אנגולה: גל מושלם ביבשת השחורה - תגלית חדשה

יולי 25, 2014

הים הגדול מקיף את כל יבשות העולם בכחול, הגלים נשברים על חופים רבים אשר רובם אינם נגישים וחלקם אף לא ידועים. הספוטים הנבחרים הפכו עמוסים לעייפה בתיירות גלישה וגולשים הרפתקנים נמצאים בחיפוש מתמיד אחר הסיקרט ספוט הבא. את העולם המתועש הם עזבו, וממדינות הצפון הם הדרימו אל היבשת השחורה. שם, באנגולה הענייה, השוכנת לחופיה המערביים של אפריקה קבוצת הגולשים ההרפתקנים גילו עושר של גל מושלם... אחד הטובים בעולם!

היבשת השחורה על המפה. אנגולה, השוכנת לחופיה המערביים של יבשת אפריקה, עשירה באוצרות טבע ומחצבים של זהב, יהלומים ונפט. כעת מסתבר שהיא עשירה לא פחות מכך גם באיכות הגלים הנשברים לחופיה. המדינה שסבלה מקולוניאליזם פורטוגלי הפכה בין רגע להיות מוקד תשומת לב בקרב קהילת הגולשים העולמית שמאיימים על כיבושה מחדש "בקולוניאליזם גלישתי"...

Angola new wave discovery אנגולה תגלית חדשה של גל מושלם

אנו למודי ניסיון מגולשים מתלהבים שמוצאים ספוט גלישה חדש ונוהגים להשתמש בשלל קלישאות נדושות כגון "סיקרט ספוט", "תגלית חדשה", "הגל הטוב ביותר בעולם" ... אבל במקרה הנוכחי בהחלט מדובר בתגלית מרעישה שעושה גלים של תדהמה בקרב קהילת הגולשים ברחבי העולם. קבוצת חברים מדרום אפריקה החליטו לצאת לחיפוש ביבשת השחורה אחר ספוט גלישה מבודד וחדש. הם לא ציפו לשום דבר, הם לא ידעו להיכן גורלם יוביל אותם ושום דבר לא הכין אותם להפתעה שהם גילו באנגולה. אי שם במקום נידח, שאת מיקומו המדויק הם מסרבים לגלות, קבוצת החברים מצאו את הגל המושלם ביותר שנראה מזה כמה עשורים.  הגל המושלם באנגולה הוא גן עדן לגולשי "גופי". יש אומרים ששבירת הגל דומה לספוט הגלישהSkeleton Bay  בנימיביה שכנתה של אנגולה מדרום אבל לפי צילומי הוידיאו שפרסמו קבוצת הגולשים הגל נראה הרבה יותר ארוך חלול ואיכותי. השבירה השמאלית של הגל נמתחת לאורך 3 ק"מ (!) ומאפשרת שבעה סקשנים צינוריים ארוכים חלולים ועמוקים.

קבוצת הגולשים שגילו את הגל המושלם שומרים בסוד את מיקומו המדויק של הספוט וזאת בכדי שהמקום יישאר בתולי ולא יקלקל את התרבות המקומית וימסחר את התגלית. דעה אחרת טוענת כי על קבוצת הגולשים לפרסם את מיקומו של הספוט בכדי לאשש את תגליתם ויתרה מזאת שתיירות הגלישה יכולה לעזור בכלכלתה של מדינה ענייה ונחשלת המנוצלת ע"י תאגידי ענק וממשלות ניאו-קולוניאליסטיות. לאלו מכם הישראלים שרוצים לנסות את מזלם בחיפוש אחר הגל המושלם באנגולה ייתכן ותשמחו לדעת כי לאנגולה יחסים דיפלומטים טובים עם מדינת ישראל המסייעת למדינה הנחשלת בפתרונות השקייה, אגריקולטורה (חקלאות), חינוך בריאות עזרה הומניטארית וכמובן בביטחון (ד"א, לב לבייב הקים מפעל ליטוש יהלומים באנגולה שמרכז 40% מכלל המחצבים של המדינה ).  על אף כל זאת אנגולה עדיין שסועה ממלחמת האזרחים שארעה בה לפני מספר שנים, עוני רב, שלטון יחיד, דרכים מדבריות שאינן סלולות, ילדים עם קלצ'ניקובים ... הרפתקת גלישה המיועדת לאמיצי הלב בלבד.

יהלומים באדמה וגלים של עושר באטלנטי. הסרט הדוקומנטארי הבא שצולם ע"י דן מייס (Dan Mace) מציג את הגל המושלם של אנגולה כשעליו רוכבים צמד האחים דייב ובנג'י ברנד (Dave & Benji Brand). שלושת החברים מדרום אפריקה טרם העניקו לספוט הנ"ל שם רשמי אבל "גל מושלם" נשמע כמו שם הולם ביותר...:)

ספטמבר 2013

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים