מגזין +
מגזין +גלישה ← גלים גבוהים וחברים ישראלים: גולש גלי הענק ניק ואן-רופ בגודל טבעי

גלים גבוהים וחברים ישראלים: גולש גלי הענק ניק ואן-רופ בגודל טבעי

מאת יואב נקש אפריל 02, 2020

במשך שנים רבות לידור זנו שמע כי פורטוגל אוצרת בתוכה מגוון גלים ואינספור חופי גלישה אך העדיף לטייל אל יעדים רחוקים שבהם שוררים תנאי מזג אויר טרופיים. כל זאת עד שחברו גיא מזרחי הכיר לו את נפלאות ארץ הגלישה ולידור נשבה בקסמה. במהלך השנים, ובשהותם בפורטוגל, השניים גלשו בפוינטים חלומיים, צברו חוויות ועשו להם חברים טובים. אחד מאותם חברים הוא הגולש הפורטוגלי ניק ואן-רופ שנחשב לאחד מגולשי גלי הענק מהטובים בעולם ומהאמיצים שבגולשי פראיה דו נורטה, נזארה.

בפורטוגל ההרגשה היתה אחרת והאנרגיות התעצמו כשהגעתי לאירסיירה. אולי זה בגלל הקרבה של המדינה לצפון אפריקה ושורשי משפחתי ממרוקו, אבל אני מניח שהיה זה בעיקר בגלל תרבות הגלישה, האוכל הטוב, האנרגיות הקסומות והאנשים האדיבים. ההרגשה היא של "בית". אי אפשר להתעלם מהבריזה הקרה והטהורה שנושבת מהים שמכניסה חמצן מזוכך לגוף שרק מעורר ומרענן אותך. האנרגיה של האוקיינוס האטלנטי מורגשת בעוצמתה ואת המים הקרים אימצתי כאהבה חדשה שחיממה את נפשי.

ואן רופ בעוד אחד מאותם רגעים ב"משרד הירוק" בפורטוגל.

באותה נשימה רעננה של אריסיירה גם שאפתי לקרבי את נזארה שנמצאת במרחק נסיעה של שעתיים צפונה משם. בעיירת הדייגים הקסומה ובניגוד לפסטרוליות שלה, אוצרת נזארה בחובה גם את מקום שבירתו של גל הגלישה הענק בתבל. ואם בכדי לעצים את התחושה העילאית אז חברי ניק ואן רופ רק הוסיף אנרגיות מטורפות לווייב החיובי שכבר אפף אותי.

מפגש חברים באריסיירה פורטוגל: מימין לשמאל: ניק ואן רופ, לידור זנו, טל בן דוד, ניב יפת וגיא מזרחי

עוד בילדותו ניק התחרה בסבבים המקומיים בפורטוגל ובהמשך דרכו גם בסבב המקצועני של ה-QS. בשנים האחרונות הוא אף זכה בהזדמנות להתחרות גם בסבופרטובוס שבפניש במסגרת סבב החלומות של ה-CT. אבל מאז ומתמיד ניק היה צ'ארג'ר של גלים גבוהים, הוא חיפש אתגרים והתמכר לאדרנלין. כיום ניק ואן רופ נחשב לאחד מעשרת גולשי הגלים הגבוהים הטובים בעולם וטימניק של חברות רכב ומשקאות אנרגיה מובילות. בנפשו נושבת רוח של קיימות, דאגה ואהבה לסביבה ובהתאם לכך הוא גם שותף בחברה המייצרת ציוד גלישה ידידותי לסביבה כגון לישים, גריפים ואקססוריז אחרים.

ניק ואן רופ בגודל טבעי. המצלמה עקבה אחר ניק בימים שלקראת התחרות בנזארה ובמהלכה. נקודת מבט מרתקת על אופיו של גולש גלי ענק והסכנה שתמיד מרחפת מעל ראשם.

החברות בינינו חשפה תפיסת עולם משותפת ומרתקת שגם הובילה לאחרונה לחוויות של מרדף אחרי סוול ענק. העוצמה והאנרגיה כשהגענו למגדלור המפורסם בנזארה לא היתה דומה לשום דבר אחר שהכרנו - חוויה מטורפת! שבוע לאחר מכן התקיימה התחרות הראשונה בהיסטוריה של ה-הWSL בנזארה ובה ניק השתתף וייצג את אירופה. בסרטון שלעיל מתועד ניק ברגעים שלפני הסוול, בהכנות לקראתו וביום התחרות של הטואו-אין צ'אלנג'. בסרטון שאורכו 15 דקות נראה ניק כפי שהוא במציאות, בשיא הטבעיות גדוש באנרגיות ומלא שמחת חיים. צ'ארגר וצ'ארמר אמיתי!

 


כתבה זו פרי יוזמתו וציטוט חוויותיו של לידור זנו מבעלי מסעדת "פבלה" באשדוד ונותן החסות של טים הגולשים הכולל את טל אסייג, יאיר אסרף ושבי אבידן. זנו מעניק לגולשים בפרויקט החסות תמיכה כלכלית המשלבת את המקצוענות בגלישה בעזרתו של צלם הבית טל בן דוד. חברו, גיא מזרחי, הוא בעל ידע עצום בעולם הגלישה המקצוענית, שגריר קבע בפורטוגל מאז 2008 וביחד עם שבי אבידן הם הנציגים הרשמיים בישראל של גלשני סמנט אשר מיוצרים בפורטוגל מאז 1984.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים