ווידאו
ווידאוקצרים ← צפו: שטפון בזק בארגנטינה כמעט וסחף את המטיילים

צפו: שטפון בזק בארגנטינה כמעט וסחף את המטיילים

מאת יואב נקש פבואר 15, 2016

אם תשאלו כל חובב טבע ומטיילי מדבריות כולם יגידו לכם שאחד הדברים המסוכנים ביותר הם שטפונות פתע. בשטפונות אלו, זרימת הבזק נעה בין ואדיות ואפיקי נחל יבשים. גם אם הגשמים ירדו במרחק רב, המים מתנקזים אל אפיקים צרים ופורצים דרכם במהירות ובעוצמה אדירה שיכולה לסחוף בקלות כל דבר העומד בדרכם.

בסרטון הבא נראית קבוצת מטיילים בארגנטינה הולכת באזור הקרוב לפסגת ההר הגבוה ביותר ביבשת אמריקה, אקונקגואה (Aconcagua) המתנשא לגובה של כמעט 7 קילומטרים. בדרכם הם מדלגים מעל פלג מים קטן שנע ממורדות פסגת ההר ובתוך שניות ספורות הם חומקים בעור שיניהם משטפון בזק.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים