ווידאו
ווידאוגלישה ← ארבע שבירות על הראש: אנדרו קוטון שורד ווייפאאוט ענק

ארבע שבירות על הראש: אנדרו קוטון שורד ווייפאאוט ענק

דצמבר 14, 2014

במצב של ווייפאאוט על אחד מגלי הענק של נאזרה, חייו של הגולש אינם תלויים רק בקיבולת הריאות שלו אלא גם במקצועיותם של חבריו בצוות ההצלה החג על הג'ט-סקי בקרבה. אלא שלא תמיד כדאי להסתמך רק כך, לעיתים כדאי לשמור גם קצת אוויר בריאות. אנדרו קוטון בן ה-35 שרד מפולת ענקית של קצף לבן X ארבע פעמים! ושרד לספר על כך.

זה היה עוד מקרה מסוכן שיכול היה לעלות בחייו של אדם. ב-2012 ניצלו בנס חייה של מאיה גביירה הברזילאית מטביעה בנאזארה בשעה שספגה ווייפפאוט שהתיש את כוחה. שנתיים לאחר מכן, גולש גלי הענק האנגלי, אנדרו קוטון (Andrew Cotton) מצא את עצמו באותו המקום אבל עם סטים ענקיים של גלים שנשברים מעל ראשו.

art3

בסוף חודש נובמבר אנדרו תפס גל בגובה של כ-60 פיט אך השבירה הדביקה את מהירותו והוא נפל אל מפולת הקצף הלבן. לרוע מזלו, הסיוט לא נגמר לאחר ששבירת הגל חלפה מעליו מכיוון שסט גלים ענק נוסף נשבר ברצף מעל ראשו והקשה על חבריו עם אופנועי הים להגיע אליו בטחה ולהצילו. לאנדרו קוטון לא הייתה ברירה אלא לתרגל את נשימותיו ולהחזיק את האווויר בריאותיו.

art4

הווייפאאוט שתועד בצילום הווידיאו מותח מדאגה. בסרטון נראה אנדר קוטון, אביהם של שני ילדים, נאבק לצוף (עם חליפת הציפה) בשעה שקירות מים אדירות קוברות אותו תחתן. אופנועי הג'ט סקי תרים אחריו ומחפשים גישה בטוחה בכדי להגיע אליו. פעמיים נהגי האופנועים מסכנים גם את חייהם אך נאלצים לחזור על עקבותיהם. לבסוף הג'ט סקי מוצא פרצה ומרווח קצר של הפוגה בין השבירות ומגיע אל קוטון שתופס בשארית כוחותיו עם יד אחת באלונקת הגרירה.הצ'ארג'ר הבריטי חולץ בשלום עם פגיעה קלה בידו.

"כשארבע הגלים נשברו לי מעל הראש הרגשתי כאילו הזרוע שלי מתנתקת מעוצמת ההדף. הרגשתי כאב רב בזרוע. למרות שהייתי זמן רב מתחת למים כ-15 שניות, הוויפפאוט היה מאוד אלים אבל לא כזה נורא." קוטון מגולל את סיפורו. "האינסטינקט הראשוני זה להאבק בזרם ולנסות לעלות אל מפלס המים, אבל זה הדבר האחרון שעליך לעשות. להחזיק את האוויר בריאות זה משחק מוחות. כולם יכולים לעצור את נשימתם אבל הזמן הכולל תלוי עד כמה את רגוע ומאמין בעצמך. אם אתה מתחיל להילחץ אז הלב פועם מהר יותר והגוף צורך יותר אנרגיה וחמצן. אדם שאינו מוכן להתמודד עם מצבים כאלו, אסור לו להיות במים. אני פשוט הרגעתי את עצמי ואמרתי בליבי שהכל יהיה בסדר."

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים