אומנות של אנימציה Much Better Now

מאת יואב נקש יולי 20, 2012

אמנות וגאונות הן שתי מילים עוצמתיות שמקבלות משמעות אחת בסרטון הקצר "Much Better Now". הרעיונות הקריאטיבים של הנפשת עצמים דוממים, שבחיי היום-יום אינם אלא פריטים זניחים, מביאים למציאות מופלאה של עולם קסום מלא ברגש והאהבה כשהסימניה יוצאת מהספר וגולשת על דפי הסרט...

סרטוני גלישה נעשים טובים יותר ויותר. תשכחו ממותגים של חברות גלישה מפורסמות, ביצועים בלתי אפשריים על הגלים וגולשים מקצוענים שמככבים בהם, כשאתם צופים בסרט גלישה משובח אתם יודעים שאתם עדים לרגע מיוחד, רגעים שבהם הנשמה והרוח משתקפת מבעד ללקט הפריימים שבונים את הסרט למשהו קסום כאילו ונלקח ממימד אחר בעולם.

Much better now"" (הרבה יותר טוב עכשיו) הוא סרטון גלישה קצר שאותו ביימו פיליפ קומארלה וסימון גריסר (Philipp Comarella and Simon Griesser). הסרטון המושקע מספר את סיפורו הקצר והמקסים של סימניית ספר שתקוע בין דפיו של ספר עב כרס. עם הרוח החזקה הספר נופל והסימנייה נחלצת ממנו. כשהסימנייה צופה בדפיו של הספר מתהפכים הוא/היא רואה חיזיון של גלים ומגלה עולם חדש של חופש שאותו הוא יוצא להגשים ברכיבה על הדפים...

much better now

הים והגלישה מסמלים את החופש האולטימטיבי, את השחרור העילאי של הנפש את החיבור הרב ביותר של האדם עם  הטבע. חוויה זו שבו הדפים הופכים לגלים מקבלת ביטוי עוצמתי עוד יותר כשהסימנייה גולשת על ובין דפיו של הספר ומביא לסימנייה החמוד/ה הרבה מאוד נחת והנאה. מעבר לכך, לסרטון משמעות מטאפורית אוניברסאלית הנוגעת לכל בני האדם: התקווה שיש בנשמה והרצון העז להגשים את עצמך ולכבוש פסגות נוספות בחיים גם לאחר שהספר נסגר... :)

סרטון זה צולם בטכניקות מיוחדות ורבות שכללו צילום מאות תמונות עם עריכה דיגיטאלית ושימוש באמצעים מתקדמים להאנשה ולהמחשת התנועה. הסרטון שאורכו 5 דקות ו-56 שניות שווה כל רגע של צפייה. בסרטונים הבאים שמצורפים לכתבה מופיעים תהליכי הבימוי, העיצוב וההסרטה בקצרה.

תענוג לצפייה, מדהים בהערצה, מרגש עד דמעות ושובה לב – חובה לצפות!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים