תכשיט מן הים: שיר עושה גלים של יצירה

מאת ספיר ברקת מרץ 11, 2015

לכל אדם יש אהבה שהוא לא יכול בלעדיה. זאת שמחברת אותו אל עצמו, שהיא ההשראה והנשמה שלו, וכמו בכל אהבה יש גם פרי לתוצרתה ואין הכוונה היא לתינוק שנולד כי אם לדבר שממלא את הנפש פנימה ביצירה. תכירו את סול. מילה שמקורה ממספר שפות: בספרדית משמעותה שמש, באנגלית נשמה, ובעברית כינויה של יוצרת תכשיטים גולשת נשמה.

"סול" הוא כינויה של שיר אפרים. גולשת גלים מושבעת שאהבתה לכחול הגדול מעניקה לה השראה אינסופית במלאכת עיצוב התכשיטים. אם תשאלו את שיר מהי גלישה וים עבורה היא מיד תספר לכם על התחושות שעוברות עליה כאשר היא "תופסת גל". עבורה זוהי הרגשה שאינה ניתנת לתיאור, זהו הדבר שממלא אותה מבפנים ומעניק לה שקט נפשי יחד עם ריגוש אדיר של אדרנלין - הרגשה שרק הים מצליח להעניק לה עם השתקפות הצבע הטורקיז שממלא אותה בתחושת אושר עילאית.

אוהבת את הים, מאושרת על הגלים. חומר הגלם לתכשיטיה ונפשה (שיר אפרים)

מאז הייתה ילדה קטנה נהגה שיר לשבת על צוק למרגלות הים, להסתכל על הגולשים ולדמיין שיום יבוא וזאת היא שתהיה שם בין הגלים. הדייט הראשון שלה עם הגלים היה רק בגיל 15 כשהשאילה מידיד שלה את הגלשן ומשם הקסם פשוט פרש כנפיים וקרה. את הניסיון שרכשה בגלישה העבירה לדור הבא כשבמשך ארבע שנים היא עבדה כמדריכת גלישה. עם חלוף השנים גילתה שיר את תשוקתה לתכשיטנות, ובהשראת הים התחילה בתהליך היצירה. בנוסף לחוויה הרגשית שמעניק לה הים הוא גם זה שמספק עבורה את חומרי הגלם שמשמשים אותה ביצירת תכשיטיה. "סול" מספרת שתמיד אחרי סערות היא מטיילת על החוף ואוספת צדפים. את הצדפים שהיא אוספת היא פורסת בחדרה ובשילוב האזנה למוסיקה, מתחילה במלאכה.

מן הים ומול הים, יצירותיה של Sol הן חלק מן הטבע.

היא "חרשה" כל חוף אפשרי בארץ ובעולם שמהם שאבה השראה לעיצובים חדשים. מעמק חפר (מושב מגוריה) וממרכז אמריקה, ניו-זילנד ומעבר. במהלך טיולי הגלישה שלה במרחבי העולם היא ליקטה אבני חן, נוצות וצדפים שהיו לה לחומרי גלם בסיסיים שהפכו ליצירות אומנות של מגוון תכשיטים מקוריים ויפים. הבנות שאותן הדריכה סול בגלישה, גילו התלהבות רבה מהיצירה האומנותית שלה וכשאלו החלו לרכוש ממנה את תכשיטיה, זה דרבן אותה לעשייה ואף שימש כזרז להשקתו של המותג שלה Sol.

שרשרת כוכב ים וצדפים - מה שהטבע נתן אפשר תמיד להחזיר (ולמחזר)

שיר ניגשה בהתלהבות לעבודתה ונתנה לרוח שבה ליצור מגוון תכשיטים מקוריים: שרשראות עדינות, ענקים, צמידים לידיים ולרגליים, עגילים לאוזניים ולטבור, סיכות לשיער וטבעות מסוגננות ויוקרתיות. בתוך כלל יצירותיה היא שילבה ושזרה אלמנטים שמצאה על החוף ובים כגון צדפים ,קונכיות, כוכבי ים, פרחי פיטנה, אבני לבה בורדו, קריסטלים וחלקי מתכת אשר עיטרה אותם בליפופי חוטי עור, בציפוי גולדפילד, בכסף ובזהב. צורות תכשיטיה גם הן במוטיב הים והטבע ומופיעים במגוון צורות של עוגנים ,נוצות, צדפים ועוד.

צמידים במוטיבים של הים, שזורים באהבה

שיר מעידה על עצמה שהיא :"סופר היפראקטיבית" וכי הים עוזר לה לנתב את האנרגיות הללו ליצירה. ואכן, התכשיטים הללו מהווים עבורה קו ישיר לאהבה. "הגלישה היא המתנה הגדולה ביותר שניתנה לי והים הוא המורה הטוב ביותר של החיים שלי", אומרת שיר. "תכשיטנות היא אחת מהדרכים היפות להציג לסובבים את הסגנון האישי שלך ואדם שבוחר לרכוש תכשיט מגלה הזדהות כלשהי עם ה"אני מאמין" של המעצב".

שיר והגלשן. רואה את היופי שבאופק ומיישמת אותו מקרוב

מהכרותי עם שיר השכלתי להבין שהעושר שיש בים מעניק שלל רב של תמורות של אושר לחיים - החכמה היא לדעת אילו כלים לקחת מן הים וכיצד לעשות בהם שימוש במימוש האהבה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
ספיר ברקת

חובבת צילום ועיצוב תכשיטים. צילום בשבילי הוא תיעוד של הנפש והתכשיטים הם הביטוי העצמי שלי. המוטו שלי בחיים הוא : "אדם נמצא היכן שמחשבותיו נמצאות, וודא שמחשבותיך נמצאות היכן שאתה רוצה להיות

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים