כריש ניצל מתקיפה ע''י גולש אוסטרלי - גרסתו של עמי לץ

מאת מיכל רם אוגוסט 01, 2015

לכל מטבע יש שני צדדים ולכל סיפור שתי גרסאות. אז אחרי שראינו בשידור חי את ה"ספלאש" שהתרחש במקצה הגמר של J-Bay ולאחר ששמענו את ה"פלאש" מפיו של מיק פאנינג על ה"קלאש" שהיה במים עם הכריש, מן הראוי שנציג את סיפור המקרה מנקודת מבטו של התוקף שלטענתו הותקף על לא עוול בסנפירו. ממש במקרה תפסנו את הכריש עמי לץ חג לו מסביב למיק-רופון ובראיון קצר שהעניק למערכת אתר "צלם ים" הוא מספר על ההתקלות שלו עם הגולש האוסטרלי במים, על הפחדים של אותו הרגע ועל התהילה שבאה בעקבות התקיפה.

הכריש עמי לץ או בכינויו העמלץ, מדבר לראשונה על ההקלה שחש לאחר שניצל מהתקלות שסיכנה את חייו עם הגולש האוסטרלי, מיק פניניג. עמי אשר שחה להנאתו בג'פריז ביי שבדרום אפריקה, היה עסוק בענייניו כאשר לפתע נתקל בגולש מקצועי במשרה מלאה - הגולש האוסטרלי, שהיה במקרה מיק פניניג, השאיר אותו המום כשהנחית עליו סדרה של מכות שיכלו להיות קטלניות עבורו.

עמי לץ מספר את הגירסה שלו לתקשורת: "שחיתי בתענוג שלי ופתאום איזה אוזי אחד התחיל לתת לי צ'פחות על הגב..."

- אז מה היה שם בדיוק? יש מי שטוען שהתגרת בו ונשנשת לו ת'ליש

- אני בסה"כ שחיתי לתומי נודד במחשבות איפה כדאי לי לעצור לאכול משהו כשפתאום הדבר הבא שאני מרגיש זה אגרוף שעף לכיווני ע"י איזה אוזי, מספר עמי לץ. הייתי בשוק! תודה לאל שאחרי איזה כמה אגרופים הוא עזב אותי לנפשי, ככה יכולתי לברוח.

- האם פחדת? האם תחזור לשחות שם?

- כולם יודעים שהאוסטרלים הם יצורים מסוכנים אבל האוקיינוס הוא ענק ומסיבי כך שהסיכויים להיתקל באחד שכזה הוא קלוש ביותר – זה לא מה שיגרום לנו להפסיק לשחות קרוב לחופים.

- האם אתה כועס על פאנינג?

אני לא מאשים את האוזי. זאת אומרת, זה בטבע שלהם. אני יודע שהוא לא רצה נקמה או בהכרח להשתלח בי... הוא פשוט לא מכיר דרך אחרת. אני רואה את עצמי כאחד מבני המזל שנשארו בחיים בכדי לספר את הסיפור.

האם זה נכון שהמקרה התקשורתי הפך אותך לסלבריטאי בחוג הכרישים העולמי?

- הייתה איזו כרישה ששאלה אותי איך קיבלתי את החבלות על הגוף, וכשסיפרתי לה שקיבלתי מכות מאוזי היא פשוט הייתה מהופנטת מהסיפור ואשכרה בקשה לגעת בזה. עכשיו אנחנו יוצאים כזה...

- תודה גבר.

ואחרי ששמענו את גירסתו של הכריש ישנה עוד גירסה אחת שטוענת אחרת... לפניכם Jaws 2.0 :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מיכל רם

ירושלמית שמתגוררת ברומא, סטודנטית לרפואה. גולשת בתחילת דרכה ומאוהבת בים עד אין קץ. משוגעת לטבע ואוהבת מאוד לטייל בעולם. מאמינה גדולה שבחיים צריך לעשות מה שעושה אותנו מאושרים.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים