מגזין +

לחיות על הים בבית של חייזר: ואתם חשבתם שצלחות רק מעופפות...

מאת יואב נקש יוני 01, 2016

את אותם העצמים שסקאלי ומאלדר חיפשו ב-X Files בשמים, אנחנו ככל הנראה נמצא ביום אחד צפים על פני המים. אנו מכנים אותם בשם "עצמים בלתי מזוהים" (עב"מ) אך במרבית העדויות שהם נצפו חגים בעולמנו הם נראו יותר כמו "צלחות מעופפות". חברת יאכטות איטלקית רוצה שנרגיש בעולם זה כמו חייזרים ונגור בצלחת שאינה מעופפת אלא שטה/צפה על פני הים. תכירו את ה-UFO של הכוכב הכחול: "Unidentified Floating Object".

ואנחנו באמת חשבנו שצלחות רק מעופפות עד שנתקלנו בעיצוב המדליק של כלי השיט הזה שהוא בעיקרו בית שצף על פני המים. חברת Jet Capsule שעומדת מאחורי הרעיון הקונספטואלי עיצבה את העב"מ הזה למגורים בצורה הנדסית כזו שהיא תציף אותו ולא ישקע למצולות. ל-UFO יש משטח בקוטר של 12 מטרים שאוגר מי גשמים ומתפיל מי ים בכדי לספק מי שתיה טהורים המשמשים גם לגידל ירקות ושאר צמחים בגינה. הצלחת מאובזרת בפאנלים סולארים וטורבינות רוח שמפיקות חשמל, המניעות מדחף שיכול להשיט את הצלחת במהירות מקסימלית של 6.5 קמ"ש במרחבי העולם הכחול.

החברה האיטלקית עצבה את העצם הבלתי-טובע שמזוהה כ-UFO, כחלק מחזון עתידי לצורת מגורים אפשרית בים. במפלס העליון של ה"צלחת הצפה " יש שטח של 20 מטרים רבועים עם מטבח, סלון וחדר אוכל. במפלס התחתון המתפרש על 10 מטרים רבועים יש חדר שינה, שירותים וחלונות שקופים שמעניקים מבט פנורמי על הנוף התת-ימי.

"המבנה של ה-UFO יכול להיות מנווט עם מצפן וכך לשמור על הזווית הרצויה מבלי שהצלחת תסתובב ללא שליטה - גם בים סוער", אומר הצוות של Jet Capsule. "המבנה עשוי מתבניות פיברגלס מעוגלות ומאפשר תצורות מרובות של מפלסים. האב-טיפוס של ה-UFO נמצא כיום בפיתוח ראשוני והוא יינחת בים בעתיד הקרוב.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים