כריס דאייר: ביום על הגלשן ובלילה מצייר עליו יצירת אומן

מאת שני ברטל אוקטובר 17, 2015

כריס דאייר (Chris Dyer) הוא אמן ציור ופיסול ממוצא פרואני ילד קנדה, אשר לקח את אהבתו לסקייטבורד ולגלישה והפך אותם לאומנות מודרנית צבעונית של סטריט-ארט. יצירותיו עתירות הדימיון והמתוחכמות להפליא הביאו רבים לראות בו כאמן יחיד לדורו. סיפור ההצלחה של כריס דייר חוצה תרבויות ומעורר השראה בקרב רבים בעולם האומנות והגלישה.

כריס דאייר מתגורר כיום במונטריאל, קנדה וידוע בעיקר בשל האומנות שלו על סקייטבורדים שבורים וגלשנים. בנוסף, הוא מצייר על קאנבסים ומצייר גרפיטי על קירות ברחבי העולם. כריס התחיל לנסוע על סקייטבורד כשהיה בן 8 ולגלוש לראשונה כשהיה בן 12. מטרת האומנות שלו היא להעניק צבע לחפצים רגילים ולהפיח בהם רוח חיים ועל ידי כך להעביר מסר חיובי לדורות הבאים.

הכל התחיל כשכריס שבילדותו נחשב לילד פרוע שלא מסתדר בתוך מסגרות, החליט כמו צעירים רבים אחרים לטייל ברחבי העולם במטרה לגלות מי הוא ומה הייעוד שלו בחיים..במהלך מסעותיו וגילויו העצמי כריס קיבל השארה אשר אותה הוא ביטא באמצעות האומנות שלו ויצירותיו.

יצירה של כריס שמשלבת את האהבה לעולם הסקייטבורד והגלישה

את הצעדים הראשונים בקריירה שלו הוא התחיל במרחב המקומי והיה נוהג להציג את היצירות שלו בגלריות במונטריאל. שם הוא זכה לאהדה רבה מצד הקהל ומהר מאד היצירות שלו מצאו דרכם אל מגזינים נחשבים ששימשו בתור כרטיס הכניסה שלו אל עבר ההצלחה הבינלאומית. מאז הפך להיות מוכר בכל רחבי העולם יצירותיו התפרסמו במגזינים מובילים, ספרי אומנות ואתרים שונים במדיה. בכל אותו הזמן וגם כעת, כריס ממשיך להציג את יצירותיו בגלריות בכל רחבי העולם.

יצירת אומנות מפורסמת של כריס

כריס ידוע בזכות האומנות הצבעונית שלו בעלת הגרפיקה האוניברסאלית שמבטאת את הנפש הייחודית שלו ומצליחה לדבר אל אנשים שבאים מתרבויות שונות ובכך מייצרת אחדות בין כולם. בראיון משנת 2014 לאתר surfdome הוא תיאר את האומנות שלו בתור משהו רגשי: "קשה לבטא את זה במילים. זו אומנות שבאה לתאר רגשות אבל אני מניח שמה שאני עושה זה לבטא את הנפש שלי שהיא מאד צבעונית, אמיתית, חוצה תרבויות וחיובית. אני מנסה להשתמש באומנות שלי כגשר בין תרבויות שונות שבעצם מוכיחות שכולנו אחד. אני משתמש באומנות שלי לרפא את עצמי ואחרים ברחבי העולם, וגם במטרה ליהנות, ללמוד, לטייל, ללמד...ולשלם את החשבונות שלי".

"...יש כל כך הרבה השראה שם בחוץ, העולם הוא יצירת אומנות אחת גדולה. החל מהטבע והתרבויות ועד לבני אדם מיוחדים..."

את מקורות ההשראה שלו ליצירותיו, כריס שואב מכל צעד, מבט ואינטרקציה בחייו: "ההשראה נמצאת מסביבי כל הזמן והיא בלתי נדלית. הרשימה של אמנים שאני לוקח מהם השראה היא ארוכה מדי בשביל לפרט. יש כל כך הרבה השראה שם בחוץ, העולם הוא יצירת אומנות אחת גדולה. החל מהטבע והתרבויות ועד לבני אדם מיוחדים. אני רוצה להמשיך להקיף את עצמי בכל ההשראה הזאת כדי שאני בעצמי אמשיך להשתפר במלאכה שלי - לגדול כבנאדם וכאמן ובאותו זמן להמשיך להוות השראה לאחרים. ככה העולם מעדכן את הגרסה שלו והופך למקום טוב יותר".

בשנת 2011 יצא לאור ספרו "Positive Creations-the visionary art of chris dyer" (יצירות חיוביות-אומנות חזותית מאת כריס דייר) שעל דפיו הוא מציג את האומנות שלו ויצירותיו. כיום כריס ממשיך לטייל בדרכים (כבר הספיק לבקר בלמעלה מ-30 מדינות) ומייעץ לחברות אשר מתמחות באומנות על סקייטבורדים וגלשנים. האמנות שלו מקבלת חשיפה על גבי חולצות וחפצים שונים, ורבים האנשים שאוהבים לקעקע את יצירותיו על עור גופם. דאייר ממשיך להוות מקור השראה לאומנים רבים ואנשים שבאים מאותו הרקע של עולם הסקייטבורד והגלישה.

לפניכם עוד כמה מיצירותיו המדהימות של דאייר:

יצירה של Chris Dyer משילוב של סקייטבורדים

גלשן בעיצובו של כריס דייר

גלשן 2 של האמן

לונג בורדס

יצירה בעיצובו של כריס דייר אשר מורכבת משילוב של גלשנים וסקייטבורדים שבורים ומוצגת בגלריה.

כריכה  של הספר "Positive Creations: the Visionary Art of Chris Dyer" אשר מוזכרת בכתבה

כריס ומאחוריו קיר גרפיטי בעיצובו... אחד מיני רבים    

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
שני ברטל

בת 26, ילידת ראש העין. בעלת אהבה גדולה למוזיקה וז'אנר הרוק, רגאיי וגלישה בפרט. כותבת שירים מגיל שמונה ובהמשך התפתחה גם האהבה לכתיבה יוצרת. אמן אהוב: בוב מארלי משפט השראה: "Live in the sunshine, Swim the sea, Drink the wild air" המשפט מקועקע על רגלו של בן זוגי.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים