לגלוש באינטרנט - גלים של מציאות בעולם וירטואלי

מאת יואב נקש ספטמבר 29, 2015

כנראה שהסיפור הבא נגרם בגלל שעות רבות של עבודה על המחשב... כשהישבן כבר מקבל צורה של כיסא, העיניים מתרוצצות בין כתמי פקסלים על המסך, מפרק היד מתזז בעקביות על משטח קטן והאצבע לוחצת פעם אחת פה ופעם אחת ימינה משם. לגלוש באינטרנט או במקור הלועזי "סרפינג דה ווב" מקבל משמעות שונה כשמדובר בגולש גלים שמבלה זמן רב בעולם וירטואלי מרושת. אז בשביל לגשר בין שני העולמות יצאתי לגלוש על גלי המציאות הוירטואלית שבה אני מבלה את רוב שעות זמני במהלך היום :)

turnonהדלקה (Turn On)

זו הייתה שינה עריבה אני מתעורר מדליק את עצמי ליום חדש. לוקח לי זמן להעלות נתונים, העיניים לא רגילות לאור, המסך שחור. מנסה לסדר את המחשבות, מי אני איזה יום היום, מה התאריך מה עליי לעשות...? בייט אחרי בייט הנתונים עולים, על המסך השחור שבמוחי מרצדים רצף טקסטים לא מובנים, אט אט הצג המעורפל של בינתי מתחיל להבין את פשר קיומי וקימתי.

השרירים תפוסים, הספק כוח שבתוכי משחרר אנחה עמוקה וארוכה, פיהוק ארוך של מאוורר בקופסא מאובקת וכמה ברגים חלודים שדורשים צחצוח של בוקר ושימון קל בתור משקה חם ואולי גם איזה קוראסון שוקולד. הנה אני קם על רגליי, מסתכל דרך הווינדוס לבדוק את מצב הים, הצג בהיר מידי והשמש מסנוורת, החלונות לא נפתחים עד הסוף, אוף... צריך לחכות.

יאללה עכשיו אני כבר סופר עירני. כל המערכות עובדות והתוכנות מוכנות להפעלה - הגיע הזמן לזרום ולקחת את האקספלורר שבתוכי לסיבוב כי לפי התחזית צריכים להיות היום גלים.

"הגיע הזמן לזרום ולקחת את האקספלורר שבתוכי לסיבוב כי לפי התחזית צריכים להיות היום גלים..."

מיהרתי ללבוש את השורט, לקחתי את העכבר וליפפתי את ליש ה-USB עליו. אחרי שניתקתי את האזעקה של הנורטון ברכבי העמסתי אותו בחופזה על המושב הקדמי. בלחיצה כפולה על הגז של ה"קונקט טו ווב" התחלתי לזרום בין כבישי הרשתות של האינטרנט היישר אל חוף הים.

הים היה מושלם. גלים ארוכים ומשולשים קיבלו את פניי בפול HD, את ה-JPEG הזה הייתי חייב לצלם למזכרת ומבלי להסס שלחתי אצבע למקש הפרינט סקרין ולחצתי שמור בשם: "דה-בסט" נקודה JPEG.

* * *

רגליי דורכות על שפת הים, נשמתי פונה אל הצג הכחול שלנגד עיניי, עמדתי עם העכבר על סלע בולט קשרתי את כבל היו.אס.בי לרגלי וברגע הנכון שבו הגיע הגל לחצתי ENTER וקפצתי היישר אל הפיקסלים הכחולים.

האפלואד היה מהיר בטירוף, בתוך פחות מדקה כבר מצאתי את עצמי יושב בליין-אפ מסתכל סביב. בטווח ראייתי הבחנתי בגולש שיושב קצת קרוב מידי, לחצתי עליו לתת לי ספייס אבל זה לא היה מספיק, אז נאלצתי ללחוץ על הקאפס-לוק ...פעמיים. מהאופק הקרוב הגל התרומם לעברי, הפנתי את הגלשן וחתרתי בנחישות, הגולש שלצידי חתר גם הוא אז צעקתי לו Delete!...הגל שלי.

"בטווח ראייתי הבחנתי בגולש שיושב קצת קרוב מידי, לחצתי עליו לתת לי ספייס אבל זה לא היה מספיק, אז נאלצתי ללחוץ על הקאפס-לוק ...פעמיים."

art1

* * *

גל בגובה 2 מגה קיבל אותי בפול סקרין של אהבה ובתוך רגע קט כבר מצאתי את עצמי בדאונלואד מטורף כשהיו-טיוב נסגר מעליי בשלמות חלולה. לאחר מספר שניות בתוך צינור המטריקס, שנדמו כנצח, נשאבתי ממנו החוצה במהירות פס ה-NGN כשזרזיף קל של פיקסלים מערפל את ראייתי.

המשכתי בגלישה חלקה על פני הגל, מפרק ידי משייט בקונטרול על משטח העכבר... הגיע הזמן לביצוע נוסף: שתי אצבעות על מקשי שיפט-אלט והחלפתי צד לראונד האוס קלאסי ומושלם. מיד עם סיומו לחצתי פעם נוספת על שיפט-אלט וחזרתי לפרונטסייד...

"הגיע הזמן לביצוע נוסף: שתי אצבעות על מקשי שיפט-אלט והחלפתי צד לראונד האוס קלאסי ומושלם. מיד עם סיומו לחצתי פעם נוספת על שיפט-אלט וחזרתי לפרונטסייד..."

כשסמיילי מרוח אל פניי, רצתי על הגל כשאני חולף על כל כתמי הפיקסלים הכחולים של טיפות המים. הגולשים שצפו בי ממרחק עשו לי לייק אבל אני לא הסתפקתי בזה - כמו האקר סעודי הגיע הזמן לפרוץ את כל האתרים המאובטחים שלהם...! מקש ימני - פרופרטיס – סטינגס - ועפתי לאיריאל בסלו-מואו היישר אל הסקרין סייבר שבעיני הגולשים. פיותיהם נפערו בתדהמה, הלייקים הפכו לשיירים וגם לתגובות רועמות: "וווההה... איזה ביצוע תותח!"

* * *

זה היה אחד הגלים הטובים של חיי, רציתי לחזור לליין-אפ ולעשות ריסטראט אבל הנורא מכל קרה: עומס יתר של גל נוסף נשבר עליי, הליש התנתק מהעכבר.

בלי קונטרול ובלי אפשרות לאלט נסחף הגלשן אל עבר הסלעים, הודעת שגיאה חמורה הופיעה על הצג שלנגד עיני ורצף התראות קוליות חזרו ואמרו: וורנינג!!! אלרט!!! איקסים אדומים הציפו את עיניי והשתלטו על הפיקסלים הכחולים - מה אני עושה??? האנטי וירוס עוזר רק לבאגים ולתולעים שמזהמים את המים... ולא לעכברים שנסחפים עם הגלים אל עבר סלעים משוננים.

עצמתי את עיניי וצללתי למעמקים, לא רציתי לראות את זה קורה, בתוככי ליבי קיוויתי שזה לא מה שנדמה. אבל לצערי המצב לא השתנה גם לאחר שהוצאתי את ראשי מעל פני המים וחזרתי לעשותונותיי. רגע לפני שהעכבר התנפץ לשני חלקים, ימין ושמאל, עשיתי את ברירת המחדל האחרונה שנותרה לי - וניתקתי את פלאג החשמל...!

"רגע לפני שהעכבר התנפץ לשני חלקים, ימין ושמאל, עשיתי את ברירת המחדל האחרונה שנותרה לי - וניתקתי את פלאג החשמל...!"

turnonכיבוי (Turn Off)

אל דאגה יש הפי אנד...:)

שוב אותו הסיפור מההתחלה: מדליק, ספק כוח מגמגם, עד שעולה הווינדווס הנשמה יוצאת... לפחות הפעם האינטרנט מתחבר אוטומטית ומהר. על הצג שלפניי מופיעה הודעה אלא שהפעם לא הודעת שגיאה כי אם מייל מצלם ים.

"אחי איזה גל מדהים תפסת היום, מה חשבת שפלאשים יש רק במחשבים? תתעורר על החיים וכנס אליי לאתר - שם תוכל לראות את התמונות שלך מהגל המושלם...."

איזו הקלה... הסמיילי שוב חזר לפניי. עכשיו אני בטוח במה שידעתי כל הזמן: בעולם של המציאות הוירטוואלית אי אפשר באמת להתנתק אף פעם... :)

נכתב בהשראה מקורית עמוסת שעות מחשב ע"י יואב נקש

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים