האחרונים התוודענו לתופעה חדשה ומדאיגה של טלפונים חכמים אשר מתלקחים כך ללא סיבה. למעשה במרבית המקרים היה מדובר בדגמי הטלפונים של חברת סמסונג גלקסי S7 והנוט 7 - שלא הפסיקו לעשות צרות וכוויות לאוחזים בהם - אלא שלקומזיץ הסמארטפוני הצטרף גם שחקן חדש שאמינות מכשיריו לא הוטלה בספק עד אשר זה התפוצץ ועלה באש בתוך רכבו של גולש.

מאת יואב נקש אוקטובר 22, 2016

עולים בצלילה: פרויקט תגלית פותח שעריו אל הכחול לבן של הים

קרוב לוודאי שלרובכם יצא לשמוע לפחות פעם אחת בעבר על פרויקט תגלית. מדובר בארגון חינוכי ומיזם ציוני שהוקם כדי להילחם בתופעת ההתבוללות של הדור היהודי הצעיר בתפוצות וכדי לחזק את הקשר שבין צעירי התפוצות לישראל. תכנית תגלית-ישראל (Birthright Israel) מאפשרת לכל צעיר וצעירה יהודים, בני 18 עד 26, לבוא לישראל לסיור חינוכי בן עשרה ימים ולהכיר את הארץ היכרות ראשונית. במהלך הביקור המשתתפים מסיירים ברחבי הארץ באתרים מרכזיים ותרבותיים של תולדות המדינה ונפגשים עם ישראלים בני גילם, דוברי שפתם.

מאת שני ברטל ספטמבר 11, 2016
חדשות

ינואר 01, 1970

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים