גלי הרפאים של באלי: היום היחיד שבו הים ריק מגולשים

מאת יואב נקש אפריל 08, 2016

התמונות של הספוטים הבאלינזים השוממים מאדם ששידרו מצלמות החוף בתחילת חודש מרץ, היו נראות כמו סוג של הזיה. גלים מושלמים נשברים מסביב לאי הקסמים ואין אף אחד במים - היעד התיירותי מספר אחד של אינדונזיה ריק לחלוטין מגולשים! הכיצד? לא היה מדובר בזיהם הים שמנע כניסה, בעריכה של פוטושופ או בתמונות צבעוניות מלפני 100 שנה, זה היה "יום הכיפורים" של באלי וביום זה לא גולשים במים.

על פי המסורת ההינדית ולוח השנה הבלינזי, פסטיבל Nyepi שמכונה גם כ"יום השקט" מציין את ראש השנה Isakawarsa. הפסטיבל שהתקיים לאחרונה ב-09 לחודש מרץ 2016 היה יום מנוחה לכלל התושבים, לגולשים וגם לגלים. יום אחד בשנה שבו הספוטים של באלי שוממים.

לכל השדים והרוחות... פסטיבל Nyepi סוגר את באלי ל-24 שעות.

על פי האמונה, ביום זה הרוחות הרעות חולפות מעל באלי ועל תושביה להעמיד פנים כאילו ואין אף אחד באי. האמונה היא כה חזקה עד כי במשך 24 שעות כל האי מושבת. נמל התעופה נסגר לחלוטין, את האורות מכבים ועל כולם מצווה (תיירים ותושבים) להשאר בבתים ולא להסתובב ברחובות הערים - וזו הסיבה שגם שאף אחד אינו גולש כמובן.

סוול מושלם ואף לא נפש גלשן. יום אחד בשנה.... גלים בלי גולשים בבאלי.

אולוואטו, פדאנג, בינגין, איירפורט (רייט ולפט) קראמאס וכל עשרות הספוטים הנדירים של באלי זוכים ליום מנוחה מהגולשים. ביום זה הים נראה כמו העידן שקדם לגולש הראשון. הגלים נשברים בשלמות כמו שעשו משחר הימים - ממשיכים בזרימתם, מטהרים את עצמם. מראה נדיר שיכול להיות מתסכל עבור גולשים שרק חולמים על ספוטים ריקים ויכול להיות רק טוב בשביל מי שזקוק למנוחה אחרי 364 ימי גלישה.

קראמאס (Keramas) בלי אפ'חד

אולוואטו (Ulluwatu) לבד.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים