ווידאו
ווידאוטבע וחי ← צפו בזהירות: בדיקה שגרתית לכרישה הרה, הסתיימה בנגיסה קשה ביד הצוללן

צפו בזהירות: בדיקה שגרתית לכרישה הרה, הסתיימה בנגיסה קשה ביד הצוללן

מאת יואב נקש פבואר 14, 2016

אזהרה: בקליפ שלעיל יש קטעים גרפיים שאינם קלים לצפייה. במהלך בדיקה שגרתית לכרישה הרה מסוג "כריש חול נמרי" (Rugged tooth shark) באקוואריום בדרום אפריקה, נפצע צוללן באופן קשה בידו מנגיסה של מלתעות שיניים משוננות. הצוללן שניסה לבודד את הכרישה ולהכניסה למיכל אחר, עשה כמה תנועות חפוזות שהטרידו את מנוחתה וכך, לעיני קהל צופים המום, מי האקוואריום הפכו במהרה לאדומים.

כריש חול נמרי נחשב לכריש רגוע יחסית אך ברגע שהוא מרגיש מאויים הוא הופך לקטלני ביותר. מימדי גופו הגדול ושיניו הבולטות והמשוננות הופכות אותו לטורף-על מסוכן והצוללן המסכן הרגיש את נעיצת שיני הכריש בבשרו עד שכמעט איבד את ידו. לאחר שקיבל טיפול בפציעתו החמורה, הצוללן החלים וזרוע ידו ניצלה.

פירוש שמו של כריש החול הנמרי מאנגלית הוא "כריש עם שיניים מחוספסות / גסות". שיניו בולטות, דקות ומשוננות ביותר. כל נעיצה של שן בבשר החי היא כמו סכין קצבים. בדרך כלל רגוע, לא כדאי לעצבן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים