ווידאו
ווידאוגלישה ← הכל למען המטרה: ג'ון ג'ון פלורנס גולש בים מזוהם בריו

הכל למען המטרה: ג'ון ג'ון פלורנס גולש בים מזוהם בריו

מאת שני ברטל ינואר 04, 2016

הגולש זהוב השיער מהוואי ידוע כמי שאוהב את הים ומוכן לשוט במרחביו כל חייו אך זיקתו לאוקיאנוס הגדול אינה מאפשרת לו להתעלם ממצב זיהומו. אומרים שהמטרה מקדשת את האמצעים ובמקרה הבא מטרתו הייתה מספיק חשובה גם בשביל לסכן את בריאותו. במהלך תחרות הסבב המקצועני בריו, נרתם פלורנס להשתתף בסרטון של ארגון סביבה מקומי בשם "Salvemos Sao Conrado" (הצילו את סאן קונארד) ונכנס לגלוש בים מצחין משפכים.

תחרות ה-WSL שנערכה בריו בחודש מאי, העלתה לכותרות את בעיית הזיהום בחופי ברזיל. הדגים המתים בלגונה וכתם הביוב הענק בקרב לחוף הגלישה לא נעלמו מעיני העולם ולא מעיניו של פלורנס בפרט. חופי הגלישה הפכו מזוהמים בצורה מסכנת חיים ובמי הים שרצו בקטריות ושאר מפגעים בריאותיים. ג'ון ג'ון חתם על עצומה כנגד הזרמת השפכים ישירות אל מי הים ונרתם להשתתף בקמפיין מצולם של ארגון סביבתי מקומי בתקווה להשפיע על התנהלות הממשל המקומי במציאת פתרונות לנגר הביובים.

פלורנס חבר לקבוצת גולשים מקומיים מסאן קונארד ונכנס לגלוש איתם בים מצחין ומזוהם. לפני שהוא טבל במים הוא הוזהר כימ המים מעופשים אך ברגש של שליחות הוא התעקש לגלוש בכדי לתמוך במאבקם. בזכות השתתפותו של הגולש המפורסם, בעיית הזיהום בסאן קונארד קיבלה יותר זרקור ובמה בינלאומית, אך נכון לרגע זה הבעיה עדיין קיימת וזומת באין מפריע אל הים. רוצים לעזור גם מרחוק?חתמו כאן על העצומה.

 
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
שני ברטל

בת 26, ילידת ראש העין. בעלת אהבה גדולה למוזיקה וז'אנר הרוק, רגאיי וגלישה בפרט. כותבת שירים מגיל שמונה ובהמשך התפתחה גם האהבה לכתיבה יוצרת. אמן אהוב: בוב מארלי משפט השראה: "Live in the sunshine, Swim the sea, Drink the wild air" המשפט מקועקע על רגלו של בן זוגי.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים