סגור לרגל צילומים: הוליווד על הסט של טיהופו

מאת יואב נקש ספטמבר 16, 2014

תעשיית הסרטים האמריקאית סגרה את הספוט המפורסם של טהיטי לרגל צילומי הסרט נקודת פריצה 2 (Point Break). חברת ההפקה מהוליווד, וורנר ברדרס (Warner Bros), אמנם מתכוונת לשחרר את הסרט לאקרנים רק בספטמבר 2015 אבל כבר כעת מודלפים רמזים עבים לגבי אחד הלוקיישנים המפורסמים בעולם והגולשים שיככבו בו.

teahupoo טיהופואורות, מצלמה, אקשן! צילומי הסרט "פוינט ברייק" 2.0 יוצא לדרך. צוות ההפקה ההוליוודי כבש את הגל המפורסם של טיהופו ונפנף את כל מי שלא אמור להיות שם. כשמחיר הפקת הסרט עולה 100 מיליון דולר, לא יהיה אחד שיעמוד בדרכם. בשביל מנת האובר-דוז אדרנלין שיספק את הדודא של שובר הקופות העתידי, ההפקה רצתה את הדה-בסט של הגבוה והמסוכן שבגלים ואת הטובים שבגולשי הגלים הגבוהיםו והם לקחו אותו מבלי שיבקשו... טיהופו נכבשה על ידי הוליווד לכמה יממות של הסרטה.

 הם חיכו לרגע הנכון, נעזרו בחזאים, בתושביה המקומיים של טהיטי וגם בגולשים מנוסים. צוות ההפקה של נקודת פריצה 2 סגר את סט הצילומים של טיהופו על גלים בגובה של 18-25 פיט (6-8 מטרים). מהוואי הם הביאו את בריאן קיאלואנה (Brian Keaulana) שהיה אחראי על כל תקני הבטיחות ואת ליירד האמילטון (Laird Hamilton) שקיבל את תפקיד איש / גולש הפעלולים הראשי. ליירד מכיר את הגל של טיהופו היטב והיה ראשון החלוצים לקדוח את הצינור העבה של טיהופו במה שזה לכינוי "גל המיליניום" .ליירד האמילטון גל המילניום

עם הפקה כל כך יקרה, קרקס הצילום ההוליוודי בטיהופו לא חסך בגולשים, בציוד ובפעלולי צילום. במים מפטרלים מיני ג'ט סקי ובשמיים צילום אוווירי מרחפנים ומסוקים. גולשים נוספים שיכבבו בסרט אם בדמותם או ככפילים של שחקן ויגלשו על מפלצת המים של טיהופו הם: אלבי לאייר (Albee Layer), בילי קמפר (Billy Kemper), ברוס איירונס (Bruce Irons), דילן לונגבוטום (Dylan Longbottom) ולאורי טואנר (Laurie Towner).

 בהתייחסו להתקפה ההוליוודית על הספוט המקומי שלו אמר הגולש המפורסם בטהיטי ראימנה ואן בסטולר (Raimana Van Bastolaer) כי הוא דווקא תומך בכך. לדעתו יש בצילומי הסרט תרומה רבה שתקדם את הכלכלה המקומית ושתשפר את המוניטין של מדינת האיים הפולינזית.

ובינתיים ועד שהסרט יגיע לאקרנים (כאמור רק בשנה הבאה בספטמבר 2015) התמזל מזלנו לצפות באחד הקטעים של "מאחורי הקלעים": מטאהי דרולט (Matahi Drollet) בן ה-17 מטהיטי תפס את ה"גל של היום" וקדח אותו כמו גדול!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים