הופל'ה בסשן גלישה בבונדי: הכריש קפץ על הגלשן!

מאת יואב נקש דצמבר 27, 2015

צפוף במים וכולם רוצים לגלוש... יש כאלו שצועקים "הופ הופ" ויש כאלה שפשוט עושים "הופ" ועולים על הגלשן. בבוקר קיצי של סוף חודש דצמבר 2015, דין נורברון (Dean Norburn) גלש בחוף בונדי האוסטרלי כשלפתע הגיח מן המים דג - זה עם אלפי השיניים - שכנראה והגלשן קרץ לו מאוד והוא רצה גם לנסות. הכריש שהיה קטן במימדיו נחת במרכז הגלשן ובמשך שניות ספורות נשימתו של הגולש ההמום נעתקה.

למקרה זה אין הוכחות מצולמות אבל נורברון מתאר בקולו את החוויה האורדילית שהוא עבר מעל גלי האתר של ה"סידני מורנינג הראלד". "חתרתי פנימה ועברתי איזו שבירה קטנה ומיד אחריה נשענתי קצת לאחור כשידי מונחות על צידי הגלשן", מספר נורבורן. "ופתאום הדבר הבא שאני מרגיש זה שמשהו מתחכך בי ונוחת על הגלשן שלי."

נורבורן משער שגודלו של הכריש שנחת סנטימטרים ספורים מפרצופו היה באורך 1.20 מטרים ורגעים ספורים לאחר שהוא קפץ על הגלשן הכריש חזר למים ונעלם. נורבורן אינו יודע להצביע על סוג הכריש שקפץ לביקור וגם לא חברו שגלש לצידו וראה את הכריש שוחה מתחת לרגליו. "בנאדם (Mate), בשבריר שניה איבדתי איזה 100 פעימות לב והצמחתי כמה שייערות אפורות על ראשי", הוא אומר.

על אף שהמקרה עבר בשלום, והכריש היה חברותי וחביב ובסה"כ טעה בכתובת או שרק רצה לגלוש, המצילים בבונדי לא לקחו סיכונים מיותרים. הם הוציאו את הרוחצים מן המים ופטרלו בים במטרה להבריחו. בפוסט בפייסבוק שפרסמו המצילים נכתב: "היה לנו מקרה הבוקר שכריש קטן (6 פיט) קפץ על גלשן של אחד הגולשים ושחה מתחת לרגליו של גולש אחר. הגולש לא נפגע. המצילים שוחחו עם האנשים המעורבים ומיד אחר כך הוציאו את הרוחצים מהמים. זה לבטח יהיה סשן גלישה בלתי נשכח לשני החבר'ה".

נורבורן לבטח לא ישכח את המקרה אך הוא טוען כי זה לא הדבר שידיר את רגליו מהים... הוא ימשיך לגלוש... בתקווה שבפעם הבאה ישאר לבד על הגלשן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים