קלף חזק: אואן רייט חוזר לסבב 2017 של ה-WSL עם וויילדקארד

את שנת 2015 אואן רייט התחיל בפול גז. הגולש האוסטרלי פתח את העונה חזק והמשיך עם היסטוריה שעשה בתחרות פיג'י פרו, אבל ממש לקראת התחרות המסכמת בפייפליין, רייט ספג ווייפאאוט שגרם לו לזעזוע מוח ואילץ אותו לפרוש. שנה לאחר מכן רייט חוזר לסבב ה-WSL של 2017 מהדלת האחורית. עדיין לא בפול טיים אבל עם ווילדקארד שמשאיר בפניו אפשרות לכניסה בהמשך מהדלת הראשית.

מאת יואב נקש פבואר 19, 2017

חפשו ערך 'חיפוש' ותמצאו: מדוע עדיף שהספוט של פאנינג ישאר סיקרט?

מחשב דולק, מקלדת באנגלית וגוגל על הצג. האצבעות ממהרות להקליד מיק-פאנינג-סיקרט-סירץ'-ריפ קארל-איפה (עם סימן שאלה) ולסיום "אנטר" החלטי. החיפוש של גוגל לא מתמהמה והבוטים מסדרים בטור ארוך את התוצאות כשבראשן הסרטון החדש של ה-Search שבו מככב האלוף האוסטרלי כשהוא גולש על גל ימין חלומי ביעד לא נודע. כן, שוב אותה התוצאה ועדיין ללא תשובה היכן. רמז עבה לכך שיש דברים שלא נמצא בחיפוש באינטרנט והסיקרט ספוט של פאנינג הוא אחד מהם.

מאת יואב נקש פבואר 17, 2017

תשכחו ממה שנאמר. לקלי סלייטר אין כוונה להפסיק להתחרות בקרוב.

לאחר שקלי סלייטר הודיע קבל עם ועולם לפני מספר חודשים באינסטגרם כי בכוונתו " לפרוש" בתום סבב 2017 ועם פרסום הידיעה על כך באתר, דאגתי לסיים את החדשה המרעישה בכך שיש עדיין סיכוי שהוא ישנה את דעתו. ואכן זה קרה. סלייטר הוא לא רק אלוף בגלישה אלא גם בפוליטיקה קורקטית ודמגוגיה זהירה. בראיון שהעניק ללוס אנג'לס טיימס הוא הסביר כי דבריו לא הובנו כהלכה ובעצם אין בהכוונתו להפסיק להתחרות בכלל אלא להוריד במינון.

מאת יואב נקש פבואר 16, 2017

קרב חרבות: גולשי הלונגבורד מוחים על תקנת ה-Single fin של הליגה

גולשי הלונגבורד ידועים בדרך כלל כאנשים רגועים אבל לאחרונה ה-WSL הצליח להוציא אותם משלוותם בעקבות תקנה חדשה שמחייבת אותם להתחרות רק עם חרב אחת. תקנת ה-Single Fin של הליגה העולמית בגלישה שדורשת מהמתחרים בסבב הלונגבורד לשנות הרגלים ומחליטה עבורם עם איזה סט חרבות יגלשו, מתקבלת בצורה צוננת עד תקיפה ומאחורי דלתות סגורות מתחולל "קרב חרבות" של ממש.

מאת יואב נקש פבואר 10, 2017

טיטאניק של איוונט: תחרות ה-Titans במאבריקס פשטה רגל ובוטלה

התחרות היוקרתית בהאלף מון ביי קליפורניה ידעה שנים תפארה אבל משהו קרה בשנה האחרונה שהביא לקטיעת הרצף ולביטולה. תחרות הגלישה על גלי הענק, Titans of Mavericks, נקלעה לקשיים כלכליים והגישה בקשה לפשיטת רגל. בכך מסתיימת מסורת שנתית שהיתה אמורה להעניק מקום של כבוד גם לגולשות גלי הענק עם מקצה תחרותי נפרד.

מאת יואב נקש פבואר 08, 2017

אוסטרליה: אב צילם את בנו בן ה-10 גולש... עם עמלץ!

כריס האסון התלווה לבנו אידן ליום כייף של צילום וגלישה בחוף סמוראי שנמצא בפורט סטיבנס, ניו סאות' ווילס אוסטרליה. האב עמד על החוף וצילם את בנו בן ה-10 גולש להנאתו אלא שאז באחת התמונות שהקליק, צד את עינו דבר שגרם לשיערותיו לסמור. בתמונה שצילם נראה בנו גולש מעל צללית מאיימת הנראית כמו עמלץ. "מזל שהבנתי את זה רק כשראיתי את התמונה בחוף, אחרת הייתי מתעלף", אמר כריס האדסון באחד מראיונתיו לתקשורת.

מאת יואב נקש ינואר 27, 2017

ה-מנצחים בסיאט פרו נתניה: מזל טוב לפיטרסון קריסאנטו וגראזי סנצ'ז!

תחרות ה-QS הראשונה לשנת 2017 של הליגה העולמית בגלישה שנערכה בחוף קונטיקי בנתניה הסתיימה בצהרי יום חמישי 26.01 בניצחונם של שני גולשים מעולים: פיטרסון קריסטאנו (Peterson Crisanto) הברזילאי בקטגוריית הגברים והגולשת הנפלאה מחבל הבאסקים גראזי סנצ'ז אורטום (Garazi Sanchez Ortun) בקטגוריית הנשים. בכך מסתיימת, ובדיוק שבוע לאחר תחילתה, התחרות השניה של ה-WSL בישראל.

מאת יואב נקש ינואר 26, 2017

מהדורה מודפסת אחרונה: הירחון SURFING סוגר את המגזין

מרבית הסיכויים שיש לכם עותק כלשהו של כתב העת והמגזין Surfing היכן שהוא בין המדפים. הירחון המיתולוגי שכבר קיים למעלה מ-50 שנה עם הכתבות ותמונות האמצע שהפכו לפוסטר על קירות הרבה חדרי שינה, סוגר את שעריו. המגזין שהודפס וראה אור לראשונה בשנת 1964 על ידי צלם הגלישה האגדי לירוי גראניס והעורך דיק גרהאם, יתמזג עם המגזין הותיק Surfer Magazine החל מהראשוון בחודש פברואר 2017.

מאת יואב נקש ינואר 25, 2017

הפקה מעולם אחר: כך הגיע ה-WSL לישראל! ליאור זמיר בראיון מסביר פנים

אנחנו יורדים לחוף סירונית (קונטיקי) בנתניה ולפניו נפרש עולם! כמו התעוררנו מחלום אנו מהלכים על החול בישראל ומרגישים חו"ל. מסביב דוכנים ובמות מפוארות, אנשים יפים ומחוייכים, מצלמות ארוכות טווח פונות למערב וגולשים מקצוענים שוחטים את הגלים עם לייקרות צבעוניות שעליהן מודפסות שלוש אותיות בלועזית W S L. אנו עומדים פעורי פה, סופגים אווירה, מתפעלים מההפקה ושואלים את עצמנו איך "העולם הזה" נברא?

מאת יואב נקש ינואר 24, 2017

גברים ונשים ברבע לחצי: סיאט פרו נתניה לא רחוקה מקו הגמר

לאחר דחיית התחרות ביום שבת בגלל תנאי ים נמוכים, מארגני התחרות הסתכלו אל עבר קצה התחזית ביום רביעי. אבל בבוקר יום ראשון הים הקדים והפתיע עם גלים בגובה מותן עד כתף. ובמזג אוויר אביבי של ה-22 בינואר הוזנקו המקצים של הסיבוב השני והשלישי לגברים לצד מקצי רבע הגמר לנשים. יום משוגע של ביצועים הרבה הפתעות בגזרת המעפילים לשלבים המתקדמים שנמצאים כבר מממש במרחק נגיעה מהגמר.

מאת יואב נקש ינואר 22, 2017
מגזין +

ינואר 01, 1970

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים