לגלות גל גאות: The Baan, גל הגאות של הודו

מאת יואב נקש ספטמבר 22, 2014

הפעם אני כבר לא מופתע. בעולם הכחול תמיד יהיה איזה גל שטרם ידענו עליו - במיוחד על גלים של תופעות טבע שמתרחשות במקומות נידחים. מספר גולשים אירופאים גילו גל גאות חדש ועוצמתי על אחד הנהרות בלב ליבה של הודו. הם כינו את הגל: The Baan

art2לקהילת הגולשים ההודית ההולכת וגדלה יש פנינה חדשה על מפת נקודות הגלישה של המדינה: גל נהר עם נחשול מים אדיר שמתהווה פעמיים ביום, בשינויי הגאות והשפל. נהר ההוגלי (Hooghly River) במערב הבנגל זורם, שוצף ומשתרך לאורך של 260 ק"מ. זהו אחד מפלגי הנהר של הגנגס כאשר השפך שלו שבו נשבר גל הגאות נמצא במרחק של 20 ק"מ בלבד מבנגלדש.

במקרים יוצאי דופן של מופעי ירח, תופעת הטבע מתעצמת ומאפשרת לגולשים לרכוב על גלים הרבה יותר גבוהים וחזקים. שינויים אלו, היווצרותם וכוחם של גלי הגאות על נהר ההוגלי נתפסיים כדבר מיסטי עבור המקומיים - רגשות שמעורבים בפחד ובכבוד לנהר. גל הגאות חוצה את העיר השלישית בגודלה בהודו, כלכותא שמונה אוכלוסיה של 15 מיליון איש וכן, סביר להניח שהוא מזוהם ביותר. זהו גל גאות ייחודי ביותר שאות וניתן להשוות בעוצמתו רק לפורורוקה בברזיל.

art3

art4art5

אנתוני יפ קולאס ( Antony "Yep" Colas), מחבר הספר "The World Stormrider Guide" כבר הספיק לגלוש על כמה גלי גאות בעבר אלא שהפעם הוא הצליח להיות הראשון לגלותו. על החוויה החלוצית שלו בגילוי הגל הוא החליט לכתוב את כל הסיפור על המרדף אחרי גל הגאות ההודי - Chasing the Baan. לחוויית הגלישה הוא צירף אליו שנים מחבריו הטובים: סטיב קינג (Steve King) שמחזיק בשיא העולם לגלישה הארוכה ביותר ואת גולש הסאפ גיטן סנה (Gaétan Séné).

הסרט הדוקומנטארי על הגילוי של גל הגאות בהודו (The Ban) והחוויה שברכיבה עליו יקרן בעתיד הקרוב. נכון לרגע זה אנו יכולים להתרשם מסרטון פרומו וכמה תמונות ראשוניות של תופעת הטבע הייחודית.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים