גברים ונשים ברבע לחצי: סיאט פרו נתניה לא רחוקה מקו הגמר

לאחר דחיית התחרות ביום שבת בגלל תנאי ים נמוכים, מארגני התחרות הסתכלו אל עבר קצה התחזית ביום רביעי. אבל בבוקר יום ראשון הים הקדים והפתיע עם גלים בגובה מותן עד כתף. ובמזג אוויר אביבי של ה-22 בינואר הוזנקו המקצים של הסיבוב השני והשלישי לגברים לצד מקצי רבע הגמר לנשים. יום משוגע של ביצועים הרבה הפתעות בגזרת המעפילים לשלבים המתקדמים שנמצאים כבר מממש במרחק נגיעה מהגמר.

מאת יואב נקש ינואר 22, 2017

חנות בפורטוגל מציעה קונספט חדש לקניית גלשן: 'נסה ואח"כ שלם'

אתם עוברים בין השורות מדפדפים בין גלשנים, בוחנים את הצורה, הגובה, הצבע, מעבירים יד מלטפת על הריילים, בודקים את הרוקר, מסתכלים על השייפ, על מספר החרבות, הזנב ולקראת סיום אתם מחזיקים אותו מתחת לזרוע היד ובוחנים את עצמכם במראה "איך אני נראה?" (חתיך לאללה) אבל איך זה מרגיש ומתפקד במים? זו שאלה שלא תהיה לכם עליה תשובה עד שלא תנסו את הגלשן.

מאת יואב נקש ינואר 22, 2017

דעה: מקצוענים ולא ליצנים - WQS זה לא לגלים של 30 סנטימטרים!

זה מזכיר לי את הסיפור על ההוא שיושב במסעדה ומקבל שירות מעולה. סביבו מתרוצצים מלצרים, מוזגים לו מים, מציגים לו תפריט, אור נרות, מוזיקה יפה אבל... האוכל לא מגיע לשולחן. אז אולי הרוב המכריע של הגולשים בישראל נמצא כרגע באקסטזה עם ה-WQS בנתניה, אבל מצפייה בימי התחרות הראשונים נראה שהאירוע הנוצץ והשגעון סביבו קצת מפספס את המטרה שלמענה התכנסנו למענו. האם יש מקום לקיים תחרות במקום של חוסר וודאות בתנאי הים, בהימור פרוע על התחזית או להריץ בלחץ מקצים של מקצוענים על גלים של 30 סנטימטרים?

מאת איתן רייף ינואר 21, 2017

השני של המקצועני: עוד יום צבעוני של ה-QS בקונטיקי (סיקור ותמונות)

יום שישי ה-20 בינואר 2017 היה בסך הכל היום השני לתחרות המקצוענית בנתניה אבל הספק המקצים עד כה שווה ערך לכמה ימים בהשוואה לשנה שעברה. הגלים נותרו נמוכים 40 - גג 50 ס"מ אך במזג אוויר קייצי עם שמים בהירים, הצבעים היפים השתלבו היטב עם הביצועים החזקים. רגע לפני כניסת שבת כבר הצליחו לסגור את מרבית המקצים של הגברים בסבב מספר 2 ואת רשימת שמונה הנשים שהעפילו לשלב רבע הגמר אך לצערנו ללא נציגות מישראל.

מאת יואב נקש ינואר 20, 2017

זברה לכרישים: תחתית גלשני Rusty יהיו צבועים בפסי שחור לבן

שעווה, צמידים, מגנטים, חיישנים רשתות, מצופים, רחפנים וחליפות... ענף הגלישה ניסה כבר כל דבר בשביל למנוע את תקיפות הכרישים אך אולי צבעי ההסוואה הם הפתרון הפשוט והיעיל מכולם. חברת הגלשנים הוותיקה מסאן דייגו, Rusty, בהחלט חושבת כך והיא רכשה את זכויות היוצרים של "ציור הזברה" מהחברה האוסטרלית "Shark Mitigation Systems" שאמונה גם על פיתוחו של המצוף החכם.

מאת יואב נקש ינואר 19, 2017

גבריאל מדינה פותח מרכז אימונים לגלישה במרסיאס ברזיל

אלוף העולם בגלישה של ה-WSL לשנת 2014 והגולש שהפך לאייקון נערץ בארצו, לוקח צעד אחד קדימה בעסקיו ובתשוקתו ופותח מרכז הדרכה גדול לגלישה במרסיאס. בתחומי בית הספר יגדלו את האלופים הברזילאים הבאים בענף הגלישה, יקנו להם ידע תיאורטי, פרקטיקה מעשית, בדיקות רפואיות, הפעלות, סדנאות אימוני כושר, הנחיות לתזונה נכונה והדגשים בריאותיים נוספים.

מאת יואב נקש ינואר 18, 2017

מחממים את הסיאט: ב-19 בינואר 2017 ה-WSL חוזר לישראל!

שנה חלפה מאז תחרות ה-QS הראשונה שהתקיימה בארצנו היפה ובימים הקרובים אנו שוב נזכה לארח את מיטב הגולשים המקצוענים מליגת ה-WSL. ביום חמישי ה-19 בינואר 2017 תוזנק בחוף סירונית בנתניה התחרות הראשונה בסבב המוקדמות העולמי למירוץ ארוך שכל תכליתו העפלה לסבב ה-CT היוקרתי. ארגון גולשי הגלים, ה-WSL ועיריית נתניה מחממים את המנועים של "Seat Pro 2017" ואנחנו כבר ישובים במושב הקדמי מוכנים לאקשן על הגלים.

 

מאת יואב נקש ינואר 16, 2017

אוסטרליה: גולש נסחף עם זרמי הים ושהה במים 16 שעות עד חילוצו

הוא הגיע לאוסטרליה מיפן אבל כמעט ונסחף עם זרמי הים בחזרה עד לשם. לא, זה דבר שראוי לצחוק עליו. הזמן הרב שהתייר בילה במי הים הפאסיפי היו לבטח מפחידות מאוד עבורו. מה עובר באותן שעות במוחו של אדם שנצור בלב ים ועוד בחשכת הלילה? יצר ההשרדות מחייב אותו לצוף על גלשנו אבל מה עם האימה מהכרישים? זה לבטח לא הרפה ממנו עד אשר חולץ לחוף מבטחים.

מאת יואב נקש ינואר 16, 2017

מנכ'ל WSL, פול ספיקר, פורש מתפקידו ומשאיר מאחוריו ליגה ברמה עולמית

בערך באותו הזמן שאובמה עלה לבמה בשיקגו לנאום הפרידה שלו מכס הנשיאות, גם פול ספיקר מנכ"ל ה-WSL עשה כמותו כשהודיע ביום רביעי כי לאחר 5 שנות כהונה הוא מפנה את מקומו. במהלך כל שנות ניהולו, ספיקר ערך שינויים מרחיקי לכת בליגה העולמית בגלישה והביא אותה למחזות חדשים שהעלו את קרנה בכל רחבי העולם.

מאת יואב נקש ינואר 12, 2017

מפרץ עם גלים - The Cove: הטכנולוגיה הבאה של בריכת ווייבגארדן

זה היה רק לפני 6 שנים, ב-2011, כשהחברה הבאסקית הציגה את הגל המלאכותי הראשון שלה לעולם הגלישה ומזא לא שינתה דבר בטכנולגיה להפקתו. בשנים שחלפו קלי סלייטר הפיק גל מושלם בבריכה משלו ואפילו אמריקן וייב משין עובדים על קונספט חדש ושובר שיוויון בתחום הגלים המלאכותיים. וויבגארדן שכבר השיקה מספר בריכות גלים בעולם, הביטה מן הצד אבל לא נותרה שאננה. בימים אלו נחשפים רמזים ראשונים על מה שנראה כמו ווייבגארדן 2.0 - בריכת הגלים The Cove.

מאת יואב נקש ינואר 10, 2017
חדשות

ינואר 01, 1970

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים