ווידאו
ווידאוטבע וחי ← שחיין בקליפורניה היה עירני מספיק בשביל להבחין בכריש - איך הוא הגיב?

שחיין בקליפורניה היה עירני מספיק בשביל להבחין בכריש - איך הוא הגיב?

מאת יואב נקש אוגוסט 21, 2020

שחיה במים פתוחים היא מהנה ובריאה ביותר לגוף ולנשמה אבל הסכנה ממפגש עם טורף תמיד קיימת. שחיין שתועד בעדשת רחפן שוחה במי הים של קליפורניה, היה מספיק עירני בכדי להבחין בכריש לבן ששוחה בקרבה אליו ותגובתו ברובה היתה נכונה. בלי פאניקה.

השחיין הפסיק את תנועתו, שמר על קשר עין ולא עשה רעש או השפריץ מים שעוררו את סקרנותו אבל לא נראה שהוא יוצא מן המים. ככל הנראה בגלל שהוא היה קרוב מאוד לרדודים והרגיש בטוח. הסרטון הזה מציג את הדרך להתנהג (ולא להתנהג) בעת שמבחינים בכריש. חשוב לדעת שכריש מעדיף להפתיע את קורבנו וברגע שהוא נחשף האסטרטגיה שלו משתנה. כריש הצעיר שבתיעוד נראה כמי שיותר בוחן את את האדם ופחות ככזה שמחפש לתקוף אותו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים