עשרת גולשי האייריאלים הטובים ביותר של הזמן הנוכחי

מאת יואב נקש אפריל 12, 2015

מהר יותר, גבוה יותר, חזק יותר, מסובב יותר, לולייני יותר... זוהי הגלישה של היום. בין אם זה בסבב המקצועני של הגלישה או בקרב המקצוענים של החוף הביתי, הגולשים דוחפים לקצה גבולות היכולת של הגוף האנושי ומאתגרים את מגבלות החומר של הגלשנים. האייריאלים רדיקליים. תפיסות ברייל, סיבובים אחוריים, קפיצות מסוגננות ונחיתות שנראות בלתי אפשריות - התעופה שבגלישה עפה על עצמה והיא כאן להשאר לעוד הרבה מאוד זמן. אז לפניכם רשימת 10 האייריאליסטים הטובים ביותר של הזמן הנוכחי.:

 

ג'ון ג'ון פלורנס (John John Florence)

אין בזה שום דבר מפתיע. JJF זכה כבר לסטטוס של גולש עם יכולות על-אנושיות. קפיצות האירייאלים שלו מגיעות כמעט עד לכוכב שממנו הגיע (קריפטון או משהו כזה) והיכולות הווירטואוזיות שלו באוויר גורמות לנו לחשוב שאולי באמת מדובר בגולש עם גבישי קריפטונייט בגלשן. ג'יי ג'יי הוא חיה רעה! והדבר המפחיד בכל העניין שהוא רעב ... יש לו מנצ'יז כבד לאייר.

פליפה טולדו (Filipe Toledo)

הגולש הברזילאי בן ה-19 מצליח להשלים כמה מהאיירים המטורפים ביותר שהיו שולחים אתכם היישר אל בית המשוגעים אם רק הייתם מעלים על דעתכם שאתם יכולים לעשות גם כן. יש מי שמכנה אותו "האיש הביוני" והכינוי הזה לא רחוק מהמציאות. הבחור מכונה. הוא זכה (בצדק רב) בתחרות בסנאפרס בזכות הכישרון להפעיל את כל המכניקה של הגוף בהתאמה לכל סוג של גל שעליו הוא רוכב. אין גל קטן או גדול שלא מאפשר סיבוב מושלם (Full Rotation) באוויר.

ג'וליאן ווילסון (Julian Wilson)

שני עשורים אחרי כריסטיאן פלטשר, אפשר להגיד שג'וליאן ווילסון הוא המנטור-גורו של העידן המודרני באייריאלים. האוסטרלי שהביא את האלי-אופ למימדים של סושי-רול הוא חלוץ הלוליינים של האייריאלים שבזכותו צמחו הרבה סופרמנים עם החזקות ריילים. ווילסון ממשיך לעוף ובכל רגע נתון שאתם מסתכלים למעלה יכול להיות שתראו אותו חולף מעל ראשכם באייר... (זה F16? לא, זה ג'וליאן).

צ'יפה ווילסון (Chippa Wilson)

עם שם משפחה כמו של הקודם גם לצ'יפה סגנון לולייני ומתקדם. צ'יפה שאת שמו הוגים כמו Salt N' Pepa הוא גולש פרוגרסיבי ספונטאני ויצירתי עם סגנון סקייטי מדליק. האייריאלים של צ'יפה מלוטשים ומסוגננים... קשים לביצוע כמו החומר שממנו מיוצרים הגלשנים שלו (איך הם לא נשברים בנחיתות?)

דיין ריינולדס (Dane Reynolds)

די. ברצינות? מה אני באמת צריך לכתוב משהו על האייריאליסט שנחשב לגולש הטוב ביותר בעולם? על אף שבשנה האחרונה הוא נעלם מעינינו וירד למחתרת הוא דווקא יודע תמיד לעלות הרבה מעל קו השמים באיייריאלים שלו. הריינולדס מסוגל לבצע כמה מהביצועים הרדיקלים ביותר שניתן לחשוב עליהם וגם לנחות אותם. גראונד פטרול קורא למיסטר ריינולד לחזור.

גבריאל מדינה (Gabriel Medina)

לגבריאל מדינה, אלוף העולם לשנת 2015, יש כישרון שאין לכל האחרים: לכל אייר שהוא יוצא אליו הוא דואג למסלול נחיתה - הילד לא נופל מהאוויר כך סתם, הרגליים מודבקות לגלשן. כמו פליפה, חברו למדינת הקרנבל, גבריאל לוקח אוויר ומשחרר סיבובים בכל תנאי גל, גבוהים או נמוכים. 

ג'ורדי סמית (Jordy Smith)

לג'ורדי יש שם של ילד קטן אבל הוא כבר גדול, נשוי ומיושב בדעתו - אי אפשר להגיד את אותו הדבר כשהוא על הגלשן שלו. המקפיץ המוקפץ מדרום אפריקה יכול לעשות אייריאל על גל של קצף אם הוא רוצה ועם מימדי גופו המגודל הוא מסוגל להקפיץ עצמו לריחוף בשחקים.

אלבי לאייר (Albee Layer)

עוד אחד שעשה עלינו סיבוב (או בעצם שנים). אלבי הוא מהגולשים המסובבים ביותר בעולם והמסתובב ביותר ברחבי העולם. יש לו את הכישרון לרדת הרי גלים ואת היכולת גם לקחת אוויר באייריאלים מסוגננים. לאייר הוא גם הגולש הראשון שתועד מבצע 2 סיבובים מלאים של 540 מעלות באוויר. לאייר הוא גולש גמיש וכנראה גם רגיש ל-Alley-oop.

מאט מאולה (Matt Meola)

כמו האיירים של אלבי לאייר, האייריאלים של של מאט מאולה עשוי מאותו החומר. גמישות נפלאה, יצירתיות, נחישות ווירטואוזיות קרקסית. אין סקשן על הגל, רדוד צ'ופי או פייס נקי, שהוא לא יהיה נכון "להתאבד עליו. במגרש המשחקים מאט כל גל הוא נדנדה שאפשר לעוף ממנה ובחזרה.

קלי סלייטר (Kelly Slater)

אין אף רשימה בענף הגלישה שהשם של קלי לא יהיה רשום בה. לא קיים, לא היה, לא יהיה. סלייטר הוא תופעת טבע, אלוף העולמים, האחלה גבר. הסנדק של הגולשים ושל האייריאלים. כמה חודשים לפני שחגג את יום הולדתו ה-43, הגולש האגדי דאג להרים את עצמו להנחתה היסטורית בפורטוגל כשהשלים 720 מעלות סיבובים באייריאל מארץ האייריאלים. מלך! נקודה.

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים