ווידאו
ווידאוטבע וחי ← 50 מיליון סרטנים באדום: ההסבר הטבעי לשמו של 'אי חג המולד'

50 מיליון סרטנים באדום: ההסבר הטבעי לשמו של 'אי חג המולד'

מאת שני ברטל דצמבר 28, 2015

בכל עונה, ובערך באותו הזמן של השנה שבו נחגג חג המולד הנוצרי, מיליוני סנטות קטנים חבושים בכובעים אדומים צובאים על האי הירוק וצובעים אותו בגוונים של שני. כריסמס איילנד (Christmas Island) שבאוקיאנוס ההודי אמנם התגלה ביום חג המולד ה-25 בדצמבר 1643, אבל מקור שמו הוא אולי בעצם בגלל הופעתם של נחילי הסרטנים האדומים (Red Crabs) שכובשים עם צבתותיהם כל חלקת אדמה טובה באי הפסטורלי.

בעונה הגשומה 50 מיליון פריטים יוצאים ממחילותיהם שביערות ועושים דרכם אל הים בכדי להתרבות (...כאילו ועוד חסרים להם צאצאים). הכמות של הסרטנים היא כה גדולה עד שניתן להבחין בה מהחלל. בדרכם אל הים הם עוברים דרך חתחתים שבה הם מסתכנים בדריסתם על ידי רכבים. במיוחד בכדי למנוע זאת נסללו עבורם מסלולי הליכה ואפילו גשרים שמובילים אותם בבטחה ליעדם. בסופו של מסע הם מגיעים לים וממשים את ייעודם. כך, מידי שנה, אי חג המולד לובש אדום ונכבש על ידי מיליוני סאנטות עם צבתות אדומות שחוגגים אהבה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
שני ברטל

בת 26, ילידת ראש העין. בעלת אהבה גדולה למוזיקה וז'אנר הרוק, רגאיי וגלישה בפרט. כותבת שירים מגיל שמונה ובהמשך התפתחה גם האהבה לכתיבה יוצרת. אמן אהוב: בוב מארלי משפט השראה: "Live in the sunshine, Swim the sea, Drink the wild air" המשפט מקועקע על רגלו של בן זוגי.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים