תקפיצו את זה הלאה: הההנאה והמדע שבהקפצת אבנים על פני המים

לפני מספר ימים ובעודי הולך על החוף, הבחנתי בנער שמנסה להקפיץ אבנים על פני הים. הים היה מעט גלי ומספר הפעמים שהאבן קיפצצה עד ששקעה היתה פחות ממספר האצבעות בכף יד אחת. כשחלפתי על פניו שאלתי אותו אם הוא יודע מהו שיא ההקפצות העולמי וכשהוא שמע את התשובה הוא היה בשוק! זו היתה גם תגובתי כששמעתי את המספר הזה לראשונה. אז מהו השיא בהקפצת אבנים ומהו המדע שעומד מאחורי ההנאה שבכך?

מאת יואב נקש אוגוסט 25, 2020

מטקות קרבון, גלשני בלזה ויעילות אנרגטית - השילוב הכי מנצח בחוף!

תקופת התיכון עברה עלינו בציפייה לגלים. כשהיו גלים, הפחד מהמורים וההורים נעלם. באור ראשון היינו מגיעים עם פיאט 650 דחוסה ב-4 גלשנים לחניון הכורכר ונעצרים בזריקת זנב ארוכה. יצאנו להתמתח וחיכינו שענן האבק יירד כדי לבדוק את הספוט. בשנות התשעים הגלים היו שונים. גלשנו בעיקר בשבירת עומק במרחק של 60-100 מ' על גלים מהאגדות.

מאת דרור הרפז יוני 26, 2017

חנה וסע: האאודי החדשה מגיעה עם סקייטבורד חשמלי בפגוש האחורי

עם הפטנט החביב ברכב החדש של אאודי מדגם Q3 ישנם שני דברים שאתם תהיו חייבים להמנע מהם: האחד זה שאף אחד לא יכנס בכם מאחור והשני, אין מצב לחניות צמודות. האאודי החדשה מגיעה עם קונספט נפלא של תא סמוי בפגוש האחורי שבתוכו נמצא סקייטבורד (לונגבורד) חשמלי שאותו ניתן גם להפוך לקורקינט. איזה מדליק!

מאת יואב נקש מאי 10, 2016

גלגלים לגולשים: RipSurf - סקייטבורד בצורת גלשן אמיתי

במבט ראשון זה נראה כמו גלשן מניאטורי שמיועד לגמדים אך במבט נוסף מגלים שמתחת ל"קרש" יש שני גלגלים. ה- RipSurf הוא עוד הכלאה מוזרה של סקייטבורד עם גלשן. לא משהו שממציא את הגלגל אבל כזה אולי שמוסיף קצת הרגשה של רכיבה על גל. מפתחיו של הסקייטבורד מדרום קליפורניה מבטיחים מהפיכה בצורה שבה אתם תעשו את דרככם לים, ובניגוד לסקייטבורדים אחרים אפשר לנסוע איתו רק על כיוון אחד, כמו על גלשן.

מאת יואב נקש פבואר 27, 2016

צללה לעולמה: הצוללנית החופשית נעלמה במצולות הים

כשזה מגיע לצלילה חופשית, נטליה מולצ’נובה (Natalia Molchanova) היא מהטובות בעולם אך לפני מספר ימים ובמהלך סשן צלילה שגרתי ליד חופי פורמנטרה (Formentera), אי בקרבה לאיביזה, נעלמה נטליה במצולות הים ולא שבה. נטליה, בעלת מורשת מפוארת ושיאנית כל הזמנים בצלילה הייתה בת 53 במותה. המקרה הטראגי נתפס כסיכון טבעי שיכול היה לקרות ועל אף האובדן משפחתה אינה מפתחת ציפיות למציאת גופתה.

מאת יואב נקש אוגוסט 18, 2015

חופש גדול עם Freebord: סקייטבורדינג על אספלט כמו סנובורדינג על שלג

לנסוע עם סקייטבורד על שלג זה בלתי אפשרי אבל לנסוע עם סנובורד על הכביש זה כבר הרבה יותר הגיוני. ה-Freebord הוא סקייטבורד מהפכני עם שישה גלשים שברכיבה עליו הוא מתפקד בדיוק כמו סנובורד על מדרונות של שלג. אפשר לרכוב עליו במורדות כבישים תלולים, לקפוץ מעל מדרגות ולהחליק בסיבובים קדימה, אחורה ולבלום על הצד. ה-Freebord, כשמו כן הוא, זה חופש גדול!

מאת יואב נקש יולי 15, 2015

חותרים מחוץ לים: סטריט סאפ - סקייטבורד ומשוט ביד

סטריט סאפ (Land Paddling) הוא ספורט חדש יחסית בארה"ב שנכנס לישראל בשנים האחרונות ומתעצם הקיץ עוד יותר עם כניסת שחקנים חדשים אשר נהנים מהפופולריות הגואה של ספורט גלשני החתירה בים - הסאפ (Stand up paddle Boarding). ה"סטריט סאפ" שמסתמן כלהיט התורן של הקיץ מיועד ליבשה והרכיבה עליו נעשית בחתירה על גבי סקייטבורד - לונגבורד ארוך עם משוט מיוחד בעל ידית אחיזה של ראש גומי. הספורט המעניין מתפשט ברחבי העולם וסוחף צעירים ומבוגרים כאחד מאחר והוא מאפשר רכיבה במגוון סגנונות ומקומות.

מאת שרון ושלר יוני 02, 2015

כמו לגלוש על גל(גל) - OneWheel - הסקייט החשמלי

פעם נוספת מגיח אל עולמנו צעצוע חדש, יציר מוחם הקודח של הגולשים על היבשה. הסקייטבורד עם ארבעת הגלגלים הקטנים תמיד היה תחליף שימושי לימים שבהם אין גלים אלא שסקייטבורד חשמלי עם גלגל אחד גדול יכול להיות תחליף מרענן גם לגולשים וגם לדור האופניים החשמליים. העתיד של הגלישה מתחיל על האספלט עם ה-OneWheel - הסקייטבורד חד-גלגל החשמלי.

מאת יואב נקש דצמבר 15, 2014

מנהרת הזמן - שגעון הסקייטבורד

משהו קורה בעיר "השקטה" שלנו... הסצנה של הספורט האתגרי מתרחבת. ומתחזקת... החבר'ה ה"קולים" של האקדמיה העברית ללשון קוראים לזה "גלגשת", אפשר להבין את הכוונה הצרופה בין גלגלים לגלישה אבל בחיית ראבק קוראים לזה סקייטבורד, למה? כי זה הומצא שם .... בסקייטבורד לנד אוף דה יונייטד סטייטס...

יולי 25, 2014

לומדים סקייטבורדינג - על רמפות וסיגנונות

לכולנו יש אותו בבית, מונח בפינת החדר וברגע הנכון מונח מתחת לרגלינו, כולנו בשלב מסוים נפלנו ממנו... אבל למרות כל זאת לא נפסיק לאהוב אותו, קרש עם ארבע גלגלים צירים ולאגרים הבן- דוד של הגלישה. לפניכם הסקייטבורד המהדורה החדשה:

יולי 25, 2014
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים