ווידאו

אש במים: אליסון טיל גולשת בקרבה ללבה רותחת

מאת יואב נקש אוגוסט 29, 2016

כאילו שאין מספיק דברים מסוכנים בים, אליסון טיל (Alison Teal) הוסיפה לרשימה השחורה גם לבה רותחת ואדומה. הגולשת בת ה-30 היא הראשונה לגלוש  - או יותר נכון לחתור - בקרבה יתרה למגמה הרותחת של הר הגעש קילואה (Kilauea) אשר התפרץ לראשונה מזה 5 שנים.

רגע לפני שקפצה למים המבעבעים, אליסון נפגשה עם זקני האי והקהונאס של הוואי בכדי לוודא שההרפתקה מסכנת החיים שלה תהיה על פי המסורת ובכל הכבוד הראוי לנפלאות הטבע הרותח. "תושבי האי רוחשים הרבה כבוד לפלה, אלוהי הר הגעש. הם רוחשים לוה כבוד רב וחוששים מעוצמתה. על כן ישנם מנהגים מסויימים שעלינו לפעול על פיהם בכדי שישמור עלינו מפניה", מסבירה אליסון. אם היא לא תרצה אותך בקרבתה, אתה תדע".

את החוויה שלי אני מעוניינת לשתפת עם העולם בכדי שנבין את החשיבות שיש לטבע ולהשראה. רבים שואלים אותי איך אני כל כך מאושרת בחיי ומאיפה אני שואבת את ההשראה והתשובה שלי היא חד משממעית מהטבע" טיל מסבירה שהיא האגישה את כוחה של פלה והיא רוצה להעביר את תחושותיה ונסיונה מכך עם ילדים ברחבי העולם וכדוגמא לעמידה איתנה נגד אלימות, חוסר צדק, טרור, הדרה, מלחמות דת, גזענות וזיהום העולם. עם זאת היא רוצה להעביר מסר לכולם שלא לגלוש בקרבה להרי געש פעילים שכן הלבה יכולה להיות קטלנית.

את סשן הגלישה של אליסון טיל צילם פרין ג'יימס (Perrin James) אשר מתמחה בצילם תת-ימי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים