מגזין +

בשביל לצפות במיצג האומנותי הזה תצטרכו לצלול בקטאלינה

מאת יואב נקש דצמבר 04, 2016

ישנם מיצגים אומנותיים שאינם נגישים לכל אחד ואם לא עברתם הכשרה בצלילה או שאינכם גרים בקטאלינה שבדרום מערב קליפורניה, ככל הנראה את היצירה הזו תצטרכו לראות רק דרך המסך. את המיצג המיוחד הזה שנמצא בעומק הים הגה ובנה האומן דאג אייטקן (Doug Aitken) על פי השראה מהמוזיאון התת-ימי של ג'ייסון דקרס שנמצא באיי גרנדה שבקאריביים.

מיצג זה הקרוי בשם "The three ‘pavilions" נמצא בעומק של כ-5 מטרים מתחת לפני הים. זוהי תבנית מפוסלת  עם 12 פיאות כשבתוכה מראות שמחזירות את קרני האור בתצורות שונות עם שבירתן דרך מי הים. מעטפת התבנית עשויה מחומר שמעודד תרבית וצמיחה של אצות וככל שהזמן יחלוף המבנה יהפוך לחלק בלתי נפרד מהסביבה הטבעית ומקום מחייה לדגה ולשאר מיני חי.

שחיינים וצוללנים יכולים לשחות דרך הפביליון ולהביט בהשתקפותם ובאוצרות הים הגדול דרך המראות. המראות יוצרות השתקפות מגוונת של צורות כמו קליידוסקופ (גלילור) ומעניקות תחושה של עיוות הזמן במרחב נוזלי. מיצג אומנותי זה ישאר בקטאלינה למשך מספר חודשים ולאחר מכן יעבור למושב הקבע שלו ככל הנראה במאלדיבים.

בינתיים, ולאלו מכם שלא יתאפשר להם לצלול במקום, באפשרותכם להינות מהיצירה ב-360 מעלות:

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים