מגזין +
מגזין +גלישה ← טובוס בפניש ופינג פונג עם מדינה - זה היה טיול גלישה בין כוכבים!

טובוס בפניש ופינג פונג עם מדינה - זה היה טיול גלישה בין כוכבים!

מאת תומר דרזנר נובמבר 17, 2015

לקחתי את הגלשנים, אספתי את החברה ויצאתי לטיול בפורטוגל שכלל גם תחרות גלישה. אל תטעו, זה לא אני שהתחריתי אלא המקצוענים של סבב החלומות. וחופשי .. זה היה חלום. התחרות על הגל של סופרטובוס בחוף פניש היתה מעל ומעבר לכל ציפיותיי. הרגשתי שאני חי בתוך סרט גלישה שאין לו סוף ולכל אורכו אני פוגש את כל השחקנים הראשיים שמככבים בו.

למזלי הרב יצא לי להכיר את האלוף המקומי פרדריקו מרואיס (Frederico Morais). לפני תחילת התחרות גלשנו ביחד מספר פעמים באריסיירה וזו הייתה חוויה אדירה. הוא נתן לי טיפים ממש טובים בגלישה, על ספוטים, ועל הגלים בכלל וכשנפרדנו איחלתי לו המון בהצלחה בתחרות החשובה בפניש (Peniche) והבטחתי שנגיע לעודדו.

סופרטובוס בחוף פניש. בין המוני האנשים שבאו לצפות בתחרות ה-WSL שהתקיימה בחודש אוקטובר 2015 בפורטוגל, נמצא גם תומר דרזנר שפגש את הגולשים מספר 1 בעולם.

ביום פתיחת התחרות נהרו מלא אנשים אל החוף, האבטחה הייתה קפדנית ובקושי אפשר היה למצוא מקום ישיבה לצפות בכל האקשן שבמים. איכשהו יצא לי לראות ממרחק את מוראיס מפטפט עם מיק פאינג בזמן שהשהשניים צופים בנעשה במים. נופנפנו לו לשלום נופפנו לשלום והוא סימן בחיוך רחב שניפגש אחר כך. ברגע זה כבר התחלתי ממש להתרגש ולהבין את גודל מזלי - אני נמצא בתחרות שבה נוכחים אלפי מעריצים וצופים, ומוראייס מנופף לעברי לשלום - מרגיש סלב בין המוני מעריצי גלישה, שלבטח תהו מי הוא אותו האחד שמסתחבק עם האלוף מפורטוגל?

בהפסקה בין המקצים פנינו לשער המתחם של הגולשים אבל האבטחה היתה הרמטית, מעריצים התגודדו, וללא אישור מראש לא היה לנו שום סיכוי להיכנס. לפתע צץ מוראיס והזמין אותנו לבוא בערב למלון שבו לנים המתחרים. להזמנה כזאת לא יכולתי לסרב ואחרי יום ארוך של גלישה וארוחת ערב מפנקת עם אהובתי, הלכנו לבקר. כשפגשנו את מוראיס במלון סיפרנו לו על החופים בארץ, דיברנו קצת ציונות וגאווה ישראלית והזמנו אותו לבקר כמובן. העובדה שחברה שלי הייקי עושה עליה מגרמניה, זו כבר סיבה מספיק טובה להאמין במדינה - וד"א היא גולשת מעולה והרבה עיניים בחוף נעולות עליה כשהיא תופסת גל - בסיום שיחתנו איחלתי למוראיס מכל הלב הצלחה והמשכנו הלאה... לאלוף הבא. 

גבריאל מדינה משחרר מתחים במשחק פינג פונג עם תומר, בלילה שלפני העלייה לרבע גמר.

באולם הספורט של המלון פגשנו גם את אלוף העולם בגלישה לשנת 2014 גבריאל מדינה ליד שולחן פינג פונג. ניגשתי אליו, הצגתי את עצמי ותוך כדי השיחה איתו הבנתי שכך הוא אוהב להפיג מתחים ולחצים ולהתחבר לשקט הפנימי בין כל ההמולה שמסביב. מכיוון שיש לי קצת ניסיון בפינג פונג הזמנתי אותו למשחקון. הוא חייך לעברי ואמר "בוא בשמחה...".

אבל מסתבר שגם בפינג פונג הוא אלוף, מדינה לא עשה לי שום הנחות וניצח אותי בהפרש גבוה. לאחר מכן מלמלתי לעצמי ש"אני לא מאמין, אני פשוט בסרט" ושאני חייב איזה מזכרת. ביקשתי אותו שיחתום לי על חולצת הגלישה והוא זרם איתי בכיף. אלא שהמזל לא שיחק לידי והטוש שחברתי קנתה פשוט לא עבד... לא נורא הוא אמר לי "אנחנו עוד נתראה, אל תדאג" - אז הצטלמנו, במקום.

"...ברגע זה כבר התחלתי ממש להתרגש ולהבין את גודל מזלי - אני נמצא בתחרות שבה נוכחים אלפי מעריצים וצופים, ומוראייס מנופף לעברי לשלום - מרגיש סלב בין המוני מעריצי גלישה, שלבטח תהו מי הוא אותו האחד שמסתחבק עם האלוף מפורטוגל?..."

אחרי המשחק שוחחתי עם מדינה על ישראל ועל המגבלה שלי בשמיעה. ברקע ראיתי את קלי סלייטר עובר באזור מאובטח שלא איפשר לגשת אליו. בשלב הזה כבר לא הייתי קול. הרגשתי שיש קשר עין והוא ידע שאני חפץ לגשת אליו אך סימנתי לו מרחוק "Love" בשפת הסימנים - לא נראה שהוא הבין אבל הוא חייך לעברי. לפני שנפרדתי לשלום ממדינה שאלתי אותו מה לגבי פאנינג והוא אמר שהוא מתרכז כרגע רק בעצמו יצאתי מאולם הספורט של המלון כשאני צובט את עצמי... אני ואלוף העולם שיחקנו פינג פנג.... יה בה דה בה דו...:)))

ביתר ימי התחרות יצא לי לפגוש עוד הרבה כוכבי גלישה ולשוחח איתם. ג'ואל פרנקיסון ומוראיס התעניינו במגבלת השמיעה שלי והסברתי להם שלגולשים החירשים וכבדי השמיעה יש יתרון במים בגלל שהם מחוברים לשקט הפנימי. הראיתי להם איך אומרים בשפת הסימנים "I Love You" בכדי שהם יוכלו לסמן במים ולעורר מודעות לנושא. בין כל האלופים פגשתי גם גולשי צמרת מישראל. את גוגו האלוף מחיפה, את דויד האמריקאי-ישראלי. ליוויתי אותם לכמה ספוטים וצפיתי בהם בגאווה עושים ביצועים רדיקלים שעשו כבוד לגולש הישראלי.

יומיים לאחר סיום התחרות, כשכולם כבר התפזרו, הרגשתי קצת צביטה בלב שלא יצא לי איכשהו להחליף מספר מילים עם סלייטר כי מי יודע מתי יתאפשר לי שוב לראותו ולפגוש בו.

תומר עם האלוף המקומי פרדירקו מוראיס ואלוף העולם לשעבר ג'ואל פרנקיסון מסמנים בשפת הסימנים שהם אוהבים אתכם.

כשהגיע הסוול שלו כולם חיכו לאורך כל התחרות, אמרתי לאהובתי שאת היום הגדול של סופרטובס אסור לפספס. התעוררנו לבוקר של רוחות חזקות, ים חזק וקצת מפחיד. החלטנו ללכת כמו כולם לצד המפרץ, היכן שהגלים היו יחסית יותר נמוכים ולהמתין לרגע הנכון שבין הגאות לשפל. לקראת אחר הצהריים התחילו להגיע גולשים מקצוענים וביניהם קלי סלייטר רץ עם שני גלשנים. קראתי לעברו אבל המים קראו לו יותר חזק. הוא הפנה את ראשו אלי ואמר לי "בבקשה לא עכשיו, אח"כ מבטיח" ושם בידי את הגלשן השני ואמר לי "תשמור לי עליו" - כל האנשים שהיו עדים לכך התחילו להצטופף סביבי, רצו לגעת בגלשן שלו ושאלו אותי בסקרנות רבה מה לי ולקלי.

"... קלי סלייטר רץ עם שני גלשנים. קראתי לעברו אבל המים קראו לו יותר חזק. הוא הפנה את ראשו אלי ואמר לי 'בבקשה לא עכשיו, אח"כ מבטיח' ושם בידי את הגלשן השני ואמר לי 'תשמור לי עליו'..."

תומר מחזיר לסלייטר את הגלשן ומשוחח איתו לאחר סשן גלישה ענק של האלוף בסופרטובוס.

וכך אני מוצא את עצמי עומד בחוף עם גלשן של סלייטר, צופה בו גולש באחד הסשנים הכי טובים שאי פעם ראיתי. רואה בלייב את אלוף היקום בגלישה שאותו אני מעריץ קודח צינורות ומפרק קירות של גלים. ההשמועה שסלייטר במים נפוצה מהר והחוף התמלא במעריצים. כשהם קלטו שהגלשן אצלי הפכתי לנקודת המתנה מועדפת, מתוך הנחה שהכוכב יחזור לקחת אותו ממני כשיסיים. לקראת חשיכה  הזזנו את הגלשן ואת עצמנו למתחם התחרות בכדי לדלל קצת את חבורת הממתינים.

קלי היה האחרון לצאת מהמים. ניגשתי אליו ומסרתי לידו את הגלשן. הוא כמובן הודה לי ואני הצגתי את עצמי. הוא היה סובלני לכל אלו שחיכו לו והצטלם איתם. אבל גילה עניין בי ובחברתי בהיותנו כבדי שמיעה. ביקשתי אם יואיל להצטלם בסימן "I Love You" והוא השיב "בשמחה". ולא זאת בלבד אלא שהוא דאג שהמקום שבו נצטלם יהיה מספיק מואר. כששאלתי אותו אם ימשיך עוד להתחרות?  הוא אמר "אמר אני כאן? יש עוד זמן".

תומר דרזנר (מימין) עם המלך של עולם הגלישה קלי סלייטר, מסמנים לעולם I Love You בשפת הסימנים.

הטיול לפורטוגל היה גדוש בחוויות, חברים חדשים, נופים מטורפים וחבר'ה מדהימים.. וכמו כל מעריץ נלהב שפוגש את הכוכבים הכי גדולים, היתה גם התרגשות רבה. כזאת של עיניים נוצצות.. ממש כמו בילדות. שמחתי מאוד גם על הפתיחות והפרגון שגילו לנושא של הלקות בשמיעה. יותר גולשי צמרת מכירים עכשיו את הסימן I Love You - ומי כמונו יודעים שאהבה וגלישה תמיד הלכו יד ביד!


תומר באקסייט שלו בסופרטובוס, פניש פורטוגל.

תומר דרזנר מראה לחבריו החיפאים ספוט סודי. ביניהם אלוף צפון חיפה בגלישה, יניב המכונה "גוגו".

שגריר ארה"ב / ישראל דוד רוימי קודח צינור בסופרטובוס.

לא ידוע לנו שמה אבל זו הבחורה שדואגת לעדכן את הפייסבוק והאתר של ה-WSL.

תומר ואהובתו בסשן של קארבר משותף לפני תחילת התחרות בסופרטובוס

יחד בטיול של כוכבים ועם ים של אהבה... תומר דרזנר והחברה, הייקי קיס.

מי אמר שלא ניתן לשלב טיול גלישה ורומנטיקה? דרזנר וחברתו, הייקי, בתמונה של אהבה בפורטוגל.

תומר ברגע של סלפי לפני תחילת התחרות בהוסגור בצרפת... והוא ממשיך לטייל :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
תומר דרזנר

עורך דין ומגשר. מתמחה בנושאי נגישות ומשפט מנהלי ולצד זה עוסק בתכשיטי זהב ויהלומים. משחק קטנרגל ומשמש כקפטן משני בקבוצה מ.ס.ח חיפה אשר השתתפה לראשונה בליגת אלופות. וכמובן אוהב את הים, הגלישה ולטייל בעולם.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים