מגזין +
מגזין +טיולים ← מטוקיו עד לסן פרנסיסקו: זהו האדם שיחצה בשחייה את האוקיאנוס השקט

מטוקיו עד לסן פרנסיסקו: זהו האדם שיחצה בשחייה את האוקיאנוס השקט

מאת יואב נקש ספטמבר 03, 2015

שחיין המרתון, בנואה לקומט (Benoit Lecomte) הוא אחד מאותם אנשים שהצמיח בתודעתו זימים וסנפירים ולקח את כישורי השחייה שלו אל גבולות הסיבולת ויכולת הגוף האנושי. לאחר שכבר חצה את האוקיאנוס האטלנטי בשנת 1998, בסוף חודש ספטמבר 2015 יצא השחיין הצרפתי למשימה נוספת ומאתגרת ביותר של חציית האוקיאנוס השקט, מטוקיו ועד לסן-פרנסיסקו, מרחק של 5500 מילים ימיים (8900 קילומטרים) עם הרבה מאוד מכשולים וסכנות שאורבות בדרכו (דגים, כרישים, מדוזות, זיהום ופסולת ימית). בן לקומט נותן משמעות חדשה למושג "חוף אל חוף".

שחייה זהו אחד מענפי הספורט המאתגרים ביותר לגוף האנושי. בספורט זה טובל האדם את עצמו במים ובכוח גפיו ושרירי גופו הוא מתקדם וחורץ את דרכו מנקודה אחת לשניה. מעבר ליכולותיו הגופניות של השחיין, עליו גם להיות צלול במחשבתו, קשוב לנשימתו וחזק מאוד באופיו - בשילוב האלמנטים הללו מצליח השחיין לצלוח את דרכו למרחק רב.

לבן לקומט בן ה-47 יש את הכוח הפיזי והנפשי לשחות רחוק אך גם אנו נדהמים למשמע כוונתו לצלוח את האוקיאנוס הגדול ביותר בעולם הכחול. בסוף חודש ספטמבר יצא לקומט לאתגר הגדול ביותר של חייו מטוקיו, יפן. לפניו שמונה שעות של שחייה מידי יום למשך שישה חודשים רצופים כשמטרתו לעשות את הבלתי ייאומן ואולי הדבר הקשה וגם המסוכן ביותר בעולם ולהגיע עד לסן פרנסיסקו, ארה"ב.

עקבו אחרינו בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

הרבה מעבר להצגת היכולות הגופניות והחוסן הנפשי שטמנים בו, מטרתו של לקומט היא לעורר מודעות לבעיות האקלימיות ולזיהום הימים. "לפני הכל אני אב והעתיד של ילדיי מדאיג אותי זאת מכיוון שאורחות חיינו הם אינן בר-קיימא", הוא אומר. "אני לא מעוניין לשבת בחיבוק ידיים ולהיות פאסיבי. אני מעוניין להעביר דוגמא לילדיי לאחריות שמוטלת עליהם בשמירה על הסביבה. ברגע שנשכיל להבין שאנו יכולים לעשות שינוי נוכל להפוך לשגרירים של הסביבה ולהפחית את טביעות האצבע האקולוגיים שאנו משאירים בכל מקום. אנו יכולים לעשות שינוי מידי יום ולהעניק השראה לאחרים לעשות כך גם כן."

שמונה שעות מידי יופ במשך שישה חודשים. 5500 מייל עם חליפה, סנפירים ושנורקל. בנואה לקומט ישחה מחוף אל חוף

כאמור זו לא תהיה הפעם הראשונה שלקומט יזרוק את עצמו אל תוך אוקיאנוס גדול וישחה מחוף אל חוף. בשנת 1998 הוא שחה מחופי מסצ'וסטס (Massachusetts) בארה"ב וצלח את האטלנטי במשך 73 ימים עד שרגליו דרכו על אדמת צרפת. כעת לקומט ילך על הביג בוס של האוקיאנוסים ויחצה את 5500 המיילים של הפאסיפי כשהוא מצוייד בחליפת שחייה של 2-4 מ"מ, סנפירים ושנורקל. את המסע המפרך הוא יעשה בהפוגות. בתום שמונה שעות של שחייה הוא יעלה לסיפון סירה לנוח ובעזרת איכון מדוייק של GPS הוא ישוב לשחות מאותה הנקודה שבה הפסיק ביום האתמול.

וכמובן לשאלה שעולה בראש כולם כשהם שומעים על שחייה באוקיאנוס גדול. מה עם כל הסכנות שאורבות בדרך? כרישים? מדוזות סערות וזיהום? כיצד ניתן לשחות בבטחה? לשאלות אלו אין תשובה משמעית אחת. ייתכן שבמקומות מסויימים ישחה לקומט בתוך כלוב וישנה האפשרות שהצוות על הסיפון יהיה לו לעיניים וישמור על עירנות. בימים של ים סוער, לקומט יצטרך לנוח קצת יותר על הסיפון עד אשר תנאי הים יירגעו. כל שנותר לנו הוא לאחל לו בהצלחה ולקוות כי ישלים את מסעו בשלום.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים