מגזין +
מגזין +גלישה ← חפשו ערך 'חיפוש' ותמצאו: מדוע עדיף שהספוט של פאנינג ישאר סיקרט?

חפשו ערך 'חיפוש' ותמצאו: מדוע עדיף שהספוט של פאנינג ישאר סיקרט?

מאת יואב נקש פבואר 17, 2017

מחשב דולק, מקלדת באנגלית וגוגל על הצג. האצבעות ממהרות להקליד מיק-פאנינג-סיקרט-סירץ'-ריפ קארל-איפה (עם סימן שאלה) ולסיום "אנטר" החלטי. החיפוש של גוגל לא מתמהמה והבוטים מסדרים בטור ארוך את התוצאות כשבראשן הסרטון החדש של ה-Search שבו מככב האלוף האוסטרלי כשהוא גולש על גל ימין חלומי ביעד לא נודע. כן, שוב אותה התוצאה ועדיין ללא תשובה היכן. רמז עבה לכך שיש דברים שלא נמצא בחיפוש באינטרנט והסיקרט ספוט של פאנינג הוא אחד מהם.

למורת רוחם של רבים הסרטון של פאנינג לא היתה התוצאה שהם חיפשו. השאלה הטורדנית על מיקומו המדויק של הגל המושלם נותרה בעינה ואם לומר את האמת, גם אותי זה מסקרן אבל לא עד כדי כך שהייתי רוצה שהסוד יחשף. תגובות הגולשים נשמעו קצת זועמות, איך יתכן שבעולם שבו הם משתפים את כולם בפרטים הכי אישיים בחייהם, יש עדיין סודות שאחרים ממאנים לחשוף? הסקרנות הזו, עד כמה שהיא תמימה, נשמעת כמו לא יותר מצורך אנוכי "לדעת הכל" ולעשות V על עוד "חיפוש מתיש" (בגוגל).

זה הכל כאן ועכשיו והסבלנות היא אלגוריתם מיושן. הסרטון עדיין לא סיים את 6 הדקות שלו וכבר החלה חרושת שמועות והשערות לגבי מיקומו של הגל. גולשים הפכו לבלשים שראו את הסרט ב-Frame By Frame והפכו למומחים בפענוח תצלומי לוויין (שוב גוגל כמובן). לא היה חסר הרבה שמישהו עוד יחטוף את פאנינג, ישים עליו אלקטרודות ויערוך לו תחקור של השב"כ "איפה גלשת? איפה זה היה? תגיד לנו עכשיו או שלא נקנה שורט של ריפ קארל". שמות המדינות עפו דרך כבלי המרשתת כמו היו הגרלה של בינגו. הגולשים זרקו יותר שמות של ארצות מסך כל מדינות הלאום שיש בעולם: אנגולה, פרו, מוזמביק, מאוריטניה, תימן, זימבבווה (לא נושקת לים בכלל) ואפילו הגולד קואסט האוסטרלי (כן, מתחת לאף של כולם). ועם כל "ההוכחות החותכות" וכל הסימוכין שהוצגו, ועדיין הספוט נותר מסתורי ועלום.

הסרטון הנ"ל עשה גלים ארוכים יותר ממה שמצא פאנינג באותו יעד נידח. חלק מהגולשים דרשו לדעת את המיקום בכל מחיר מבלי לחשוב על ההשלכות שיש בכך אך חלקם הביעו רצון שהסיקרט ישאר לעד. "אני מעדיף שלא לדעת היכן הגל נמצא הזה מאשר לראותו הופך לעוד סקלטון ביי צפוף, דבר שבטוח יקרה", אמר סלייטר למגזין סטאב. גולשים אחרים הוסיפו שזו עוד דרך שיווקית של חברת גלישה בתעשיה דורסנית ליצור באז מסחרי עם טיזר של גל מושלם שכלל אינו מושג לגולש הממוצע.

זה לא כמו לגלות את הגל של סלייטר עם רחפן ושאח"כ אפשר להעתיק את הבריכה לכל מקום אחר בעולם - "הגל של פאנינג" הוא קבוע, טבעי ואין לו שני.

בכדי להחליט לאיזה זרם גולשים אתם שייכים, על כל אחד מאיתנו לשאול את עצמו מה תהיה התועלת אם ידע את המיקום של הטופ ספוט הזה? במה זה יתרום לענף או לסביבה? הרי תיירות הגלישה היא לא בהכרח יעילה ואף הוכיחה עצמה כרעילה. סקלטון ביי זו דוגמא אחת למקום שלא ירחק היום ויראה כמו אולוואטו בבאלי וברגע שנפתח את קופסת הפנדורה הזו עם הגל של פאנינג אנו לא יודעים איזה שד יצא משם ויקים דינג ריפייר על החוף המוזהב. זה לא כמו לגלות את הגל של סלייטר עם רחפן ושאח"כ אפשר להעתיקו לכל מקום אחר בעולם - "הגל של פאנינג" הוא קבוע לזמן לא ידוע, טבעי ואין לו שני. אם הסוד יצא אין דרך חזרה.

אז למה לגלות את הסוד ולהרוג את הקסם? במצב שכזה כל הרומנטיקה תעלם. ה"אנדלס סאמר" המיתולוגי יבוא באמת על קיצו. ההרפתקה תגמר, האתגר שבחיפוש כבר לא יהיה חלוצי ומרתק והגילוי לא יהיה נחלתם של הנועזים. המקומות הללו הם בתוליים, כמעט קדושים במונחים של גולשים, והם אמורים להשמר כך למשך שנים. תם החיפוש בגוגל, ממחר מגלים גלים בחיפוש רגלי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים