המלצה חמה למוזיקת גולשים "ירוקה".

יולי 25, 2014

גלישת גלים החלה בהיותו צעיר, כשחבר של אביו לימד אותו את נפלאות הספורט. כבר בגיל 17 הפך לגולש הצעיר ביותר שהגיע לתחרויות הגמר בהוואי. גלישה הייתה עיקר פעילותו עד שעבר תאונה מצערת בעת תחרות  גלישה במאווי , שבעקבותה החליט לדבוק יותר בצד המוסיקלי.

ג'ק ג'ונסון

נולד בהוואי, גן העדן לגולשים, כותב, מנגן ומלחין את שיריו המוגדרים כרוק קל במרקם אקוסטי לחובבי הספורט האולטימטיבי - גלישת גלים כמובן. ג'ק פעיל באיכות הסביבה ובאתר הבית שלו אפשר למצוא אינספור פרויקטים ופעילויות ירוקות.

גלישת גלים החלה בהיותו צעיר, כשחבר של אביו לימד אותו את נפלאות הספורט. כבר בגיל 17 הפך לגולש הצעיר ביותר שהגיע לתחרויות הגמר בהוואי. גלישה הייתה עיקר פעילותו עד שעבר תאונה מצערת בעת תחרות  גלישה במאווי , שבעקבותה החליט לדבוק יותר בצד המוסיקלי.
ההתאוששות מהתאונה אפשרה לו לבלות שעות עם הגיטרה האקוסטית, מול הים ולכתוב שירים מרגיעים ומהנים.

בצחוק מעיד על עצמו גונסון "שכנראה והנפילה הייתה כל כך חזקה שהפכתי להיות כל כך רגשני".
ניגון בגיטרה היה כתחביב ורק  בשנותיו בקולג' בחר בשירה כקריירה.
הוא למד בקולג' בקליפורניה , "סנטה ברברה", וסיים תואר בקולנוע.
בשנת 2000 ביים את  סרט הגלישה: "Thicker than Water"
הסרט עצמו מתעד שבירות באינדונזיה, טהיטי, הודו, אירלנד, צרפת, אוסטרליה והוואי בליווי שיריו של ג'ונסון.

כגולשים כולנו בעלי אותו אינטרס אישי- לגלוש על גל נקי!...צלול, בהיר ונעים. כמונו גם ג'ונסון , שהינו סופר אקיטבי באיכות הסביבה. בין אם זה ניקוי חופים בהוואי, תרומות שלו לארגונים להגנת הסביבה או הקלטת אלבומים ושירים תוך שימוש באנרגיה סולרית- אלבומו האחרון : "Sleep Through the Static" הוקלט בדרך ירוקה.

כמו כן ייסד את  ה-Kokua Hawaii Foundation,שזהו ארגון ללא רווח, התומך בחינוך סביבתי בבית הספר בהוואי. בכל שנה  ארגון זה חוגג את הפסטיבל הירוק שבו הוא מפגיש שוחרי סביבה, ארגונים להגנת הסביבה, אנשי עסקים שתורמים לסביבה , מוסיקאים ואמנים כדי לקדם את המודעות לשמירה על הסביבה באיי הוואי.

ציטוט מתוך השיר של ג'ק ג'ונסון:

"I can close my heart and notcare

but gravity has got a hold on us all

 it's a terrific price to pay

but in the true sense of the word

Are we using what we've learned?

In the true sense of the word

Are we losing what we were?.."

רבים משיריו של ג'ונסון הם בנושא איכות הסביבה כמו:
"All At Once"- שיר הנוגע להתחממות כדור הארץ
3 R's""- חשיבות המחזור


גולשים וחברים יקרים, "אל תשאלו מה הסביבה יכולה להציע לכם, אלא תשאלו מה אתם יכולים להציע לסביבה". גלישה הנה הדרך האולטימטיבית להתחבר לסביבה ולכן עלינו להגן עליה.


* קישור לקליפ -  לשיר Flake האהוב עליי מקווה שתאהבו.

* קישור לאתר הבית של ג'ק ג'ונסון

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים