לגלוש בראש שקט: היכן מומלץ להחביא את מפתחות הרכב?

מאת יואב נקש ינואר 04, 2021

כשהיינו ילדים זה היה הרבה יותר פשוט. לא היו ברשותנו מוצרי יוקרה שהיינו צריכים לדאוג לשלומם למעט שוקו ולחמניה שאותם שמנו בשקית ליד שיח רענן. אבל כיום כשחלקנו הגדול והמבוגר כבר פיתח תלות ברכב שמסיע אותו במהירות מספוט אחד לשני ושסוחב עבורו את כל הציוד, הוספנו לעצמנו עוד מקור לדאגה... היכן לשים את מפתח הרכב ומה עושים כשהמפתח הוא שלט?

היכן לא לשים את מפתחות הרכב?

לפני שנמליץ על אפשרויות המחבוא אולי כדאי שנתחיל בדרך השלילה.

1. אל תשימו את המפתחות מעל הצמיג או בין הקפיצים. אם מקום מחבוא זה ידוע לילדים בני 3 אז תהיו בטוחים שפרט זה ידוע לכל גנב חובבן.

2. אל תקברו את המפתחות בחול. גם אם אף אחד לא עקב אחריכם, למצוא את המפתחות אחרי סשן גלישה יהיה כמו לחפש אחר מתג אור בחושך מוחלט. יתכן והסימן ששמתם מעל אותו המקום כבר לא יהיה שם או שלא תזכרו אם זו היתה "האבן הזו או הסלע הזה". אף אחד לא אוהב חפירות בחול וברגע שהתחלתם להפוך את החול יש אפשרות שתקברו את צרור המפתחות עוד יותר עמוק.

מנעולי מפתחות / כספות (לא הכי בטוח)

מנעול / כספת מפתחות הוא סוג של תא איחסון שבו שמים את המפתחות או כל דבר אחר בעל ערך ונועלים אותו בצמידות לאובייקט נייח אחר (כמו אופנים לעץ) - גולשים נוהגים לנעול אותם על קפיץ הגלגל, ידית הפתיחה, לולאת כננת, גגון וכו'. מנגנוני המנעולים האלו נסגרים על ידי רצף של קוד מספרים הדומה לזה שיש במזוודות או במנעולי אופנים. רבים ממנגנונים אלו הוכחו כלא אמינים ושיש בכוחם של המנוסים לפרוץ אותם בקלות - תודות לסרטונים רבים ביו-טיוב. כמו כן, המנעולים הללו חשופים לכל וגם מבלי לגנוב את הרכב ניתן לחבל בהם או לנתק אותם מהעיגון שלהם.

מנעול כספת מעוגן לרכב. פתרון טוב אבל חשוף לעיני כל.

שלט אזהרה בסאן פרנסיסקו לשימוש בסוג מסויים של מנעול כספת. הקוד המספרי נפרץ.

סרטונים ביו טיוב ממחישים את הדרך "הקלה" לפריצה של מנעולי מספרים.

מפתח בתוך שלט (בטוח למדי)

במכוניות רבות כבר אין צורך בפתיחת הדלת על ידי מפתח כי אם בלחיצה על שלט או בהצמדתו של השלט לרכב. אם ברשותכם שלט שכזה ברבים מהם תמצאו מפתח נשלף. את המפתח הזה תוכלו לקשור בצורה הגנרית לכיס השורט או להכניסו לכיס החליפה. את השלט עצמו אתם יכולים להחביא באיזשהו מקום באוטו אבל תמנעו מלשים אותו במקום הכי צפוי כמו תא הכפפות או מעל הסוכך.

מפתח נשלף מתוך השלט. תבדקו, אולי יש לכם כזה.

תא / כיס אחסון לשלט ללא מפתח (מאוד בטוח)

מפתחות הדור החדש של הרכבים כבר אינם מגיעים עם מפתח נשלף ולדלתות אין חריץ למפתח. הפתרון לשלטים אלו הם כיס או תא קטן לאחסון שאותו קושרים בצורות שונות. סוג אחד נקשר על ידי רצועה לזרוע או ליד ומעוגן על ידי סקוטש. סוגים אחרים קצת פחות מסורבלים ויותר קומפקטים נקשרים לרצועה שבכיס המכנס או לכיס חליפת הגלישה. לפניכם מספר דוגמאות:

כיס קומפקטי אטום למים לשלט הרכב KGUARD מחיר 35 דולר באמאזון.

על הצוואר. Aquapac Keymaster כיס אטום למים עם מקום לשלט ולעוד פרטים יקרי ערך 32 דולר באמאזון.

על הרגל או הזרוע. כיס אטום למים המתאים בעיקר מתחת לחליפה DRFT Waterproof Wallet באמאזון 43 דולר.

תא אטום למים עם סרט קשירה שגודלו במידה של שלט. KEYFENDER באמאזון 39 דולר

שלט ומפתח נפרדים (הכי בטוח)

אם ברשותכם שלט שמיועד רק לפתיחת הדלתות ונעילת אזעקה ומפתח שמיועד רק להצתת הרכב הנפרדים האחד מהשני, אז שיטה טובה היא לקחת את המפתח איתכם (בכיס השורט או בחליפה) ולהשאיר את השלט ברכב. איך עושים את זה? או שתנעלו את הרכב מבחוץ מבלי להפעיל אזעקה (פחות מומלץ) או שיטה נוספת דורשת זריזות ידיים:

  1. שימו את המפתח בכיס (תוודאו פעמיים שהוא אצלכם)
  2. פתחו את חלון הרכב עד סופו
  3. לחצו על השלט לנעילת הרכב ובו בזמן זרקו את השלט בפינה הקרובה לפתח הדלת (איפה שתמיד נופל הטלפון) לפני שהחלון נסגר.
  4. תוודאו שכל החלונות סגורים והדלתות נעולות. 
  5. בחזרה מסשן הגלישה תפתתחו את הדלת עם המפתח (האזעקה תופעל). חפשו את השלט שזרקתם בפינה ותלחצו עליו להפסקת האזעקה.

תפרידו אותם. השאירו את השלט ברכב וקחו את המפתח איתכם לים.

אז לגלוש בראש שקט הוא כשאתם יודעים שאחרי סשן גלישה משובח לא יהיה דבר שיפיל את הרוח שלכם ויגרום לכם לדאגה. הדבר האחרון שגולש רוצה לראות כשהוא יוצא מהים מת מעייפות, קר לו והוא רעב זה שהרכב שלו נעלם. אז תנהגו בחוכמה ובהיגיון. אל תמהרו להכנס לים לפני שעשיתם את מרב המאמצים למנוע או להפחית את הסיכון שבפריצה / גניבה של רכבכם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים