תולים שוטפים: תנו לקולב הזה לשטוף לכם את הים מהחליפה

מאת יואב נקש דצמבר 03, 2016

גם בחורף אנו נהנים מהרגעים שלנו בים ועל הגלים אבל כשאנחנו חוזרים הביתה אנו קצת שוכחים מהציוד שלנו ולא תמיד שוטפים. אנו זורקים את הגלשן בחצר, מורידים את החליפה מהר מהר וכמו טיל מונחה נכנסים למקלחת ו/או פותחים את המקרר. לא, אנחנו לא שונים מכולם. אנו עייפים מהסשן, קפואים מהקור, ברוב המקרים מתעצלים ולעיתים קצת מזלזלים בציוד שמשרת אותנו נאמנה על הגלים. אז אם תמיד רציתם שמישהו יעשה עבורכם את העבודה, תנו לפיתוח הישראלי של קולב ה-Bully לשטוף לכם את הים מהחליפה.

הדרך שבה אנו נוהגים עם ציוד הגלישה שלנו מבטא את יחסנו לים ולערך שיש לנו לחומר שמשרת אותנו. ובדיוק כפי שאנו דואגים לשטוף את הגלשן ואת גופנו ממים מלוחים, שטיפת החליפה היא ריטואל קבוע שאותו חייב כל גולש לעשות לאחר סשן על הגלים. אכן, שטיפת החליפה יכולה להיות מעיקה. זה מתחיל בהורדתה מעל הגוף וממשיך ברחיצתה בדלי או במקלחת עם מים קרים. בכדי לשמור על חליפת הניאופרן ולהאריך את חייה, עלינו לשטוף אותה היטב מבפנים ומבחוץ וזה דבר שדורש מאיתנו לבזבז הרבה מים, לקפוא מקור ואחרי שטפטפנו בכל הבית צריך גם לחפש מקום לתלות אותה לייבוש.

לאחר שנתיים של פיתוח שכלל הרבה צינורות קרועים וקולבים שבורים, נולד ה-Bully (תמונה: MasBully)

אז לפני שאתם מקבלים עצבים על הרוכסן שנתקע ושפשפות מהחולות כי לא שטפתם טוב, אולי תקלו על עצמכם ופשוט תתלו את החליפה על קולב ה-Bully - זה 100% ישראלי! מאור דיין (29) הרגיש בדיוק כמותכם. נמאס לו לבזבז מים, אנרגיה וזמן בשטיפת החליפה אז הוא פיתח את הפטנט התלוי הבא שעושה את כל העבודה. "ההתעסקות בסיום סשן הגלישה עם החליפה הורס לי את כל החוויה", מסביר דיין. "נמאס לי שהחליפה זרוקה בכל מקום או ששכחתי אותה באמבטיה על הריצפה מלאה בחול. לחליפת הגלישה שלי מגיע קצת יותר כבוד מזה ובשביל זה פיתחתי את הקולב הזה".

"...נמאס לי שהחליפה זרוקה בכל מקום או ששכחתי אותה באמבטיה על הריצפה מלאה בחול. לחליפת הגלישה שלי מגיע קצת יותר כבוד מזה..."

בין אם אתם קייטסרפרים, קייאקיסטים, צוללנים או גולשי גלים, קולב ה-Bully יכול לשמש אתכם בשטיפת החליפה ומתאים לכל סוג ומידה. הקולב מתחבר לכל צינור מים (בחצר או באמבטיה), ומתיז מים בחלקה הפנימי והחיצוני של החליפה תוך כדי פיזור אפקטיבי לכל אורכה. לאחר תהליך השטיפה ניתן להשאירה לייבוש על הקולב ואם הנחתם דלי של מים בתחתיתה תוכלו לעשות בהם שימוש חוזר ולהשקות את הגינה. "הקולב עוצב בקפידה כך שלא יפגע בגזרת החליפה ויעוות את הבד", אומר דיין. "דאגנו לייצרו מחומרים איכותיים וידידותיים לסביבה והוא יכול לשאת כל חליפה עד משקל 94 ק"ג".

לדיין ושותפו למיזם, שלומי עובדיה, יש כיום ולאחר שנתיים של פיתוח, דגם אב-טיפוס שמוכן לקראת פס ייצור. השניים השיקו קמפיין לגיוס כספים באינדיגוגו ובו הם מעניקים 20-40 אחוזי הנחה לפי מדרג התרומה למיזם - בתום הקמפיין מחירו המלא של "בולי" יהיה 149 דולרים. אם ברצונכם ללקט מידע נוסף, באפשרותכם לבקר באתר של MasBully ולפרגן להם בהצלחת המיזם שיוריד מכם מטלה במשקל חליפה רטובה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים