הזכות להעניק את החופש לגלוש: יוזמה חברתית שתורמת ים לדלי האמצעים

לא כולנו נולדנו עם כפית של כסף בפה וחלקנו אפילו רחוקים מזה מזה שנות אור אבל לכולנו תשוקה זהה לגלוש. בינינו ישנם מעוטי יכולות ודלי אמצעים. אנשים כמוני וכמוותכם שאינם יכולים להרשות לעצמם ציוד גלישה יקר אך בליבם זיקה אמיתית לים. בדיוק לשם כך פתחו שני חברים ביוזמה חברתית שמטרתה איסוף ציוד גלישה מאנשים ברחבי הארץ והעברתו לנערים ונערות שידם אינה משגת את האפשרות לרוכשם - תרומה שמעניקה להם תקווה ומגשימה עבורם חלום.

מאת יואב נקש אוקטובר 04, 2018

אין זו הגדה: 10 המכות הכואבות של גולשי הגלים!

גלישת גלים זה סוג של "חג חירות" בפני עצמו - החופש לצאת מעוד יום עבדות ולגלוש כמו בני חורין בים הגדול. קצת לפני שמשה חצה את ים סוף ובנה קירות יציבים לאופדליפים עבור בני ישראל, היו איזה 10 מכות טובות ששכנעו את פרעה לחתוך את השלשלאות מידינו ולשים ליש לרגלינו. רק לאחר 40 שנה במדבר טבלנו את הגלשנים בים הארץ המובטחת. ואם חשבתם שבזה זה נגמר אז תתפלאו לשמוע שהגולשים צריכים עד היום לספוג כל כך הרבה מכות בשביל להרגיש חופשיים. עבדים הייתם? עכשיו תקבלו מכות!

מאת יואב נקש מרץ 31, 2018

חרבות ופיצוצים: איך המילים בלשון העברית הורגות את שפת הגלישה?

אני נכנס אל המים כשחיוך רחב פרוש על פניי. חותר על הגלשן במרץ, מקבל את מי הים הצוננים בחום ומרגיש איך קרני השמש הצהובות חודרות דרך בד החליפה ועוטפות את גופי בחמימות נעימה. הגלים יפים, הים נקי מברבורים, משולשים שרוצה להיות עיגולים... ואז מגיעה הסטירה שמחזירה אותי למציאות הקשה – השפה של הגלישה! כן, עברית שפה יפה אבל לפעמים היא יכולה להישמע אלימה ותקיפה, ואין הכוונה לקללות ונאצות כי אם לסלנג הגלישה שמתגלגל על הלשון.

מאת יואב נקש מאי 27, 2017

זכרון ודעה: 'יום השואה' הוא אינו יום המיועד לגלישה

כבר מספר ימים שבהם אני מבחין בפוסטים נרגשים של חברי הגולשים לקראת יום שני ה- 24.04. אחרי שבוע ללא גלים, מזג האוויר מתהפך, השרב נשבר ומפות הגלים משנות את צבען מכחול עמוק לגוונים של אדום. הגלים חוזרים והאושר גדול אלא שבדיוק באותו התאריך מצויין יום חשוב בהיסטוריה של העם היהודי - יום צפירה, יום של עצב ושאינו מיועד בהכרח להנאה. ביום הזה, יום הזכרון לשואה ולגבורה, עלינו לגלוש רק למחוזות של הנצחה וזכרון.

מאת יואב נקש אפריל 23, 2017

הוא עשה את זה! כריס ברטיש חצה את האוקיאנוס האטלנטי על סאפ

לאחר 4050 מייל ימי ו-93 ימי חתירה על סאפ, כריש ברטיש עשה את הבלתי יאומן והגיע בבוקר ה-9 במרץ 2017 לקו הגמר באנטיגואה שבקאריביים. במהלך חציית האטלנטי שאותה החל באגדיר שבמרוקו ב-6 בדצמבר 2016, הפאדל בורדר הדרום אפריקאי שהוא גם גולש מקצוען, קבע לכל הפחות שלושה שיאי גינס מעוררי הערצה: החתירה הארוכה ביותר על סאפ, זמן החתירה הממושך ביותר וחציית האטלנטי בחתירה בעמידה.

מאת יואב נקש מרץ 10, 2017

מנכ'ל בילבונג לשעבר נידון ל-8 שנים בכלא על מרמה וזיוף

גם בחלונות הגבוהים יש פעמים שהנוף נעלם מאחורי סורגים - בעלי חברות ענק שההון שצברו בחייהם אינו מספיק להם, מחפשים דרכים נוספות ולא חוקיות להגדילו עד שגם במקרה זה "סוף גנב לתליה". בית המשפט האוסטרלי דן את מנכ"ל בילבונג לשעבר מת'יו פרין (Matthew Perrin) ל-8 שנות מאסר בגין מרמה וזיוף שבעזרתם הצליח לשלשל לכיסו מיליוני דולרים מהבנק.

מאת יואב נקש ינואר 29, 2017

אביר המסדר: תואר אוסטרלי רם מעלה הוענק למיק פאנינג

אליפות העולם בגלישה הייתה רק ההתחלה, אח"כ זה הפך לשלושה תארים. משם פאנינג כבר צבר תאוצה שהפך לגיבור שנלחם בכריש, הוא כיכב בכל ענק תקשורת ומגזין, הפך ליקיר האוזים ולאחרונה הוענק לו התואר הרם ביותר שניתן לאזרח ונתין ביבשת הרחוקה - תואר קצין המסדר האוסטרלי (Officer of the Order).

מאת יואב נקש ינואר 27, 2017

חלודה מחלל אחר: דקלום שגרה בחוף שדות ים

ולפתע, ביום חורף שגרתי בחוף השונית שליד קיבוץ שדות ים, הופיע לו מבנה גלילי וחלוד שנראה כמו עוגת מאפינס עם אוכמניות וכבול בשלשלאות ברזל ענקיות. המראה הטעים בהחלט לא שגרתי אבל הגולשים שחולפים ליד העצם המוזר לא מתעכבים יותר מידי ורצים למים... בכל זאת, יש גלים טובים ... אם ישאר זמן הם יבדקו את זה אח"כ.

מאת דווידס ינואר 08, 2017

טוהר ומידות: תכירו את הגולש בן ה-11 שמספק מים נקיים לאלפי אנשים

לאחרונה הגיעה בקשה אל מערכת אתר "צלם ים" לכתוב על גולשים מפורסמים שיש להם זיקה לפרויקטים סביבתיים וזאת בכדי שאלו יוכלו להעניק השראה בנוסף להערצת יכולותיהם על הגלים. מיד התחלנו להריץ שמות מפורסמים כגון מצ'אדו וסלייטר שלהם אג'נדה מאוד ירוקה בחיים, אלא שאז נתקלנו בגולש צעיר, רק בן 11 ששבה את ליבנו והעניק לנו ים של השראה. תכירו את ווינטר ווינסנט (Winter Vincent), הילד האוסטרלי שמגייס אלפי דולרים במטרה לספק מים נקיים לאלפי אנשים.

מאת יואב נקש ינואר 04, 2017

הקור למען הים: שחה בטמפ' 0°c באנטארקטיקה כשהוא לובש ספידו

לא פעם אנו מוצאים עצמנו משתוממים על תעוזתם של אנשים שהולכים עד קצה גבול יכולתם הפיזית והנפשית למען מטרה נשגבת. השחיין הבריטי לואיס פיו (Lewis Pugh) השתמשמ בטקטיקה ייחודית להעלאת המודעות הסביבתית והצורך בשמירה על האוקיאנוסים כששחה בטמפרטורת קפאון במי אנטארקטיקה - וכל זאת כשהוא לובש לגופו רק בגד ים קטן של ספידו.

מאת יואב נקש ינואר 03, 2017
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים