ממצאי מחקר DNA של תמנונים מעלה סברה שמדובר בחייזרים

מאת יואב נקש ספטמבר 07, 2015

מבין 8.7 מיליון מינים של בעלי חיים על פני כדור הארץ, תמונונים הם מהיפם, המוזרים והמרתקים ביותר. ההולכים על שמונה הזרועות יכולים להסוות את עצמם כהרף עין בכל תנאי שטח ומסלעה, הם מסוגלים לחלץ עצמם מתוך צנצנת קטנה ויש להם לא אחד, כי אם שלושה לבבות! אם זה לא מספיק מוזר אז כעת מתברר כי תמנונים מסוגלים גם לשנות את הקוד הגנטי שלהם ולאחר שקבוצת מדענים חקרה את ה-DNA שלהם הם הגיעו לסברה שנויה במחלוקת שגורסת כי ייתכן ותמנונים הם בכלל חוצנים... כן, חייזרים.

צוות חוקרים ומדענים מאוניברסיטת שיקגו קיימו בחינה ראשונה מסוגה אי פעם של רצף הגנום (DNA) של התמנונים. "התמנון שונה לחלוטין מכל בעלי חיים אחר. עם שמונה זרועותו לפיתה, מוחו הגדול ויכולותיו האינטליגנטיות להגיע לפתרון בעיות, התמנון שונה מכל הרכיכות הקיימות", אמר ד"ר קליפטון רגסדייל (Clifton Ragsdale), חוקר מאוניברסיטת שיקגו.

נראה כמו חללית... דומה לחייזר. חכם ומיוחד!

צוות המחקר מצא מורכבות מדהימה בגנים שכוללת 33,000 מקודדי חלבונים, שהם 10,000 יותר ממה שיש לאדם. החוקרים גילו כי ה- DNA של התמנון מפוזר מאוד ולא מאורגן, כמו חפיסת קלפים מעורבבת. יתרה מזאת, הקוד הגנטי שלהם כולל מספר "גנים קופצים" שמשנים מיקומם לאורך הרצף הגנטי. ממצאים אלו הם שהובילו את החוקרים להאמין כי ייתכן והתמנונים אינם מהעולם הזה.

עקבו אחרינו בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

אבל, כמו שתמיד קורה במדע, תמיד יש מקום לתיאוריות ודעות אחרות. וכפי שניתן לדמיין, כאשר נטען כי תמנונים הם אולי חייזרים, מדענים אחרים לא היססו להפוך את המטבע על פיו ולאתגר את הטענה יוצאת הדופן הזו. "זו לא הייתה מקריות אלא תוצאה בלתי נמנעת של יתר חשיבות ציבורית הנוגעת למידע גנטי", אומר צ'ארלס מודד (Charles Mudede) שמבקש במאמרו The Stranger שלא לקבוע את מידת החייזרות רק על פי ה-DNA. "לא משנה כמה מטורף עשוי להיראות ה- DNA של חיה, אם התאים שלה מכילים את האברונים ליצירת אנרגיה הנקראים מיטוכונדריה, אז מרבית הסיכויים שהם עדיין מגיעים מכוכב זה.

האם אתם הייתם מצליחים לזהות את התמנון? כושר הסוואה מדהים ומראה חייזרי... התמנון לא מהעולם הזה

בסופו של יום יש עוד הרבה מה לגלות על התמנונים והמדענים בקושי חשפו חלקיק קטן מהגנום של החיה בעלת שמונה הזרועות ושלושת הלבבות. יחד עם זאת, ישנו דבר אחד שאף אחד אינו חולק עליו בממצאי החוקרים מאוניברסיטת שיקגו וזה שהחיים על פני האדמה והשוחים בים הם מגווונים ומסתוריים. המחקרים ימשיכו והחייזרים ינחתו וימריאו... והאדם? הוא ימשיך לגלות כמה מעט עוד ידוע לו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים