מגזין +

יפה כמו כולן: גולשת טובה לא צריכה 'מייק אפ' בשביל להיות אלופה

מאת בר גואטה דצמבר 26, 2015

כולנו יודעים שרמת הגלישה של הנשים השתפרה. ולא סתם השתפרה אלא השתבחה מאוד! התחרויות נהיו יותר רציניות, היחס של הגולשים כלפי הגולשות נהיה גם הוא יותר רציני, יש יותר ספונסרים בתחום, נוספו תחרויות (כמו למשל הוספת התחרות בפיג'י והחזרתה של התחרות בטרסלס), העלאת הפרס הכספי ועוד. אבל מתחת לפני השטח, חלק מן הדברים עדיין טעונים שיפור, ואם ישנו דבר שצריך להשתנות זה ההתייחסות המפלה לנתוני גופן וחיטובן של הגולשות.

בשנים האחרונות ישנה מגמה שבה החלק העיקרי שנדרש מגולשת זה שעליה להיות דבר ראשון סקסית. אם תסתכלו ברשתות החברתיות ובתמונות האינסטגרם של הספונסרים שמייצגים את אותן גולשות מקצועניות - שמהוות מודל לחיקוי לגולשות צעירות - תבחינו שחלק גדול מן התמונות שלהן (בחלק גדול מהמקרים אפילו יותר מהתמונות שהן אשכרה גולשות!) הן תמונות שנוטפת מהן מיניות... כשהן לבושות בחליפה קצרה/בקיני ולפעמים אפילו עם איפור, ניכר שההיבט המרכזי בתמונה (ותסלחו לי על הביטוי, אך זו האמת) זה איך התחת שלהן נראה. מה הגולשות הצעירות לומדות מזה? האם הן צריכות להבין מכך שאיך שהן ניראות במים חשוב יותר מאיך שהן גולשות?!

זה בסדר להיות סקסית וחתיכה אבל לא רק. אנאסטסיה אשלי יותר מדגמנת על הגלשן משהיא גולשת עליו.

למעשיהן יש השפעה תדמיתית רחבה. תרשו לי לתת לכם דוגמה בכדי שתבינו עד כמה זה פוגע בגלישה של הנשים: גולשת בת 19, לא הכי יפה אבל נאה, גולשת הרבה יותר טוב מגולשות אחרות בגילה ורוצה להעפיל לסבב הגלישה... היא מסוגלת לעשות זאת אבל בשביל זה היא צריכה ספונסרים. מן הצד השני – גולשת בת 18, נראית פצצה, גולשת ברמה ממוצעת לבנות בגילה, רוצה להעפיל לסבב וגם היא רוצה (יותר נכון צריכה) ספונסר שיתמוך בה. ובמי אתם חושבים שהספונסרים יבחרו? לא קשה לנחש את התשובה... תהיה זו האחת שמסובבת ראשים אבל לא יודעת לעשות 360.

"...אני מקווה שהדורות הבאים של הגולשות יסתכלו למעלה ויביטו אל עבר מי שהן רוצות להיות, במקום מי שהן רוצות להיראות כמותה..."

שלא תבינו אותי לא נכון – אני לא חושבת שלהיות סקסית זה דבר רע. ממש לא, אין בזה שום דבר פסול. גולשות בהחלט יכולות להיראות מעולה וחתיכות אבל הבעיה נוצרת כאשר להיות סקסית ומושכת הופך לחלק המרכזי בהגדרה של המשמעות "להיות גולשת".

אפשר גם וגם. גם יפה, גם אלופה... קאריסה מור הגיעה לשם בעיקר בזכות יכולותיה בגלישה!

בשבילי, כגולשת שגדלה בהערצה לגולשות כמו קריסה מור ולאקי פיטרסון, אני רואה בהן נשים חזקות, אמיצות, חדורות מוטיבציה, שמתמודדות עם הפחדים שלהן, שקודחות צינורות ענקיים ומלאות באהבה אינסופית לים. אני מקווה שהדורות הבאים של הגולשות יסתכלו למעלה ויביטו אל עבר מי שהן רוצות להיות, במקום מי שהן רוצות להיראות כמותה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
בר גואטה

גולשת גלים, שגרירת LEAD, אוהבת מאוד את הים ואת הטבע. בשבילי ספורט זאת דרך חיים, אני לא יכולה לחיות בלי זה. משפט לחיים: "החלטה היא רק ההתחלה. כשמישהו מקבל החלטה, הוא בעצם קופץ לתוך זרם חזק שיישא אותו למקומות שכלל לא חלם עליהם בשעה שהחליט"

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים