מגזין +

אוהבים את הים? בחנו את עצמכם האם גם אתם תלאסופילים למהדרין?

מאת יואב נקש ינואר 06, 2021

תלא מה? תלאסופיל (Thalassophile). זהו הכינוי לאדם שאוהב את הים ונמשך למקורות המים הגדולים. מקור המילה מהשפה היוונית העתיקה. המילה "Thalassa" משמעותה "ים" (במיתולוגיה היוונית זו היתה האלה הקדומה של הים והרוח) והמילה "Phile", שגם היא מיוונית, יוצרת את שם התואר לאדם שיש לו חיבה יתרה לים, קרי "אוהב", "מחבב", "ידידותי".

עד כמה צריך לאהוב את הים בכדי שתזכו להקרא תלאסופיל? בחנו את עצמכם עם רשימת הנקודות הבאה. במידה ועניתם "כן" על 6 מתוך 10 הנקודות אז אתם יכולים להחשיב עצמכם כתלאסופילים למהדרין.

1. האם אתם חשים חוסר נוחות כשאתם נמצאים במרחבים יבשתיים? כשהמרחבים סביבכם גורמים לכם לתחושת מחנק או גורמים לכם להרגיש כלואים.

2. האם אתם מרגישים צורך ללכת לגלוש, לשחות או לעשות איזושהי פעילות בתוך הים? יש איזשהו קול פנימי בתוככם שאומר לכם שעליכם לטבול בהקדם האפשרי ולהשתכשך במים.

3. האם אתם יכולים לבלות זמן לא מבוטל בצפיה בים, בגלים ובאופק? לשבת על החול, הטיילת או המצוק ולהשקיף אל עבר הכחול הגדול וחיי הנופשים בחוף במשך שעות רבות.

4.האם אתם אוהבים את הניחוח של הים? אתם מתגעגעים לריח הים וכשאתם מגיעים לחוף אתם לוקחים שאיפה עמוקה שמעניקה לכם עונג רב... ומיד אח"כ עוד אחת.

5. האם אתם מרגישים געגוע עז לים אם נאלצתם להיות מרחוקים ממנו תקופה ארוכה? אתם מחכים בקוצר רוח לרגע שתוכלו להגיע כבר לחוף ולחזור לסביבה הטבעית של מגוריכם וחייכם.

6. האם אתם חשים מודכדכים או מדוכאים שכהינכם מרוחקים מהים? שינויים במצבי הרוח, חוסר מרגוע, עצבות הם תחושות שמלוות אתכם בלי המרחבים הכחולים לידכם.

7. האם יש לכם קשר רוחני למרחבי הים? כשאתם ליד הים אתם מרגישים כאחד. אתם רואים בים כמוקד תפילה, קשר ישיר שניצת בין הנפש למגע שבמים.

8. האם החופשה שלכם חייבת להיות בקרבה לים? מרחבים כחולים וחופים חייבים להיות חלק בלתי נפרד מהחופשה, הטיול או המסע המיועד.

9. האם יצא לכם שביליתם הרבה זמן בים מבלי ששמתם לב לכך? הזמן חלף במהירות, לא הבחנתם בשעה, השמש כבר שקעה או לפתע זורחת ותחושת הזמן מטשטשת.

10. האם מגוריכם או עיסוקכם חייב להיות בקרבה לים? לא תהיו מוכנים להעתיק את עבודתכם ומגוריכם למקום המרוחק מהים.

הים והפעילות הנעשית בו הוכח כמקדם בריאותי ראשון במעלה - פיזי ונפשי. השילוב של החשיפה לשמש ולויטמין D, לטבילה במרחבים הכחולים, להליכה על חולות הים, לניחוח המשכר, לטעמו המלוח ולרחש הגלים המענג, כל אלו תורמים רבות לאורח החיים ומחדשים רקמות ואנרגיות המהווים תרופה טבעית למיני תחלואות. השאלון שלעיל אינו מדעי וגם אם אינכם נכללים בהגדרה היבשה של תלאסופיל, גישתכם החיובית לים תעניק לכם תמיד הרבה אהבה בחזרה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים