טסים מעבר לים? קחו 11 טיפים לאריזה נכונה של הגלשן

מאת יואב נקש יולי 16, 2016

להטיס גלשנים זה כמו לזרוק לאוויר כד חרסינה ולקוות שתתפסו אותו בזמן. טעות אחת קטנה של הסבל בשדה התעופה, יכולה לשבש לכם את תחילתו של טיול הגלישה. לחברות התעופה אין מוניטין טוב בנוגע להטסת גלשנים והנחתתם שלמים. בכדי להמנע מפגיעה ברכושכם היקר ולמזער סיכויי נזקים עליכם לא רק לשים את הגלשנים בתוך מנשא אלא גם לדאוג לרפדו מכל הכיוונים, לוודא שאין בתוכו חפצים חדים ולהתפלל... שהסבל לא יזרוק ערמה של מזוודות על הגלשנים שלכם.

דיין ריינולדס אינו שונה מכם. גם הוא צריך לארוז את הגלשנים במנשא ולהטיסם אל מעבר לאיזשהו ים. בקליפ הבא ריינולדס מעביר קורס מזורז באריזתו של מנשא לשלושה גלשנים ובכדי למקד את הדברים הוספתי עבורכם גם 11 נקודות וטיפים שימושיים.

1. בחרו את המנשא הנכון לפי מספר הגלשנים שברשותכם. עדיף שלא לשים גלשן אחד במנשא של 3 גלשנים. זאת מכיוון שבמידה ואין לכם מספק ריפוד, נוצר חלל שבו הגלשן יכול לנוע בחופשיות מצד לצד.

2. בחרו מנשא איכותי מבד דוחה מים עם רוכסנים חזקים ושבתוכו תוספות של כיסים, ריפוד, חוצצים ורצועות לעיגון הגלשנים. במידה ומנשא הגלשנים היא המזוודה שלכם, מומלץ לקנות מנשא עם גלגלים שיקל עליכם לשנעה ממקום למקום.

3. הסירו את החרבות מהגלשנים. יותר מקום, פחות חללים של אוויר, מקטין את הסכנה שבשבירה.

4. הסירו את השעווה מהגלשנים. זאת בכדי למנוע המסת השעווה במהלך הנסיעה ובכדי למנוע גם הכתמת הציוד והביגוד שברשותכם.

5. רפדו את הגלשנים היטב ומכל צד. מומלץ לעטוף את הגלשנים ב"פצפצים" או ב"מגבת", ולרפד בביגוד את צידי הגלשנים / הריילים. דאגו להגן על החרטום והזנב ומלאו חללים ריקים בין הגלשנים.

6. במנשא של 3 גלשנים, שימו את הגלשן היקר/החשוב לכם באמצע. השתדלו לערום את הגלשנים לפי גודלם כאשר הגלשן הארוך ביותר יהיה למטה. את הגלשנים שימו אחד על גבי השני כשצד השעווה פונה למעלה.

לא חייב להיות כד מחרסינה... נתקו חרבות ורפדו היטב את הגלשנים, קצת זמן עבודה לשבועות של טיול גלישה.

7. הדביקו מדבקות של "שביר" (Fragile), או כתבו על זה: "גלשנים בפנים" (Surfboard Inside), "מטען עליון" (Top Load), "טפל בזהירות" (Handle With Care).

8. במידה ומנשא הגלשנים הוא גם המזוודה שלכם, דאגו למקם חפצים חדים בתיקים ולרפדם עם מגבות או בגדים נוספים. השתדלו להניח את התיקים בצד האחורי ליד זנבות הגלשנים.

9. השקיעו קצת זמן וארזו בסבלנות. דאגו שהכל מעוגן, מרופד ומקובע למקומו. שהמנשא אינו נסגר בלחץ ושבהרמתו תכולתו אינה זזה.

10. אין בטיפים אלו חובה לשאת שלושה גלשנים. מרבית הגולשים יכולים להסתפק רק בשני גלשנים: שורט בורד ומאליבו - שני גלשנים שיכולים להספיק ל-90% מתנאי הים והגלים.

11. דאגו לצלם את הגלשנים ואת המארז לפני הטיסה כך שבמידה ויגרם נזק לגלשנים תהיה לכם הוכחה. במידה והגלשנים ניזוקו, אתם יכולים לתבוע את חברת התעופה (לחצו כאן לקריאה). וכמו כן תחפשו חברת תעופה שתטיס לכם את הגלשנים בחינם (כמו שמציעה חברת KLM).

בברכת טיסה נעימה ודרך צלחה... לגלשנים כמובן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים