חלודה מחלל אחר: דקלום שגרה בחוף שדות ים

מאת דווידס ינואר 08, 2017

ולפתע, ביום חורף שגרתי בחוף השונית שליד קיבוץ שדות ים, הופיע לו מבנה גלילי וחלוד שנראה כמו עוגת מאפינס עם אוכמניות וכבול בשלשלאות ברזל ענקיות. המראה הטעים בהחלט לא שגרתי אבל הגולשים שחולפים ליד העצם המוזר לא מתעכבים יותר מידי ורצים למים... בכל זאת, יש גלים טובים ... אם ישאר זמן הם יבדקו את זה אח"כ.

בעומק הים ספינת משא שטה לה בנחת ומחכה לתורה להיכנס לנמל חברת החשמל החדראית - כאילו מנסה שלא ישימו לב אליה ולכוונותיה התמימות לכאורה. כמה שיט הספינות האלו פורקות בים?! כמה פלסטיק ואשפת יורדי ים... מי יודע ומי בודק? עוד תעלומה מסתורית.

אבל מילא כל האשפה שאליו אנו כבר רגילים: חתיכות קטנות של פלסטיק ,דליים ישנים, בקבוקים וזפת מזופתת... מהיכן נחתה החללית החלודה הזו על החוף? כמו אורחת ממקום רחוק. על אף משקלה העצום עם כל גל שחולף היא מתנדנדת לה בקלילות והחוף מגיב אליה באדישות.  אנשי ההליכה בים עוברים לידה מאיטים קצת, משתאים מהמיכל, מהרהרים ומיד ממהרים הלאה שחס ושלום לא ירד להם הדופק; הגולשים נהנים מסשן חורף נחמד ומשפחות עוצרות ומצטלמות  ליד. 

כשבוע לאחר מכן שוב יום חורפי יפה, יש גלים? לא ממש ברור. זה מסוג הימים אפופי אי הוודאות גם ביבשה וגם בים. על החוף מנוף ענק מרים את המיכל - אולי הגיע מהחלל? - כמה כלים כבדים על החוף , טרקטור גדול, מנוף חזק ומשאית עם טריילר גדול שנהגה ממתין בקוצר רוח למשא שלה. ובראש הפירמידה כמובן המפקח בפרייבט הלבנה, מציץ מידי פעם לוודא שהכל עובד כשורה.

זוהי כנראה חללית חברת החשמל, ארגון סודי בהחלט יותר מהמוסד. מה קרה הפעם ואיך הגיע מבנה בגודל של חדר ממ"ד העשוי אבן ומתכת אל חוף הים? מי יודע? תעלומה.  ואנחנו ממשיכים הלאה בשגרה ... מחר בטח ינחת חייזר נוסף בחוף חדש.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
דווידס

הגולש שלא רוצה להיחשף אבל תמיד משתף.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים