סאן דייגו: גולש סאפ נידון ל-5 שנות מאסר על תקיפה חמורה עם משוט

אנו עוסקים בספורט מהנה אך מסוכן ואם תחשבו על זה לרגע תבינו שהסכנה המוחשית ביותר היא לא מריפים או כרישים אלא מאנשים. הסיפור הבא הוא דוגמא לסכסוך שקורה כמעט בכל חוף גלישה, חילופי דברים על "שטויות" שבמקרים מסויימים יכולים להסתיים במכות. בית משפט בסאן דייגו דן גולש סאפ ל-5 שנים בכלא על שתקף עם משוט הגלשן שלו אדם אחר וגרם לפציעה חמורה בראשו ונזק בלתי הפיך למוחו.

מאת יואב נקש מאי 18, 2019

טריק השרדותי: נפל בעת סערה מיאכטה וניצל בזכות מכנס הג'ינס

ארנה מורקה הוביל יחד עם אחיו יאכטה מאוקלנד לברזיל. בתחילת השייט, במרחק 30 קילומטרים מזרחית לחופי ניו-זילנד, מורקה נפגע ממנור הספינה ונפל למים הסוערים. הסקיפר הגרמני צף במשך כ-4 שעות עד חילוצו בזכות מכנס הג'ינס שלו, שאותו הסב לחגורת ההצלה מאולתרת - טריק השרדותי שמשמש את יחידת העילית האמריקאית "הנייבי סילס".

מאת יואב נקש מרץ 16, 2019

איפה השכל? בחור אוסטרלי תיעד עצמו מעשן באנג בפגר כריש

הנה עוד משהו שלא חשבתנו שנראה בימי חיינו אבל מסתבר שאין גבול לטמטום האנושי. בילי הוא בחור צעיר שיצא לדוג יחד עם חברים במונגרוב ג'אקס שבחופי קווינסלנד. בסופו של יום החויכעם חגג בעישון "באנג כריש" ולא זאת בלבד אלא שהעלה את התיעוד לרשת החברתית. משם הדרך למלתעות שנפתחו עליו והביסים שקיבל מכל אחד על מעשיו לא היתה רחוקה.

מאת יואב נקש פבואר 07, 2019

הזכות להעניק את החופש לגלוש: יוזמה חברתית שתורמת ים לדלי האמצעים

לא כולנו נולדנו עם כפית של כסף בפה וחלקנו אפילו רחוקים מזה מזה שנות אור אבל לכולנו תשוקה זהה לגלוש. בינינו ישנם מעוטי יכולות ודלי אמצעים. אנשים כמוני וכמוותכם שאינם יכולים להרשות לעצמם ציוד גלישה יקר אך בליבם זיקה אמיתית לים. בדיוק לשם כך פתחו שני חברים ביוזמה חברתית שמטרתה איסוף ציוד גלישה מאנשים ברחבי הארץ והעברתו לנערים ונערות שידם אינה משגת את האפשרות לרוכשם - תרומה שמעניקה להם תקווה ומגשימה עבורם חלום.

מאת יואב נקש אוקטובר 04, 2018

אין זו הגדה: 10 המכות הכואבות של גולשי הגלים!

גלישת גלים זה סוג של "חג חירות" בפני עצמו - החופש לצאת מעוד יום עבדות ולגלוש כמו בני חורין בים הגדול. קצת לפני שמשה חצה את ים סוף ובנה קירות יציבים לאופדליפים עבור בני ישראל, היו איזה 10 מכות טובות ששכנעו את פרעה לחתוך את השלשלאות מידינו ולשים ליש לרגלינו. רק לאחר 40 שנה במדבר טבלנו את הגלשנים בים הארץ המובטחת. ואם חשבתם שבזה זה נגמר אז תתפלאו לשמוע שהגולשים צריכים עד היום לספוג כל כך הרבה מכות בשביל להרגיש חופשיים. עבדים הייתם? עכשיו תקבלו מכות!

מאת יואב נקש מרץ 31, 2018

חרבות ופיצוצים: איך המילים בלשון העברית הורגות את שפת הגלישה?

אני נכנס אל המים כשחיוך רחב פרוש על פניי. חותר על הגלשן במרץ, מקבל את מי הים הצוננים בחום ומרגיש איך קרני השמש הצהובות חודרות דרך בד החליפה ועוטפות את גופי בחמימות נעימה. הגלים יפים, הים נקי מברבורים, משולשים שרוצה להיות עיגולים... ואז מגיעה הסטירה שמחזירה אותי למציאות הקשה – השפה של הגלישה! כן, עברית שפה יפה אבל לפעמים היא יכולה להישמע אלימה ותקיפה, ואין הכוונה לקללות ונאצות כי אם לסלנג הגלישה שמתגלגל על הלשון.

מאת יואב נקש מאי 27, 2017

זכרון ודעה: 'יום השואה' הוא אינו יום המיועד לגלישה

כבר מספר ימים שבהם אני מבחין בפוסטים נרגשים של חברי הגולשים לקראת יום שני ה- 24.04. אחרי שבוע ללא גלים, מזג האוויר מתהפך, השרב נשבר ומפות הגלים משנות את צבען מכחול עמוק לגוונים של אדום. הגלים חוזרים והאושר גדול אלא שבדיוק באותו התאריך מצויין יום חשוב בהיסטוריה של העם היהודי - יום צפירה, יום של עצב ושאינו מיועד בהכרח להנאה. ביום הזה, יום הזכרון לשואה ולגבורה, עלינו לגלוש רק למחוזות של הנצחה וזכרון.

מאת יואב נקש אפריל 23, 2017

הוא עשה את זה! כריס ברטיש חצה את האוקיאנוס האטלנטי על סאפ

לאחר 4050 מייל ימי ו-93 ימי חתירה על סאפ, כריש ברטיש עשה את הבלתי יאומן והגיע בבוקר ה-9 במרץ 2017 לקו הגמר באנטיגואה שבקאריביים. במהלך חציית האטלנטי שאותה החל באגדיר שבמרוקו ב-6 בדצמבר 2016, הפאדל בורדר הדרום אפריקאי שהוא גם גולש מקצוען, קבע לכל הפחות שלושה שיאי גינס מעוררי הערצה: החתירה הארוכה ביותר על סאפ, זמן החתירה הממושך ביותר וחציית האטלנטי בחתירה בעמידה.

מאת יואב נקש מרץ 10, 2017

מנכ'ל בילבונג לשעבר נידון ל-8 שנים בכלא על מרמה וזיוף

גם בחלונות הגבוהים יש פעמים שהנוף נעלם מאחורי סורגים - בעלי חברות ענק שההון שצברו בחייהם אינו מספיק להם, מחפשים דרכים נוספות ולא חוקיות להגדילו עד שגם במקרה זה "סוף גנב לתליה". בית המשפט האוסטרלי דן את מנכ"ל בילבונג לשעבר מת'יו פרין (Matthew Perrin) ל-8 שנות מאסר בגין מרמה וזיוף שבעזרתם הצליח לשלשל לכיסו מיליוני דולרים מהבנק.

מאת יואב נקש ינואר 29, 2017

אביר המסדר: תואר אוסטרלי רם מעלה הוענק למיק פאנינג

אליפות העולם בגלישה הייתה רק ההתחלה, אח"כ זה הפך לשלושה תארים. משם פאנינג כבר צבר תאוצה שהפך לגיבור שנלחם בכריש, הוא כיכב בכל ענק תקשורת ומגזין, הפך ליקיר האוזים ולאחרונה הוענק לו התואר הרם ביותר שניתן לאזרח ונתין ביבשת הרחוקה - תואר קצין המסדר האוסטרלי (Officer of the Order).

מאת יואב נקש ינואר 27, 2017
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים