כשהפיוז משתחרר: לקט אגרו עצבני של תגרות גולשים!

מאת יואב נקש דצמבר 17, 2016

ככה ומידי כמה זמן הפיוז משתחרר, עושה קצר ומדליק את העצבים - כל הזן של הגלישה ורוח האלוהה, מפנה את מקומו לאטרף של "לא רואה בעיניים". ככה ומשום מקום יכול להפוך יום שליו בים לזירת אגרוף שלא היה מבייש את מתאבקי ה-WWF. מישהו הבריז, דיבר לא יפה, עשה תנועה, הסתכל על החברה... יש מספיק סיבות בשביל לפוצץ אתכם במכות. אז נכון מרביתנו שולטים בשדים, משחררים איזה קיטור וממשיכים לגלוש אבל יש כאלו כמו בלקט הבא שהפתיל שלהם קצר והפיצוץ שלהם חזק!

רגע לפני שאתם לוחצים פליי וצופים בסבבים אלימים של גולשים שהולכים מכות - אזהרה: בקליפים הבאים קטעי אלימות שיכולים להיות מטרידים ולא נוחים לצפייה. ואחרי שזה נאמר שמישהו יצלצל בפעמון כי יש לנו שני גולשים בזירה שהורידו את הכפפות ומוכנים לאגרף בכייף את הפרצוף של האחר.?

למי למי יש יותר כבוד?

אחרי "אלוהה", ריספקט זו המילה הנפוצה ביותר בהוואי. לכבד את המקומיים, לכבד את הגלים, לכבד את התרבות ולכבד את האורחים... בחול! במקרה הבא, הבחור הבלונדיני נכנס לתחומי תחרות והפריע (אם ביודעין או שלא) ולאחר שסירב לצאת מהמים (או שלא הבין/שמע) ניגש אליו מקומי ונתן לו באבי אביו. התיעוד הזה קצת מטריד מכייון שנראה שיש כאן תיעוד של תקיפה מכוונת, לפחות מהרגע שהם נמצאים בחוף. אתם תשפטו למי מגיע יותר כבוד.

קוק ופירוק

יש הרבה מקומות שבהם אפשר ללכת מכות אבל חניית הרכבים זה המקום המועדף על ה"קוקס".. או לפחות ככה אחד מכנה את השני. שם הברזה של גל, פה איזה מילה קטנה ובלי לשים לב עמידת מוצא. יד מגינה על ראש, דחיפה קטנה וו וברכיה. אאוץ'!

שתה מים, תאכל אגרוף!

זה לא ברור מה היה הטריגר לאגרו שבקליפ הבא אבל החבר'ה שצופים מ"יציע הכבוד" כנראה שראו את זה מגיע. מכה ראשונה והבחור נוחת במים, השני מנסה להטביע אותו ומיד מתחרט, אגרופים ודחיפות, אנשים באים להפריד, עוד קצת חזה נפוח ו"תפסו אותי שאני משתגע"... וה"גבר" ביציע רוצה עוד בשביל הכרטיס חינם שקיבל למופע. מישהו אחר היה צריך לקבל כאן פצצה.

בוקס ו-וודג'י

ואנחנו חשבנו שמספיק לגלוש בוודג' של ניו פורט בשביל לשבור את העצמות אבל שני הגולשים הבאים ככל הנראה לא קיבלו מספיק מהגל-מוטציה אז הם השלימו את זה על החוף. הבוגיסט שנראה קצת יותר מבוגר, שולח אגרוף ראשון ומחטיא אותו. הגולש עם הלייקרה הצהובה נכנס לאטרף, מרתק אותו בבוקסים ועושה לו וודג'י שמבריח אותו עם הזנב בין הרגלים.

אמנות היריקה

הגולד קואסט זה מקום נפיץ. הפיקים עמוסים לעייפה והחיכוכים במים מחממים את האווירה. בקליפ הבא שוב מככבים גולש גלים ובוגיסט - לא ברור מי זה מי וזה גם לא משנה. לא ידוע אם זה ההילוך האיטי אבל נראה שהתגרה הזו נמשכה זמן רב והגולשים השתמשו בכל אומנויות הלחימה...כולל יריקה (דקה 2:11).

שארק אטאק

זה היה הפייט הכי מפורסם ב-2015, נצחון בנוק אאוט לגולש שהכניס בוקס לכריש.

לסיכום, מספר תובנות: אלימות היא אינה הפתרון. האגרוף לא תמיד מתלבש כמו בסרטים. אין רעש של "פאו" וספיישל אפקטים. לא יבואו להפריד ביניכם כל כך מהר. הצלמים לא מתערבים. אגו וכבוד זהו יצר הרסני שמוריד ת'אגו ולא עושה כבוד אבל כן עושה פנס כחול. אז תספרו עד 10 ותהיו רגועים :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים