רוצים תמונה פצצה? אז למה שלא תזרקו 'טיל' עם גו-פרו לשמים?

מאת יואב נקש אוקטובר 12, 2016
בואו נדבר תכל'ס, מי שאוהב רחפנים הם בדרך כלל אלו שאוחזים בשלט ומטיסים אותם.. כל השאר צריכים לסבול את הזמזום הטורדני, לקוות שלא מציצים להם ובמקסימום ליהנות מסרטון עם נקודת מבט עילית של הנוף מסביב. רחפנים אינם מיועדים לכל אחד, להטסתם נדרש רשיון וכשרון, הם שבירים, מגושמים, ולא פחות מכך - יקרים! אז אם אתם מחפשים תחליף לרחפן ועדיין רוצים לצלם מעל המים, אז למה שלא תזרקו איזה 'טיל' עם מצלמת הגו פרו לשמים?

תכירו את AER, ההמצאה שנוסקת לאוויר וחוזרת אליכם עם תמונה... פצצה. בלון / טיל / כדור נוצה (תקראו לזה איך שבא) שאותו מטילים לאוויר ובקצה שלו מצלמת גו פרו שמתעדת הכל. זה לא בדיוק תחליף אחד-לאחד לרחפן הרגיל, אבל יש בו בכדי לשנות קצת את הדרך של צילום הסלפי ולעשותו גם חברתי ומשחק משעשע לכמה אנשים בו זמנית.

צוות המפתחים ההולנדי של AER, לווין פבלו טרוטווין, ניק שיצ'בנז ומארק דה-בור הם חובבי צילום וסטודנטים לצילום. בשנה שעברה הם עבדו על פרויקט צילומי שבו היו צריכים להיעזר ברחפן אלא שאז הם נתקלו בבעיה: הרחפן עלה יקר והם נדרשו בזמן בכדי ללמוד את רזי הטסתו. בכדי לקצר תהליכים ולחסוך בכסף הם לקחו כדור פוטבול ושמו מצלמת גו פרו בקודקודו - בתוך זמן קצר הם הבינו שיש להם פצצה של רעיון ביד.

את הרעיון הם הפכו לגאדג'ט וכעת הם משווקים אותו באתר קיקסטארטר בכדי לגייס 78,000 דולרים המיועדים לפיתוחו הסופי. כפי שניתן לראות בסרטון, ה-AER אינו יכול לשהות זמן רב באוויר, הוא מצלם בקשתית ואין כל מושג עד כמה המצלמה יכולה להפגע בעת נחיתת הטיל על הקרקע. לא כל שכן מדובר בפיתוח מעניין וחביב שלפחות עושה את הצילום העילי לקצת יותר חברתי והרבה יותר אקטיבי ובריאותי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים