מגזין +

איך היו הגלים אם האולימפיאדה ביפן היתה מתקיימת בימים אלו?

מאת יואב נקש אוגוסט 01, 2020

זו הייתה אמורה להיות השנה הגדולה של הגלישה - השנה שבה ענף הגלישה היה זוכה לבמה היסטורית ראשונה במשחקים האולימפים. כולם חיכו לקיץ 2020 ולרגע המכונן והמרגש שבו גולשי הגלים יתחרו על מדליות יוקרתיות אבל אז הגיע נגיף הקורונה וסגר את העולם. אם האולימפיאדה היתה מתקיימת כסדרה הרי שבימים אלו שבין ה -24 ביולי ועד ה-9 באוגוסט היינו בעיצומה של תחרות גלישה, אז איך היו נראים הגלים בתקופה זו בחוף צוריגאסאקי ביפן?

אחת הדאגות הגדולות ביותר שהעסיקו את חובבי הגלישה היתה לגבי המקום והזמן שבו תתקיים התחרות. חוף צוריגאסאקי, המכונה גם חוף שידאשיטה, נמצא כשעה וחצי מטוקיו והיה אמור לארח את תחרויות הגלישה במשחקים האולימפים. זהו אומנם חוף מפורסם שאותו פוקדים הרבה גולשים, אבל בתקופת הקיץ זה לא הגל הכי טוב בעולם. האזור ככלל מעולה לגלישה וגדוש בגולשים מקצוענים וחנויות גלישה אבל זה רק לעיתים נדירות שהים עובד בתקופה זו של השנה. הדאגה הובילה לויכוח גדול שאם ענף הגלישה יוצג בבמת הספורט היוקרתית ביותר בעולם אז כדאי שזה יהיה בתנאים הטובים ביותר. לאחר שהאופציה של תחרות בבריכה לא התקבלה נותר הענף עם התחרות בים. אז איך היו הגלים אם האולימפיאדה היתה מתקיימת בימים אלו?

חוף צוריגאסאקי. "בתקופת הקיץ תנאי הגלישה לא הכי טובים"

אם מישהו צריך לענות על שאלה זו אז ראוי שזה יהיה ממקור ראשון. "תנאי הגלישה אינם טובים בזמן האחרון וגובה הגלים נמוך מגובה מותן", אמרו טקאשי וג'ונקו טומיטה, צמד עיתונאים של מגזין הגלישה היפני Blue לכתב אלכסנדר הארו מ-The Inertia. "מבחינת מזג האוויר זו הייתה שנה מוזרה ביפן. העונה הגשומה שאורכת בדרך כלל מתחילת יוני ועד סוף יולי אינה מראה סימנים של סוף. ביולי גם לא היה טייפון שזה בהחלט לא שגרתי. למעשה, הקיץ אינה העונה הטובה ביותר לקיום תחרויות גלישה ביפן כשבספטמבר ואוקטובר דוקא יש חלון הזדמנויות יותר גדול".

בצפיה בכמה שידורים חיים באתרי אינטרנט שונים נראה כי בחוף איצ'ניומיה, חמישה קילומטרים צפונית לחוף שידשיטה, אין כמעט גלים. את אותו הדבר ניתן לומר גם לגבי שידאשיטה. בחופים אלו התחזית מציגה שבוע שטוח עם פיק גלים בגבוה קרסול עד ברך שמתאים יותר ללונגבורדים. מסקנה: אם האולימפיאדה הייתה מתקיימת השנה, סביר להניח שהתחרויות היו מתקיימות בתנאים שחובבי הגלישה כבר חזו ומאותה סיבה גם חששו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים