ווידאו
ווידאוטבע וחי ← בין אמת למלתלעות: חוקרת ימית מנתחת את סרטי הכרישים ההוליוודים

בין אמת למלתלעות: חוקרת ימית מנתחת את סרטי הכרישים ההוליוודים

מאת יואב נקש ספטמבר 15, 2020

כמו שבכל בדיחה יש קמצוץ אמת, כך גם בשוברי הקופות הקולנועיים שבהם מככבים הכרישים האימתנים. סרטי הקולנוע נועדו להעצים תחושות, בעיקר פחד ואימה, ובכדי לעשות כן הם מציגים מציאות עם הקצנה. אמנם, בבסיס העלילה יש טורף בעל אלפי שיניים ששוכן במצולות אבל מרגע זה ואילך הבמאים לוקחים את העובדה ועושים ממנה עבודה.

אז מה אמת ומה בדיה? עד כמה הסצנות מתבססות על מציאות ועד כמה הן מופרכות? בכדי לענות על השאלות הללו, כריסטינה מליסה מרקיז, חוקרת ימית המתמחה בכרישים, מנתחת סצנות מפורסמות בשוברי הקופות וגם מסבירה פרטים שיעשירו את דעתכם ואולי ובעיקר, ירגיעו את הפחדים שלכם.

הסרטים שאותם כריסטינה מנתחת ב-36 הדקות של הסרטון הם: Jaws,' 'Deep Blue Sea,' 'The Meg,' 'Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life,' 'Couples Retreat,' '47 Meters Down: Uncaged,' 'Ace Ventura: Pet Detective' and 'The Shallows

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים