תיק-טק על הגב: יש דרך נוספת לסחוב את הגלשן אל הים

מאת יואב נקש מרץ 18, 2017

כשאנו רוכבים על האופניים או צועדים אל הגלים אתם לופתים את הגלשן היטב מתחת לזרוע היד וברוב המקרים תיק הגב ישמש אותנו רק כשנצטרך לשאת שורט להחלפה, שוקו ולחמניה. אבל היי, מה אם תיק הגב היה יכול לעזור לנו גם לשאת את הגלשן אל חוף הים, בצורה כזו שתשחרר לנו את הידיים מהאחיזה ושתאפשר לנו להרגיש יותר חופשיים בהליכה או ברכיבה? אולי אתם שומעים על כך בפעם הראשונה, אבל בתיק הגב אפשר לשים הרבה דברים... אפילו גלשן גלים.

לאלו מכם שאינם מתעצלים ללכת או לדווש על אופניהם אל הים, תיק גב יכול להיות פתרון נחמד בשביל לשאת את הגלשן. לא עוד זרועות עייפות בגלל לפיתה חזקה, לא עוד החלפות ידיים של הגלשן מימין לשמאל, ובקיצור כשהגלשן יושב לכם על הגב אתם יכולים ללכת עם ולהרגיש בלי. בתיקי הגב של חברת Koraloc אפשר לשאת גלשן אחד עד שנים בו-זמנית. רצועות התיק לופתות את הגלשנים מארבעה כיוונים וריפוד נלווה מגן על הריילים ועל הזנב. מחירו של התיק 200 דולרים.

תיק הגב של חברת Salty beast הציע פיתוח חדשני ופתרון נוח לנשיאת הגלשן, אך קמפיין הקיקסטארטר שלהם נחל כשלון בתחילת חודש דצמבר 2016 כשלא הצליח לגייס את הכסף הנדרש. בניגוד לרצועות קשירה אחרות של גלשנים, סולטי ביסט פיתחו רצועות שמאפשרות לרכוב על סקייטבורד, על אופניים וללכת עם הגלשן מבלי שזה יפריע לצעדים או יגביל את התנועה. "מאפיין עקרי בפטנט העיצובי שלנו היה שהגלשן נמצא בתנוחה וורטיקלית בנטייה קלה. זוית זו מרחיקה את החרטום מהרגלים בזמן הליכה או רכיבה על סקייטבורד", הסבירו בסולטי ביסט.

תיקים לנשיאת גלשנים יכולים להיות מאוד שימושיים ובמיוחד לאלו שרוכבים אל הים על אופנים / חשמליים. המטרה של התיקים הללו מאוד ספציפית אבל יעילה במונחים של נוחות ובטיחות. במידה ואינכם מעוניינים ברכישה של מוצר מוגמר (וקצת יקר) אתם גם יכולים לעשות תיק שכזה בעצמכם. כל שאתם צריכים זה תיק גב ישן ולחבר / לתפור לו רצועות תמיכה שיחזיקו אותו מצידי הריילים ובחלקו התחתון של הזנב.

עם כל יתרונות הנוחות שיש ב"תיק" שכזה אפשר לשכוח בקלות שאתם נושאים מטען חורג על הגב. ועל כן, השתדלו לשבת בזהירות ולהיות עירניים במעבר בין מכשולים כגון ענפי עצים או דרך פתחי דלתות בכדי שלא תגיעו לחוף עם שני חצאים...

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים