ביוטי פאוור: גולשות הגלים הן Wahines של הים...:)

מאת יואב נקש מרץ 08, 2016

על המים הגולשות רוכבות על הגלים בחן וברכות, ההפך הגמור מחספוסו של טבע הים והגולשים הכוחניים שמסביבן. גולשות הגלים, המשתייכות למין החזק והיפה, מסבות עונג רב כשהן יושבות על הפיק לצידנו. במודע או שלא במודע הגולשים מהמין הזכרי מגלים סבלנות רבה לנוכחותן ורובם נוטים לפרגן לעוז רוחן, מציעים את עזרתם ומורידים את רמת האגרסיביות בקרבתן. מספר גולשות הגלים בהשוואה לגולשים היא מועטה במידה רבה ועל כן כתבה קצרה זו באה להאדיר את כוחן ויופיין ולא פחות מכך להוקיר להן תודה - Wahines של הים :)

בשפה הפולינזית ובמיוחד אצל ילידי הוואי והמאורים בניו-זילנד הכינוי לנשים הוא "וואהינס" (Wahine ביחיד ו- Wahines ברבים). ההגיה הנכונה היא "ווה" כמו מילת הפליאה ו"הינה" כמו "הינה היא". אל תסיקו מכך דבר שלילי, אין בכינוי זה משום הפחתה בערכן של הנשים כי אם העצמה לכוחן וליופיין. מאז תחילתו של ענף הגלישה במאה הקודמת, הכינוי הפך שגור באיים הפולינזיים שבאוקיאנוס השקט, בהתייחסו לגולשות הגלים.

wahines וואהינס

מקור השם "Wahine" הוא על שמה של האלה הפולינזית קיהה-וואהינה (Kihe-Wahine) שעל פי המיתולוגיה הפולינזית הייתה אמונה על שמירתם של מקורות המים המתוקים. מים אשר הפיחו חיים בצמחים שפרחו על גדותיהם, שהרווה את צמאונו של החי ואשר שמרו על מקור מחייתם של על הדגים. באופן טבעי, ההקשר הנשי למים המתוקים, עדינותם של פלגי המים ויצירתם / שמירתם של החיים, הם שהעניקו את הכינוי wahine לנשים ובשדרוג עדכני לנשים שגולשות על הגלים.

ההבדלים המגדריים שבין גולשים לגולשות ניכרים בהרבה תחומים. במגזינים של גלישה, באינטרנט ובכל מדיה אפשרית גולשי הגלים ממין הזכר מקבלים תשומת לב עיקרית. אנו עוקבים אחר תחרויות הגלישה בעיקר של הגולשים, קונים את ציוד הגלישה שמאופיין עם גולש זה או אחר ושעוצב ע"י שייפר (ממין זכר כמובן). אך אם ישנו דבר המשותף לגולשים לגולשות הוא שמעל פני הים כולם יודעים לעשות את אותם התרגילים. על אף שהסגנון נראה מעט שונה והיתרון שיש לגברים בביצועים רדיקליים ניכר בברור, לגולשות יש דבר שבו הגברים אינם נראים במיטבם וזה הסגנון המעודן שאותו הן עושות בחן רב גם מתחת לפני הגל. 

art2

מתחת לפני הים וואהינה גירלס נראות כמו בתולות ים השוחות בעולמן הטבעי, מבט חטוף ברגע של צלילה (דק-דייב) מתחת למים גועשים מרגיע את הנפש ומעצים את החוויה הויזואלית. שערן נע עם זרם הגל הנשבר כמו היה חלק בלתי נפרד מההוויה, גופן מתקמר בגמישות רכה והתנועה שלהן סוגה בהרמוניה הנצחית.

זוהי זכות גדולה עבור אלו העוסקים בספורט הגלישה שיש בינינו נערות ונשים שגולשות. כתבה זו מיועדת לכן, הוואהינס של הים. עם הרבה מאוד כבוד ובתקווה שרבות כמותכן עוד יצטרפו לענף הגלישה, לפניכם כמה מהרגעים היפים של הגולשות בצילומים מרהיבים מתחת לגלים - חתום באהבה.

wahines וואהינס

art7

wahines וואהינס

art1

wahine וואהינה

art4

art5

art6

art8

art9

art10

art11

art12

art13

art15

art17

art18

art19

art20

art22

art23

art24

art24

art25

art26

art27

art28

art29

art30

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים