'גוגל דודלס' מציינים 125 שנים להולדת דיוק קהאנאמוקו

מאת יואב נקש אוגוסט 24, 2015

העמוד שבו מוצגת תיבת החיפוש של ענקית האינטרנט Google הוא דף נחיתה שאליו מגיעים מאות מיליוני אנשים מידי יום אשר ממריאים ממנו אל כל רחבי העולם. מאז הקמתו על ידי לארי פייג' וסרגיי ברין, עמוד החיפוש של גוגל לא השתנה הרבה ומלמד התיבה ומספר אלמנטים טקסטואלים, עיצובו נותר מינימליסטי ופשוט למראה. בשנים האחרונות נוסף לדף של גוגל אלמנט גרפי נוסף שמטרתו לציין אירוע, תאריך או אישיות מפורסמת - אלמנט זה ידוע בכינויו "גוגל דודלס" (Google Doodles). ביום הולדתו ה-125, גם לאבי הגלישה ניתן מקום של כבוד בדף הנצפה ביותר בעולם.

בתאריך 24 באוגוסט 2015, ציינה גוגל את יום הולדתו ה-125 של אבי הגלישה והאלוף האולימפי בשחייה, דיוק קהאנאמוקו מהוואי. את ה- Doodle (שרבוט) הזה של גוגל צייר מאט קרושניאק (Matt Cruickshank). בציור נראה גלשן עץ גדול באורך 16 פיט כשעליו איור של נופי הוואי עם גולש העומד על גלשן. את האות "O" השנייה במילה GOOGLE, מחליף דיוקן ראשו של דיוק קהאנאמוקו כשזר פרחים על צווארו וחיוך גדול משוח על פניו.

לחיצה על השרבוט של דיוק קהנמוקו בגוגל, מוביל לפרטים ביוגרפיים אודותיו בווויקיפדיה בשילוב תמונותיו, ווידיאו וקישורים רלוונטים נוספים. הדבר המעניין הוא שהשגיו בגלישה והיותו אבי הגלישה המודרנית אינם מצויינים בביוגרפיה הקצרה אודות חייו אלא רק הישגיו האולימפים בשחיה.

"דיוק פאואה קהינו מוקואה הליקוהולה קהאנאמוקו (Duke Kahanamoku) –  היה שחיין, שחקן כדור מים ושחקן קולנוע אמריקאי מהוואי. קהנמוקו זכה פעמיים ברציפות כאלוף אולימפי במשחה היוקרתי למאה מטר חופשי והיה שיאן עולם.. 
תאריך לידה: 24 באוגוסט 1890, וואיקיקי, הונולולו, הוואי, ארצות הברית
תאריך פטירה: 22 בינואר 1968, הונולולו, הוואי, ארצות הברית

על אף שאין זה מצויין בטקסט הקצר אודותיו, ב"שרבוט של גוגל" לציון יום הולדתו, מופיעה דמותו גולשת על הגל ומרבית תמונותיו באינטרנט הם עם גלשן. דיוק אכן ראוי לתוארו כ"שחיין" אך מן הראוי שמישהו יעדכן את וויקיפדיה ויציין בקטן כי הוא גם היה "אבי ענף הגלישה" - האדם שהציג את הגלישה ליבשת אמריקה והביאה עד לאוסטרליה וניו-זילנד הרחוקה. מאז הכל כבר היסטוריה... 125 שנה לקהנמוקו - מזל טוב!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים