מגזין +

הקור למען הים: שחה בטמפ' 0°c באנטארקטיקה כשהוא לובש ספידו

מאת יואב נקש ינואר 03, 2017

לא פעם אנו מוצאים עצמנו משתוממים על תעוזתם של אנשים שהולכים עד קצה גבול יכולתם הפיזית והנפשית למען מטרה נשגבת. השחיין הבריטי לואיס פיו (Lewis Pugh) השתמשמ בטקטיקה ייחודית להעלאת המודעות הסביבתית והצורך בשמירה על האוקיאנוסים כששחה בטמפרטורת קפאון במי אנטארקטיקה - וכל זאת כשהוא לובש לגופו רק בגד ים קטן של ספידו.

בסוף חודש דצמבר 2016 לואיס פיו הדרים לקוטב הדרומי וטבל את גופו במים הקפואים של ים בלינגסהאוזן. פיו בן ה-47 שחה במשך 17 וחצי דקות שהסתיימו בהיפורתרמיה קלה. "זה הרגיש לי יותר כמו 17 ימים", הוא אמר לנשיונאל ג'אוגרפיק. "כל מי שאומר שהוא נהנה משחייה במים קפואים לא באמת יודע על הוא מדבר".

עם כל ההקרבה האישית על גבול המזוכיזם, אתם לבטח שואלים את עצמכם איך זה יכול להציל את האוקיאנוסים? מסתבר שפיו לקח חלק בקמפיין שהתפרש על 5 שנים עד שבחודש אוקטובר  2016 הוכרז שטח ימי עצום מימדים בים רוס (Ross Sea) כשמורה ימית מוגנת - השטח הוא בגודל צרפת, אנגליה, איטליה וגרמניה ביחד - 1.1 מיליון קילומטרים מרובעים!

המשחה הזה של פיו לא היה רק דרך לחגוג את ההישג הסביבתי שעליו חתומות  24 מדינות, אלא גם להעלות את המודעות לאתגרים הסביבתיים שעומדים בפתחו של העולם. ועצם פרסום הידיעה היא הוכחה לכך שהשחיה שלו במי הים הקפוא לא היתה לשווא.

ההצלחה של קמפיין שמורת הטבע בים רוס הובילה לקמפיין חדש שנקרא "אנטארקטיקה 2020" שמטרתו הכרזה על שמורות ימיות נוספות במזרח הקוטב הדרומי, ים וודל (Weddell Sea) וים בלינגסהאוזן (Bellingshausen) ששטחן יחדיו הוא כמו יבשת אוסטרליה - 2.7 מיליון קילומטרים מרובעים! בהכרזה על מקומות אלו כשמורות ימיות ימנע דייג יתר והטבע יוכל לשקם את עצמו מנזקי פעולות האדם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים