לה ריוניון - La Reunion

יולי 28, 2014

לה ריוניון 

כתבה מאת עדי וייס

באנגלית נקרא האי: "ריונון" אבל בצרפתית הוא נקרא: "לה-ריוניון" אל תשאלו אותי למה הצרפתים מוסיפים "לה" לכל דבר... דיברו על זה מספיק בסרט "ספרות זולה" ...(הקטע עם ההמבורגרים ).

la

אודות האי שמעתי בפעם הראשונה כשעבדתי באיי סיישל על יאכטה , הגיעו כמה צרפתים צעירים שסיפרו על אי מדהים באוקיאנוס ההודי שכל האנשים שם מחייכים וסובלניים אחד לשני דבר שהוא לא לגיטימי בהרבה איים שיש בה תערובת של שחורים ולבנים אבל באי הזה יש תערובת של כל כך הרבה גזעים אתניים יש אירופאים ואפריקאיים סינים בנגלדשים הודים ואפילו עכשיו ישראלים.

 

אחרי ארבע שנים שבהם הספקתי להתחתן עם בחורה צרפתייה יצא שהיא כבר גרה באי הזה בעבר, כ 5 שנים במהלך לימודי התואר שלה והיא הייתה מתה לחזור לשם...

לאחר הרבה שכנועים והבטחות הסכמתי לנסות לבוא לגור שם בלי להתחייב לתקופה ועם הבטחה לעצמי לחזור לארץ כל 6 חודשים לביקורים.

כאשר הגעתי לאי הייתי בהלם המקום לא בדיוק כמו שתיארתי לעצמי איפה החופים הלבנים ?איפה הקוקוסים?,
אבל מצד שני יש ריף ויש גלים !!!lare

 

ועוד איזה גלים...! המיקום של האי הוא באמצע האוקיאנוס ההודי בין דרום אפריקה לאוסטרליה ככה שהאי מקבל גלים מכל הכוונים .

 

אני גר במרחק של 10 דקות משני ספוטים מעולים אחד נקרא " 3 בריכות" שפך של נהר יש זרם חזק צריך לפעמים לחתור כדי לשמור על המקום בפוינט, הגל עובד עד גובה של 3-3.5 מטר אחרי זה הגל סגור הפינה היא לצד שמאל וימין הגל מתחיל מהר ואחרי זה נשפך בל שחוף זה מעולה לגולשי לונגבורד ופאן וללימוד גלישה .

הספוט השני שאני גר לידו נקרא "הסלע השחור" זהו גל חזק לימין גם הים עובד עד 3-4 מטר אחרי זה הגל סגור אבל גם בסלע וגם בבריכות אתה נהנה על גל של חצי מטר הגל פשוט עומד ומחזיק קיר בצורה מדהימה.
בחוף זה אין זרם ואתה פשוט מחכה לגל אבל צריך לשים לב לסטים אם בא אחד ואתה נמוך אתה חוטף "פאקונגות" על הראש ממש לא נעים.

אלה שני החופים שהתוודעתי אליהם בהתחלה , פגשתי כמה מקומיים שהציעו לי ללכת להכיר לי את החוף המפורסם של האי "סנט לו" זה החוף שהסבב העולמי היה עושה בו תחרויות עד לפני כמה שנים כה שטובי הגולשים גלשו פה ו"ג'רמי פלורס" למד לגלוש פה .

lareuni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

זהו אחד מגלי ה"לפט" (Left)המדהימים שגלשתי עליהם... גל ארוך ויפה בלי הרבה שינויים חוץ מזה שאתה יכול לגלוש על גל של חצי ופתאום הוא נהיה מטר אבל סבבה.
רמת הגלישה במקום מעולה והצפיפות באמצע השבוע סבירה בסופי שבוע אם אתה לא מקומי זה קצת יותר מורכב.
הטייק אוף מגניב לא אלים יש זמן להתארגנות ואז להתחיל לשחוט ....

לאחר יום גלישה כזה אני חוזר לבית מסביבי שמים מלאי כוכבים עצי קוקוס שבכל זאת קיימים באי ודי הרבה כמו שנוכחתי לדעת מדליק את המנגל ושומע את הגלים נשברים בלגונה אני חושב שאני אתרגל למקום מהר מאוד.
חוץ מזה ולמיטב הבנתי, פנים האי מדהים... יש כאן הרים בגובה של 3069 מטר ואפילו לפעמים יורד שלג בחורף אבל זה בפסגה...lareunion

 

 

 

 

 

 

 

בעונת החורף הטמפרטורות מגיעות ל 23 מעלות צלסיוס ככה שהחולצה הקצרה והכפכפים שולטים פה.

יש מפלים הר געש פעיל שמדי פעם מתפרץ ושופך לבה למים ככה שיש הרבה מה לראות .

 להתראות עד הפעם הבא וכמו שהמקומיים אומרים : 

"LIFE IS BETTER WHEN YOU SURF"

 

קישורים לתמונות וקליפים של עדי ניתן למצוא בדף Your Tube 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים