כבר לא מזוכיסט: גארי בוסי וההשפעה של הגלישה על חייו

יולי 25, 2014

אתם מכירים אותו מסרטי קולנוע מפורסמים של גלישה: הוא היה לירוי "המזוכיסט" בסרט הקאלט "יום רביעי הגדול" (Big Wednesday) ושיחק בתור סוכן ה-FBI אנג'לו פאפאס, שרדף אחרי בודי בסרט "פוינט ברייק" (Point break). באופן טבעי אפשר לחשוב שגארי בוסי (Gary Busey) היה מאז ומתמיד גולש אך מסתבר שקריירת המשחק לא בהכרח משקפת את עולם המציאות שלו ורק בשנים האחרונות הוא גילה את ה"אור" שטמון בגלישה על הגלים.

אם ישנו דבר שמעיד על טיבו של שחקן וכישרונו תהיה זו העובדה שהוא מצליח לטשטש את תפיסת המציאות עבור הצופים בין חייו האמיתיים ולגילום דמותו בסרט. גארי בוסי הוא שחקן קולנוע והצגות מפורסם מאוד שהצליח לעשות גלים של פרסום עם הופעותיו בסרטי גלישה מפורסמים. אך אם חשבנו עד כה שהוא "נולד" עם גלשן ומאז ומתמיד רכב על הגלים אז מסתבר שלא בדיוק כך ורק בשנים האחרונות הוא החל לעסוק בכך באופן עקבי יותר ובחר לשתף את העולם בתשוקתו לגלישה שהביאה אותו למסע גילוי עצמי מחדש.

garry busey גארי בוסי

זה לא תמיד קל לדעת מתי גארי בוסי דובר אמת או שהוא רק מתבדח, אבל הפעם מתפרסמים שני קטעי וידיאו על רקע הים שאותם צילם ג'ושוע פומר (Joshua Pomer) כחלק מסרטון דוקומנטארי על חייו. לאחר שנים שבהן השתמש בסמים ואלכוהול וקצת איבד את עצמו לדעת בלקט הקליפים האלו בוסי מתוודה מכל עמקי ליבו על תשוקתו לגלישה ועל התמורות הרבות והשינוי העצום שהגלישה העניקה לו בחייו.


"החוויות של הגלישה על הגלים שינו את חיי בדרכים רבות. לא משנה מה שעברתי בחיי: ההתמכרויות , רדיפת הנשים, טיפשות, קוקאין... בסופו של יום יש לי חדשות טובות. אני מצאתי את הדרך להתמודד עם זה. אחת מהדרכים היא גלישה" אומר גארי בוסי. שם הספורט "גלישה" נשמע כמו איזה ספורט של "חנונים"... טוב, זה ממש לא ספורט של חנונים, ילדים. זהו אחד הדברים שיקחו אתכם הרחק ועמוק אל עמקי נשמתכם. המקום שבו תמצאו את האמת. זהו ספורט שיעצים את הביטחון העצמי, את הנחישות, את הגאווה, הוא ייקח אותכם למקומות שלא הייתם בהם מעולם – עמוק אל תוככי נשמתכם. אני מודה לאלוהים על הזכות הגדולה שהעניק לי לגלוש - זה נפלא!" הוא מסיים ואומר.


גארי בוסי הוא אחד מתוך כל אותם אנשים מפורסמים שאנו טועים לחשוב עליהם כעל "מסודרים בחיים". לכאורה הוא מפורסם, עשיר ונראה שיש לו את כל מה שהוא צריך בחיים אבל בסופו של יום הוא מוצא את האושר והנחמה שלו במקום השקט בים, כשהוא מתחבר לטבע הרחק מאור הזרקורים והעולם המלאכותי שהוא בדרך כלל שוחה בו. במקום שבו המציאות מטשטשת, הים הוא המקום שמחזיר אותנו למציאות והגלישה היא הדרך לבטא את האמת שלנו בחיים.

בין אופנה לגלישה: דיאנה פרילנד ותשוקתה לגלישה

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים