מגזין +
מגזין +סרף Tech ← מנגנון מגלגל ליש: פטנט שכל גולש ירצה (אבל אף אחד לא באמת יקנה)

מנגנון מגלגל ליש: פטנט שכל גולש ירצה (אבל אף אחד לא באמת יקנה)

מאת יואב נקש יוני 25, 2017

רצועת הגלשן אינה רק גורמת לגרר (קטן) במהלך הגלישה אלא גם נגררת אחרינו כמו זנב ביציאה מן המים. ואם לא פיתחתם טכניקה של קיפול הרצועה סביב זנב הגלשן והחרבות, הרי שהיא תגרר אחריכם על החול ועד לרכבכם שחונה רחוק. אז מה עושים? ממציאים מנגנון אוטומטי שיגלגל את הליש.

בספק אם ישנו גולש גלים אחד שלא חשב על כך מתישהו בחייו. להמציא פטנט שיגלגל את הרצועה מבלי שיצטרך להסתבך בקשירה. הליש שנקרא בראשית ימיו Kook Cord הפך מזמן ל-Cool ולפריט חובה בציוד הגלישה, אלא שעם השנים והתפתחות הפינוקים הטכנולוגיים יש מי שחשב איך לעשות חיים "קולים" להרבה יותר קלים.

הקיקסטארט הזה הוא רעיון נהדר אבל בפרקטיקה הוא קצת מסורבל. הליש מעוגן בתוך תוף בזנב הגלשן והמנגנון מלפף את הרצועה באופן אוטומטי בללחיצת כפתור קלה. הדאון סייד הוא לא אחד: התוף נראה מגושם ואולי גם כבד. הוא תקוע במקום קריטי באזור האסטרודק שמיועד לרגל האחורית וכמו כן לא ידוע עד כמה המנגנון יהיה עמיד במי מלח וחול... שכן לא צריך הרבה גרגירים בשביל שהליש יתקע כבר בסיבובו הראשון.

אך אם בכל זאת חשקה נפשכם בגימיק החביב אז תוכלו להשקיע בפיתוחו בקיקסטארט הבא. עוד 15 יום נותרו לגיוס 45,400 דולרים מתוך היעד של 46,000 דולרים. אם לא תמהרו ותשקיעו, הפטנט יחזור ויעלם בחזרה בדיוק כמו הרצועה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים