מגזין +

גרטה צ'יינג': גם בישראל ילדים צריכים לשבות בגלל משבר האקלים

מאת יואב נקש מרץ 22, 2019

בגיל 14 גרטה טונברג החליטה שהיא לא הולכת לבית הספר ובמקום זה היא התיישבה למחות מול בניין הפרלמנט של ממשלתה על כך שאינם עושים דבר בכדי להפחית את פליטת גזי החממה ולעצור את התחממות כדור הארץ. המחאה הפרטית שלה סחפה אלפי ילדים ברחבי העולם והגיע הזמן שגם בארצנו הקטנה ילדים ירימו את הכפפה. כי גם אם זה נשמע לכם כקלישאה, הגיע הזמן שנקבל את זה כעובדה: העולם שייך לצעירים, הם העתיד והעתיד להם!

הנערה בת ה-15 (כיום) טוענת ובמידת הצדק שלמרות הסכנות הנשקפות לכדור הארץ משינויי האקלים, הפוליטיקאים מסרבים להתייחס ברצינות לנושא. "הם התחייבו להוריד את כמות הפליטות, אבל הכמות עולה" היא אומרת. "אמרו לי שעליי ללכת בבית הספר בכדי שאהיה מדענית אקלים, אבל מדוע עליי ללכת לבית הספר ללמוד את העובדות כאשר העובדות שמציגים מדענים מלומדים זוכים להתעלמות מהפוליטיקאים והחברה"?, האם יש יותר מדוייק מזה? אנו שואלים.

גרטה טנברג שמאובחנת על הספקטרום האוטיסטי וששמה עלה לאחרונה כמועמדת אפשרית לקבלת פרס נובל לשלום, הצליחה לסחוף אחריה ילדים רבים ברחבי העולם שמביעים מחאתם עם הפגנות יזומות מידי יום שישי. על פי מפת המחאה של FridaysForFuture# למעט ארבעה מוקדים רדומים בישראל לא נראה שישנה מגמה כלל ארצית שמחזקת את המהלך. יוצא מכך שעל אנשי חינוך, מורים מנהלי בית ספר ואנשי משרד החינוך, לאפשר שביתות מאורגנות לתלמידים בכדי שיוכלו לבטא את עצמם ולקחת חלק במגמה עולמית לשינוי אמיתי.

דבר העורך: עלינו להשאיר את הנושא של משבר האקלים באוויר כל הזמן בכדי שלא יזכה להתעלמות מצד פוליטיקאים וממשלות..עלינו לטפל במצב העגום שצופן העתיד לאנושות, בזיהום שבים ובאוויר, בהכחדותם של מינים, המסת קרחונים, התחממות אוקיאנוסים, הלבנת שוניות, ההרעלה מפלסטיק ומזוט ועוד. עלינו למצוא וליישם חלופות ברות קיימא ולדאוג שלילדים שלנו יהיה עתיד בעולם בריא. 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים