מגזין +

דז'ה וו: זה רק אני או שמישהו שוב המציא סקייטבורד שמרחף?

מאת יואב נקש אוקטובר 16, 2015

עד כמה זה מסובך לייצר סקייטבורד שמרחף מעל פני האדמה וקורא תיגר על הכוחות הפיזיקלים שיש בעולם? הרי אם חברת לקסוס גרמה לסקייטבורד לרחף אחרי שנים של פיתוח אז זה לבטח לא יהיה קשה לבחור שיושב במוסך ביתו לעשות את אותו הדבר בפרק זמן קצר יחסית. "איך הדבר אפשרי" אתם שואלים? כשמהתלים במוח האנושי אפשר לגרום לו להאמין... להכל.

שוב אני מרחף אל העתיד עם קמפיין חדש באתר קיקסטראטר שברגעים הראשונים של הצפייה הצליח די בקלות לעבוד עלי - רק עם שמו של הסקייט כבר נפלתי בפח. הגירסה החדשה לקונספט של ה-Hoverboard נקראת Hoverboard מבית היוצר של Hoverboard Technologies מכאן שניתן רק היה ניתן להניח שמדובר ב...Hoverboard. כן, זה היה קרוב להתגשמות הפנטזיות העתידניות שלי, הנה בא המשיח על סקייטבורד ומרחף אל עבר המאה ה-21 ב-20 קמ"ש.

הקליפ "המרחף" של ה- Hoverboard. צילום, עריכה ושאר מניפולציות שגורמות לצופה לחשוב שהכלי הזה ממש "אסטרו"

אלא שאז הבחנתי במשהו זניח לחלוטין, היה זה הגלגל האמצעי. "למה זה נחוץ אם הכלי הנ"ל מסוגל לנוע בלעדיו?", חשבתי לעצמי. ברגע של חולשה החלטתי שלא להתייחס לקיומו והטריקים המשיכו להתל במוחי. מופע הקוסמות של הריחוף המשיך באשליה אופטית מחוכמת. מניפולציה וויזואלית עם חלקו החיצוני והשקוף של הגלגל. כשהגלגל נח על הקרקע זה היה נראה כאילו והוא ממש מרחף מעל כוח הכבידה, וכשלכל זה נוספף צילום מניפולטיבי ועריכה של סלואו מושן שמבטלת את כל הרעידות, יצאתי מהזה אסטרונאוט מכל הסיפור.

אני לא עד כדי כך תמים אבל רציתי להאמין. המסקנה: Hoverboard זה לא, אבל שיווק גאוני בהחלט כן. הקמפיינר של ה-Hoverboard למעשה לא חידש דבר. היזם השתמש באותו שם של משהו שמרחף כבר במספר דגמים ולא המציא את הגלגל כי למעשה מדובר בשידרוג של סקייטבורד שכבר התפרסם לפני כשנה... רולרבלייד חד-גלגל מכני שדומה מאוד ל-OneWheel. אולי זו הסיבה שהוא גם לא הצליח עדיין להגיע לרבע מהסכום של חצי מיליון דולרים אותו הוא מבקש לגייס בקמפיין.

כמו ה-Onewheel רק קצת יותר מעוצב, נוצץ ועתידני... ה-Hoverboard עם אורות דיסקוטק

כאמור, הטכנולוגיה של ההוברבורד הנ"ל דומה מאוד ל-OneWheel אלא שזה נראה קצת יותר מלוטש, עדכני ועתידני. חיישנים מזהים את העמידה וכיוון הנסיעה, לסקייטבורד מנוע חשמלי והוא יכול להאיץ עד למהירות של 20 קמ"ש. הוא מאובזר ברמקולים שניתנים לחיבור לסמארטפון ואורות של לד דולקים בלילה ועושים את הסקייטבורד לדיסקוטק. גם אם הוא לא ממש מרחף, הסקייטבורד הזה עושה בהחלט חשק לסיבוב על גלגל יחיד.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים