סקייטבורד מדרגות בלי לשבור עצמות - Stair Rover

מאת יואב נקש ספטמבר 12, 2012

נסיעה על סקייטבורד היא אתגרית בכל מובן המילה. אפשר לנסוע בסללומים רחבים, לנתר מעל מכשולים, לשייף את הציריות על מעקות ולקפוץ מעל מדרגות אבל בחלק מהמקרים זהו מתכון ללקיחת סיכון שיכול להסתיים בשבירת עצמות. ישנם מצבים שבהם רכיבה על סקייטבורד יכולה להיות קצת יותר רגועה ולדמות רכיבה על גל. אם עד היום נאלצו רוכבי הסקייטבורד לעצור את נסיעתם כשהם הגיעו לגרם מדרגות אז עם הפיתוח החדשני של הסקייטרובר (Skate rover) אפשר להמשיך ולנסוע בבטחה גם בירידה של מדרגות תלולות

סקייטבורד וגלישה תמיד הלכו יחדיו. שניהם שותפים לפיתוח הטכנולוגי, לטריקים, לסגנונות הרכיבה ולא פחות מכך להרגשה העילאית שברכיבה עצמה. במרבית המקרים המעבר בין מכשולים בסקייטבורד תמיד הצריך לעשות "אולי" או להחליק על מעקה שלצד מדרגות. כל זאת כנראה שייך להיסטוריה עם פיתוחו החדשני של סקייטבורד ה-סטייר רובר (Stair Rover). סקייטבורד זה עוצב ופותח ע"י פו צ'ין לאי (Po-Chih Lai) מהמכללה לאומנות בשיקגו. זהו אינו עוד סתם קרש עם גלגלים, כי אם סקייטבורד שיכול לרדת בקלות ובבטחה כל גרם מדרגות בעיר סואנת והומה.

stair rover

המקור להשראה של פו צ'ין לאי היא העיר לונדון ומטרת הפרויקט היא ליצור חוויה חדשה עבור אלו הנוסעים ברחובות העיר. העיר השוקקת, שבכל פינה נחבא גם גרם מדרגות תלול, והירידה למטרו הובילו אתו לעצב ספורט היברידי מחודש השונה ו/או משלים את הרכיבה על הסקייטבורד הקלאסי המוכר לנו כיום. המנגנון החדש של הצירייה הכפולה מאפשר להמשיך בנסיעה רצופה גם כשמגיעים לגרם מדרגות תלול וארוך.

stair rover

stair rover

הסטיירבורד נועד לרוכבים האורבניים ואינו מתאים לתעלולים וטריקים שנעשים בסקייט פארקים למיניהם. הקרש הארוך ניחן בגמישות רבה שיכול להתכופף ולהחליק על מנת להתאים עצמו ולספוג את ההשפעה שבירידה מהמדרגות. ל"סטייר-רובר" יש שמונה גלגלים. הוא בנוי מאלומיניום, עץ מייפל, במבוק, גומי קשיח ופי וי סי. מערכת ציר הגלגלים פועלת בצורה כזו שהיא בעצם "מחבקת" כל מדרגה ומדרגה. ניתן לנסוע על ה"סטייר-רובר" גם במשטחים שהם אינם אחידים, כך שצד אחד של הסקייטבורד נמצא בהינח גבוה יותר מן הצד השני.

אין עוררין על כך שה"סקייט-רובר" הוא פרקטי ועיצובו בהחלט מעורר השראה. ייתכן שרוב הנוסעים על סקייטבורד יעדיפו את המראה הקלאסי שיאפשר להם לתמרן ולקפוץ ביתר חופשיות אבל אולי בעתיד לבוא ימצאו דרך לשלב את שתי הסגנונות לפיתוח אחד כל יכול.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים